A | B | C | D | E | F | G | H | CH | I | J | K | L | M | N | O | P | R | S | T | U | V | W | Z

Spojené arabské emiráty - Diskuze

Původní dotaz

všechny informace o Dubaji

12.02.2009 11:19:29 | dulinka
Ahoj, právě jsem se vrátila ze SAE. Bydlela jsme přímo v Dubaji a myslím, že jsem ji prošla křížem krážem, zjistila spoustu podstatných informací, o které se s Vámi ráda podělím. Jestli máte jakoukoliv otázku ohledně pobytu v Dubaji (doprava,pláž,moře,nákupy,mrakodrapy, atd.) tak se na mě klidně obraťte. Ráda vám na ně odpovím.
Poslední reakce
Velikost písma
+
+
+
Řadit podle času | Řadit podle vláken vzestupně sestupně

Při vkládání příspěvku do diskuze jako neregistrovaný uživatel budete mít u vašeho příspěvku zobrazenu IP adresu

:-) :-( ;-) :-P :-D :-[ :-\ =-O :-* 8-) :-$ :-! O:-) :'( :-X :-)) :-| <3 <:-) :-S >:) (((H))) @};-- \o/ (((clap))) :-@
Blanka
17.01.2013 12:30 90.176.60.***
Dubaj  

Dobrý den, chystáme se s přítelem na začátku února do Dubaje. Můžete mi prosím dát nějaké info, co máme navštívit a jaké tam bude počasí? Děkuji

• Anonym (2)
  • Anonym (6)
viky.le 13.01.2013 19:43
všechny informace o Dubaji  

Ahoj všem,chtěla bych vědět pár informací o Dubaji.S manželem odlétáme 13.2. na týden do Dubaje.Zájezd již máme zaplacený přes cestovku.Budeme v hotelu Auris Plaza..je to suchý hotel,ale manžel by si rád nějaké pivko nebo tak dal.No jo je to moravák :-) Je možné to někde v marketu v Dubaji koupit?Nebo poradíte nějakou restauraci kde se podávají evropské alkoholické nápoje?A ještě ..dají se v Dubaji někde koupit klasické arabské suvenýry?Díky

• Anonym (2)
  • Anonym (2)
daurba 01.12.2012 09:52

Za hodinu a půl se dá přejezd metrem k Burj Khalifě v pohodě stihnout, pokud jdeš všude najisto w nikde nezaváháš (dojít k nástupní stanici, koupit karty na metro, přejet, dojít přímo ke vstupu na věž ... trochu se spleteš a jsi o půl kilometru vedle :-D. Vzhledem k ceně taxi (levné) doporučuji raději ušetřený čas za poklus od stanice metra (reálné vzdálenosti vypadají trochu jinak než na googlu) věnovat krátké procházce u nejvyšší budovy a pár fotkám. Nicméně metrem se to stihnout dá.
Počítej na věž s cca hodinou a půl. Potom, pokud se nebudeš chtít mrknout do největšího obchoďáku světa (např. sekce gold souk má fantastickou výzdobu a stojí za nahlédnutí, dále jsou tu úseky s mozaikovými dlažbami, zkrátka tolik utracených peněz na veřejných místech se jen tak nevidí), tak podle svého plánu ber rovnou taxi .... metrem se na pláž nedostaneš. Nejblíže je k hotelu public beach při 325rd (beach neer Burj Al Arab) ... to je údaj pro taxikáře. Bod koupání doporučuji vynechat a po udělání pár fotek se na hoďku přesunout taxikem ( i krátké přesuny řeš taxi ... levné a škoda nohou) do Madinat Souku .... hned vedle Burj Al Arab. Tam se můžete občerstvit a je to tam hezké, mrkni na google, fotek tam je spousta.
Potom přejezd taxikem k Mall of Emirates, kde je sjezdovka a zpět na hotel. Možná by stálo za úvahu projet metrem alespoň úsek Sheik Zayed road ... vyhlídková jízda, mrakodrapy ( místo sjezdovky ... teprve po projížce metrem uvidíš, zda ti zbývá čas na mrknutí ke sjezdovce ... stanice metra je spojená s obchoďákem, ale vždy počítej, že od někud někam to vezme čas a co bod v programu, to minimálně hodina.

Zhodnocení ... tvůj program je reálný a vcelku rozumný.

• Anonym (3)
Nefele78
10.11.2012 19:27 77.104.252.***
cesta do SEA únor 2013  

Prosím o radu všechny zkušené cestovale, kteří už navštívili SAE - Dubai. V hlavě se mně a mojí kamarádce zrodil plám, navštívit, tuto krásnou zemi. Pokud vyrazíme na týdenní pobyt řekněme do hotelu se snídaní, kolik si vzít s sebou peněz? V téhle zemi je draze. Vyplatila by se spíš polopenze a nebo bude limitující pro cestování a zvládneme finančně i stravování mimo hotel? děkuji za info všechny zkušené cestovatele!

LADUNKY 01.11.2012 14:30
Abu Dhabi červen 2013  

Zdarvím,chystáme se na přelomu června a července 2013 do Abu Dhabi (((clap)))...stašně moc se těším.Najde se někdo kdo tam byl a je ochoten mi zdělit své dojmy,poradit jak to tam chodí,kolik utratil při pobytu se snídaní,kolik za vstupy a co se do vstupného počítá??Jak je to se zálohou na hoteluKolik stojí triko,parfém....prostě ať vím kolik našetřit ,aby jsme tam nejen viděli z dálky,ale i z blízka :-) něco si přivezli.Přítel touží po zlatém náramku-třeba. 8-).Kolik dám za taxi Abu Dhabi-Dubaj.Kam se chodit najíst-prostě praktické info.Díky moc Ladunky

• Anonym (2)
Elinkabelinka 02.10.2012 13:48
Silvestr v Dubaji  

Zdravím všechny...
chystáme se patra osmi lidí na týdenní dovolenou do Dubaje, s cestovní kanceláří, nikdo z nás tam ještě nebyl, snažíme se získat potřebné informace, přesto prosím o radu, čím v Dubaji začít, jak si těch pár dnů naplánovat,aby jsme je prožili na maximum a neztráceli čas hledáním a zbytečnými cestami po městě. Prostě bych prosila o pár dobrých tipů, včetně opalovačky na pláži. Bydlet budeme v části nedaleko Creeku. Děkuji předem za rady, Jana.

Majka
05.03.2012 13:03 89.190.52.***
Tak jsme zpátky  

z Dubaje. Projeli jsme ji křížem krážem a byli jsme opravdu nadšení..moderní architekturou, čistotou a absolutní bezpečností. Mužskou část rodiny dostala Burj Khalifa a mě tančící fontána...no a samozřejmě nákupy. I když je v Dubaji poměrně draho, nakoupit se dá skvěle a za dobré ceny. Jen mě zklamaly parfémy. Ty jedině lze nakupovat ve starém městě a smlouvat a smlouvat. Ale stejně na 500 Kč (jak tu někdo psal) jsem to nedostala ani náhodou a to se dva obchodníci přetahovali a vykřikovali ceny v podstatě už jen sami na sebe.
Takže toto je první muslimská země, kam bychom se rádi vrátili. V těch ostatních jsme zkoukli památky a pryč!

• Anonym (3)
Vladimír
02.02.2012 11:56 89.103.74.***
Výlet z hotelu?  

Dobrý den.

Chtěl jsem se zeptat, jestli byla možnost, objednat prohlídku Burj Khalifa věže z hotelu. Aby se nemuselo k věži pro objednání a pak opět na zvolený datum k věži.
V podstatě, i jestli jde v některých hotelech i objednat výlety jako je návštěva (večeře) v Burj al Arab.
Předem děkuji.

• Anonym (2)
Denisa
24.01.2012 11:25 88.101.128.***
Dubaj výzum  

Ahoj,
chtěla bych se zeptat na pár základních informací.
S přítelem bychom chtěli jet v listopadu na 14 dní do Dubaje bez cestovky, už jsem si četla spousty komentářů a jsem rozhodnuta pro individuální cestu.
Problém mám s vízem, kdo by nám ho mohl udělat za normální cenu, protože společnost Sinimar chce cca 4000 Kč na osobu, což mi příjde dost. Dočetla jsem se, že je to jednoduche přes Emirates airlines po zakoupení letenky, stojí to cca 1500 Kč, problém je ale v tom, že na listopad jsou zatím jen drahé letenky, které stojí 70 000Kč, jinak teď přes královnu jsou za 9000 Kč. Co se stane, když si zakoupím letenku a oni mi to vízum odmítnou dát. Oba dva jsme studenti a je nám 22 let.
Když žádám o vízum musím mít doklad o zakoupení letenky i podklady o ubytování?
Mockrát děkuji za informace :-)

Hanka 23.01.2012 11:47
DUBAJ - SAN MARCO  

Letíme poprvé do Dubaje a vůbec do SAE. :-( Byl jste někdo v tomto hotelu?Letíme v termínu 14.3.-28.3.2012/polopenze/.Letíme hlavně za poznáním 8-) .Můžete poradit kam všude se vydat?Jak je to na letišti při příletu.Každý nás straší, že to tam trvá dlouho a je problém se dostat ven z letiště.V cíli cesty jsou zaplaceny privátní transfery. Letíme od Čedoku.Budu vděčná za každou sebemenší informaci.Letí někdo v tento termín?

• Anonym (1)
Zpět na všechny diskuze z tohoto státu