A | B | C | D | E | F | G | H | CH | I | J | K | L | M | N | O | P | R | S | T | U | V | W | Z

Spojené arabské emiráty - Diskuze

Původní dotaz

všechny informace o Dubaji

12.02.2009 11:19:29 | dulinka
Ahoj, právě jsem se vrátila ze SAE. Bydlela jsme přímo v Dubaji a myslím, že jsem ji prošla křížem krážem, zjistila spoustu podstatných informací, o které se s Vámi ráda podělím. Jestli máte jakoukoliv otázku ohledně pobytu v Dubaji (doprava,pláž,moře,nákupy,mrakodrapy, atd.) tak se na mě klidně obraťte. Ráda vám na ně odpovím.
Poslední reakce
Velikost písma
+
+
+
Řadit podle času | Řadit podle vláken vzestupně sestupně
dulinka
12.02.2009 10:19 85.70.227.***
všechny informace o Dubaji  

Ahoj, právě jsem se vrátila ze SAE. Bydlela jsme přímo v Dubaji a myslím, že jsem ji prošla křížem krážem, zjistila spoustu podstatných informací, o které se s Vámi ráda podělím. Jestli máte jakoukoliv otázku ohledně pobytu v Dubaji (doprava,pláž,moře,nákupy,mrakodrapy, atd.) tak se na mě klidně obraťte. Ráda vám na ně odpovím.

Claudia 12.02.2009 18:24
RE: všechny informace o Dubaji  

Ahoj...měla bych takový malý dotaz... Potřebovala bych vědět, v jaké cenové relaci se dá v Emirátech koupil jídlo, drogerie...prostě takové základní věci... Když třeba někdo jede na zájezd a má polopenzi a potřebuje koupit něco k obědu... složí ho to??? Finanční bankrot??, Nebo je to v pohodě :-)

• Anonym (3)
  • Anonym (5)
dulinka
12.02.2009 21:10 85.70.227.***
RE: RE: všechny informace o Dubaji  

Ahoj, finančního bankrotu se rozhodně bát nemusíš. Ceny jídel ve "fastfoodech" jsou srovnatelné s našima. Je tam mnoho restaurací (americký fastfoody, italská, čína, libanonská)takže si vybere každý. =)
To samé je i s drogerii, v supermarketech za přijatalné ceny. :-)

• Anonym (2)

Při vkládání příspěvku do diskuze jako neregistrovaný uživatel budete mít u vašeho příspěvku zobrazenu IP adresu

:-) :-( ;-) :-P :-D :-[ :-\ =-O :-* 8-) :-$ :-! O:-) :'( :-X :-)) :-| <3 <:-) :-S >:) (((H))) @};-- \o/ (((clap))) :-@

Patina 13.02.2009 13:57
Dubai  

Ahoj, chcem sa Ťa opýtať,nakoľko sa chystáme v kětnu do Dubaja, čo by si odporučila, kam sa ísť pozrieť, čo navštíviť. Kde si zaplatiť Desert Safari /a koľko približne stojí/.A či sa oplatí požičať si auto /chcela by som sa pozrieť aj do Abú Dhabí. Ďakujem Ti za "veškeré" informácie, nakoľko o tejto krajine až tak veľa na internete nie je. Ahoj Patina. :-D

• Anonym (2)
dulinka
13.02.2009 20:18 85.70.227.***
RE: Dubai  

Ahoj v Dubaji určitě doporučiji navštívit Sheikh Zayed Road, je to čtvrť mrakodrapů, které tě určitě svou výškou a originalitou uchvátí. Doporučuji si to projít sama, protože cestovky tam mají jen krátkou zastávku, takže napřiklad Emirates Towers vidíš jen z jedné strany, a při tom ta druhá je mnohem hezčí.
Co se týče Desert Safari, tak záleží na cestovce, za kolik to dělá. Já na tom byla v Egyptě, a zážitek to určitě byl. Dále doporučiji navštívit nákupní centra jako Dubai Mall, kde je největší akvárium světa, toto obchodní centrum je přímo pod nejvyšší budou světa Burj. Za zhlédnutí určitě stojí i Mall of the Emirates, kde je lyžařská sjezdovka, přímo v nákupním centru. POkud ti vyzbydou peníze, a chceš je investovat do luxusu, doporučuji oběd v hotelu Burj al Arab. Tam jsem se cítila jako princezna :-D.
Co se týče půjčování auta. V Dubaji se stále staví, takže mnohé silnice jsou uzavřeny, třeba i ze dne na den. Takže pokud nehceš strávit půlku dne v autě, hledáním té správné cesty, doporučuji použít taxíky. Jsou za přijatelnou cenu.
V Abu Dhabi je asi nejzajímavější palác Sheika. Ale samozřejmě jen zdálky =), mě osobně toto město moc nenadchlo.Dubaj je mnohem krásnější. Určitě si nesmíš nechat ujít Gold Souk a Spicy Souk i Fish Market. Je to opravdový zážitek. Tam tě odveze taxi, s zpátky se můžeš přeplavit lodičkou Abrou po Creeku na druhou stranu do Bur Dubaje. :-D
Snad jsem zodpověděla všechny otázky =)
Kdyby ne, tak ráda něco doplním

• Anonym (1)
  • Anonym (1)
Ivettt111 14.02.2009 14:09

Ahojky,já se zeptám se kterou CK jste jeli? chtěla bych do Sharjah(hotel Grand)hledám nějakou osvědčenou:))moc děkuji ;-)

• Anonym (2)
dulinka
14.02.2009 18:14 85.70.227.***
RE: RE: všechny informace o Dubaji  

Ahoj já byla s CK Fischer, ale vím, že i Exim Tours je v Dubaji výborný. =)

• Anonym (4)
lalinka 15.02.2009 22:17

Ahoj Dulinko,v breznu se chystame po druhe do sae a do stejneho hotelu Al Hamra,neco jsme jiz videli,ale chceme jeden den nechat na vylety-jinak mame celkem 5dni bez deti-hura!Videli jsme treba Plachetnici-uvnitr ne,pak okolni nadherne hotely.pak velky trh se zlatem-cenrum,lyzovami take...dal me ted hned nic nenapada..uz nevim..poraď prosim,kam mame zajet,zminila jsi velke akvarium-to me zajima,co nejaka nadherna plaz?Dekuji moc za rady.Petra

• Anonym (2)
frantisek
16.02.2009 06:13 89.176.187.***
info  

prosim o info zda je lepsi na vymenu USD ci euro... a jak to tam vychazi cenove oproti CR?? dekuji

• Anonym (1)
desssed 16.02.2009 09:37
Teplota  

Ahoj, prosím tě dá se koupat v moři i v únoru? A jak je to s teplotami přes den a v noci? Děkuji.

• Anonym (1)
  • Anonym (18)
Zpět na všechny diskuze z tohoto státu