A | B | C | D | E | F | G | H | CH | I | J | K | L | M | N | O | P | R | S | T | U | V | W | Z

Spojené arabské emiráty - Diskuze

Původní dotaz

všechny informace o Dubaji

12.02.2009 11:19:29 | dulinka
Ahoj, právě jsem se vrátila ze SAE. Bydlela jsme přímo v Dubaji a myslím, že jsem ji prošla křížem krážem, zjistila spoustu podstatných informací, o které se s Vámi ráda podělím. Jestli máte jakoukoliv otázku ohledně pobytu v Dubaji (doprava,pláž,moře,nákupy,mrakodrapy, atd.) tak se na mě klidně obraťte. Ráda vám na ně odpovím.
Poslední reakce
Velikost písma
+
+
+
Řadit podle času | Řadit podle vláken vzestupně sestupně

Při vkládání příspěvku do diskuze jako neregistrovaný uživatel budete mít u vašeho příspěvku zobrazenu IP adresu

:-) :-( ;-) :-P :-D :-[ :-\ =-O :-* 8-) :-$ :-! O:-) :'( :-X :-)) :-| <3 <:-) :-S >:) (((H))) @};-- \o/ (((clap))) :-@
dulinka
17.02.2009 14:55 85.70.227.***
RE: Ras al-Khaimah  

v Ras al Khaimah, jsem nebyla. Ale vím, že je to tak ty dvě hodinky od Dubaje. S těma večeřema- určtiě tam budou nějaký supermarkety, nebo restaurace, kde se dá najíst rozhodně levněji, než si platit večeře. Já osobně, až se do Dubaje vrátím, tak budu chtít jenom snídaně, protože restaurací a fast foodu tam je opravdu hodně. :-)

• Anonym (3)
raduga
17.02.2009 12:57 84.42.178.***
Ras al-Khaimah  

Ještšě jedna věc prosím tě, nabízí se nám Ras al-Khaimah, hotel Al Hamra Village na 8 dnu, ale je jenom se snidani. Nevíš, dá se tam někde levně koupit jidlo?Do Dubaje je to pry nějakých 75km.Nebo si dokoupit večeře, ale dat za ně 6000 mi přijde přehnane :(Nevíš jaké to tam vůbec je?Jaké jsou tam možnosti podívat se po okolí, nákupy ...Dík ;-)

raduga
17.02.2009 10:08 84.42.178.***
RE: RE: Co s sebou  

Moc dekuju za odpovedi,si hodna

dulinka
17.02.2009 07:04 85.70.227.***
RE: Co s sebou  

Ahoj, o hotelech moc přehled nedmám. Ale pokud nebudete bydlet přímo v Dubaji, tak z ostatních emirátůch, je to do Dubaje 2 hodiny. Jinak pro malý dítě, asi kočárek určitě, a pro něj as i trošku teplejší oblečení než pro vás, přece jen malý děti, mín vydrží, a nezapomentě na opalovací krém. Já se během jednoho dne dokázala spálit =), určitě nějakej klobouk na hlavu, a sl. brýle , i když se to nezdá, tak sluníčko je dost ostrý, zvlášt v dubaji, kde se paprsky odráží od těch všech prosklených budov :-D

• Anonym (3)
raduga
16.02.2009 17:32 84.42.178.***
Co s sebou  

Prosím Tě, jaký je dobrý a to i cenově hotel, kkterý by byl blízko moře a zároveň nedaleko k Dubaji,.. Co s sebou za obleceni? Kdybychom jeli s manzelem sami dva, tak bych si starosti ani nedelala, ale budem mit s sebou naseho drobecka :)Diky

dulinka
16.02.2009 15:04 85.70.227.***
RE: MĚNA  

CO se týče měny. Jak už jsem psala, lepší jsou dolary, a hned je vyměnit na letišti, kde je kurz nejvýhodnější. KOlik s sebou? To záleží na vás, jak moc chcete utrácet. :-D

• Anonym (5)
dulinka
16.02.2009 15:03 85.70.227.***
RE: Prosím o radu - SPĚCHÁ  

Ahoj, to je těžké radit. Každá cestovka má své plusy a mínusy. Třeba Exim má ceny přijatelnější, ale nemá hotel přímo v Dubaji. TO Fischer sice má, ale jsou o něco dražší.
Já osobně bydlela přímo v centru Dubaje. Na pláš jezdil pravidelně Shuttle bus- bezplatně. Platilo se až za vstup na pláž, a popř. i za půjčení lehátek a slunečníku. Jinak pláž Jumeirah v Dubaji, je překrásná. Bílý písek, a pozvolný vstup do moře. Není to jako v itálii nebo v chorvatsku, že je pláš a vedle silnice, Jumeirah Park- je krásný park, se zelení, prolejzačkama pro děti, sprchy, převlíkárny, záchody, volejbalová hřiště, a občerstvení.
Nevím, jak je to v jináých Emirátech, ale Jumeirah pláže můžu jen vřele doporučit.
Jinak ceny, jsou srovnatelné s našima, někdy i levnější. Třeba za 2 vody a kolu jsme platili 18 Kč. Což je hodně dobré.
Nákupy doporučiji bud na trháh-kde cenu usmlouváte, ale pokud chcete značkové oblčení navštivte nějaký z Shopping Mallu, např. Dubai Mall, Mall of the Emirates, Deira City Center, Bur Juman Centre... :-D

• Anonym (3)
dulinka
16.02.2009 14:57 85.70.227.***
RE: Teplota  

ahoj, v moři se koupat dá, ale musíš být trochu otužilý. Není tak teplé jako v červenci, ale koupat se v něm určitě dá. Denní teploty se pohybovali kolem 27-28 stupni, a předpověd, v den mého odjezdu byla , že s každým dnem bude teplota narůstat o jeden stupen =). Noci jsou trošku chladnější, ale s lehkým svetrem nebo v triku s dlouhým rukávem to určitě zvládnete. :-)

• Anonym (6)
  • Anonym (2)
dulinka
16.02.2009 14:55 85.70.227.***
RE: info  

ahoj, já myslím, že dolar je mnohem lepší nez euro, protože dolarem můžete platit i v obchodech, pokud nemáte domácí měnu dirham. JInak nejlepší je, a doporučiji se vyměnit, dolary hned po příletu- na letišti.Kurz je tam nejvýhodnější, nikde jinde tak vysoký nebyl. :-)

• Anonym (3)
dulinka
16.02.2009 14:53 85.70.227.***
RE: RE: všechny informace o Dubaji  

ahoj, plošně největší akvarium světa je pod největší budou světa Burj. Akvarium se nachází v nákupním centru Dubai Mall.
Pro mě velkým zížitkem kromě gold souk, byl i spicy souk a fish market (jen pro silné nosy) :-)
.Plachetnice, je zevnitř opravdu krásná.Doporučuji si tam objednat oběd, je to výborný.pijete z velkých červených pohárů, ale třeba litr vvody nás v přepočtu vyšel na 300 kč. =)
Hezký výlet je i lodí v noci po Creeku, Lodky jsou v arabském stylu, a podává se tam i arabské jídlo =) :-)
Být vámi bych si znovu prošla centrum DUbae. Sheikh Zayed Rd, mnohé se tam od vaší návštěvy jistě změnilo.

• Anonym (3)
  • Anonym (2)
Zpět na všechny diskuze z tohoto státu