A | B | C | D | E | F | G | H | CH | I | J | K | L | M | N | O | P | R | S | T | U | V | W | Z

Spojené arabské emiráty - Diskuze

Původní dotaz

zlato

01.09.2007 20:44:37 | ROMI
Ahoj.Ja bych se chtela zeptat na nakup zlata v SAE.Za měsíc odjíždím na dovču a známí chtějí přivést zlato hlevně červené prý tam je celkem levné a kvalitní.Místo 14 karatu tak 19k.Má někdo zkušenosti s timto problemem.Jakě jsou ceny na trzích atd.Děkuji moc.
Poslední reakce
Velikost písma
+
+
+
Řadit podle času | Řadit podle vláken vzestupně sestupně

Při vkládání příspěvku do diskuze jako neregistrovaný uživatel budete mít u vašeho příspěvku zobrazenu IP adresu

:-) :-( ;-) :-P :-D :-[ :-\ =-O :-* 8-) :-$ :-! O:-) :'( :-X :-)) :-| <3 <:-) :-S >:) (((H))) @};-- \o/ (((clap))) :-@
Neregistrovaný uživatel
13.03.2019 14:41:19 171.101.33.***
Re: zlato  

Na pravé mořské perly za uvedenou cenu zapomeňte. To jsou průmyslové chované perlorodky například z Vietnamu. Chovají se na farmách a za uvedenou cenu je ani v chudém Vietnamu nekoupíte. Mám s tímto trochu osobní zkušenosti. Takže milý pane, je to takřka bezcenna, průmyslově vyráběna bižuterie. Nechal jste se napalit :'(

Neregistrovaný uživatel
13.03.2019 14:35:16 171.101.33.***

Tomu se mně nechce věřit. Například na letišti si koupíte nepochybně zlato. Tresty za nepoctivost jsou zcela likvidační. Prodávají tam pouze velmi renomovaní a velcí obchodníci. Kdoví, kde jste ke zlatu přišel. Zde si každý může placat, co chcete. Jen si musíte uvědomit, že zlatý šperk nikdy neprodate za výhodnou cenu. Zhruba polovina prodejní ceny jde na vrub zhotovení. Na odletu z Dubaje, Doha, Muscatu... Vždy kupujete za pevnou cenu, smlouvat můžete přímo ve městě u obchodníků se zlatem. Ale nikdy se nedostanete na cenu hodnoty zlata jako kovu. Na to zapomeňte. 90% obchodu se zlatem je indické provenience. To je dan za tamní levnou pracovní sílu.

Neregistrovaný uživatel
28.01.2019 16:59:38 78.45.235.***
Kolik stojí gram zlata?  

Nevíte prosím kolik stojí gram zlata v Dubaji? Na internetu jsem se dočetl, že je vlemi levné, viz třeba zde:
https://www.ituristi.cz/blog/jak-se-nakupuje-zlato-v-dubaji/

Ale už jsem nenašel, kolik stojí gram. O:-) O:-)

Neregistrovaný uživatel
20.06.2018 15:11:03 77.242.86.***

No koupili jse v Dubaji zlatý náušnice a po 2 měsících se z těch náušnic začala ztrácet zlatá barva, napadlo mě na to vzít magnet a světe div se, náušnice na manet regují, takže 3500 kč v trapu za pozlacenej plech, Dneska jsem to zjistil, čmoud zůstane vždy jen čmoudem a podvodníkem, tohle mě přesvědšilo že těmhle lidem prostě věřit nejde :-)

• Anonym (1)
Neregistrovaný uživatel
08.02.2012 20:01:26 90.181.221.***

Cca 45 usd.

• Anonym (1)
Neregistrovaný uživatel
06.02.2012 12:37:11 83.208.245.***

ahoj chtel bych se zeptat za tyden jedu do dubaje a chtel bych tam nakoupyt nejake zlato 18karatove kolik stoji gram diky

• Anonym (1)
  • Anonym (4)
Ajaja 10.07.2010 20:40:11
RE: RE: zlato  

Zlato je tam 18 karátové, velmi zajímavě zpracované - leckdy až umělecké, leckdy kýčovité. Mají i šperky ve stylu masivních indických ozdob, právě tak najdete i takové, které jsou jemné a drobné... Rozhodně se cenově víc vyplatí koupě zlaté šperku s briliantíkem, než např.koupě značkové kabelky. Cenově to je srovnatelné s Egyptem, možná že to vyjde i levněji. Pro ilustraci - prstýnek se třemi diamanty (0,3 karátu každý diamant) za 250 dolarů (a vzhledem k tomu, že jsem měla v té době dolar za 17 Kč, takto byla zajímavá cena). Náhrdelník z mořských perel mě vyšel na 40 dolarů.... (atest pravosti obchodník ochotně provedl). Ale chce to smlouvat. A to i v "kamenném" obchodě. Platí, že napřed jde o "speciální akci", pak obchodník nabídne slevu, pak už se regulérně smlouvá.

• Anonym (2)
kvetuska82 07.07.2010 22:44:33
RE: zlato  

máš už zkušenosti? taky mě to zajímá, ráda bych si tam nakoupila nějaké šperky- naušnice atak. jaké jsou tam ceny a dá se spolehnout né jak v Egyptě, že je to 100% zlato?díky

• Anonym (1)
  • Anonym (4)
ROMI
01.09.2007 20:44:37 88.101.141.***
zlato  

Ahoj.Ja bych se chtela zeptat na nakup zlata v SAE.Za měsíc odjíždím na dovču a známí chtějí přivést zlato hlevně červené prý tam je celkem levné a kvalitní.Místo 14 karatu tak 19k.Má někdo zkušenosti s timto problemem.Jakě jsou ceny na trzích atd.Děkuji moc.

• Anonym (3)
Zpět na všechny diskuze z tohoto státu