A | B | C | D | E | F | G | H | CH | I | J | K | L | M | N | O | P | R | S | T | U | V | W | Z

Spojené arabské emiráty - Diskuze

Původní dotaz

všechny informace o Dubaji

12.02.2009 10:19:29 | dulinka
Ahoj, právě jsem se vrátila ze SAE. Bydlela jsme přímo v Dubaji a myslím, že jsem ji prošla křížem krážem, zjistila spoustu podstatných informací, o které se s Vámi ráda podělím. Jestli máte jakoukoliv otázku ohledně pobytu v Dubaji (doprava,pláž,moře,nákupy,mrakodrapy, atd.) tak se na mě klidně obraťte. Ráda vám na ně odpovím.
Poslední reakce
Velikost písma
+
+
+
Řadit podle času | Řadit podle vláken vzestupně sestupně

Při vkládání příspěvku do diskuze jako neregistrovaný uživatel budete mít u vašeho příspěvku zobrazenu IP adresu

:-) :-( ;-) :-P :-D :-[ :-\ =-O :-* 8-) :-$ :-! O:-) :'( :-X :-)) :-| <3 <:-) :-S >:) (((H))) @};-- \o/ (((clap))) :-@
Neregistrovaný uživatel
14.05.2014 09:03 212.111.25.***

Chtěl bych se zeptat jak je to se žraloky a medúzami? Vyskytují se v moři?

• Anonym (2)
Neregistrovaný uživatel
14.05.2014 11:51 78.45.128.***
Re:  

žraloci ne,ale medůzy občas ať už v Dubaji,Ras al Khaimah tak i v Ajmanu,ale nic co by bránilo v koupání a na jaře např.v Rak se objevují rejnoci. 8-)

issa
14.05.2014 14:53 77.95.194.***
Re:  

Teď v dubnu tam bylo moc medůz. Při odlivu byla jedna vedle druhé na písku. Nejvíc na pláži v Dubaj Marině.

Petr
15.05.2014 17:04 88.101.169.***

Ahoj,

dnes jsem se vrátil z Dubaje, zcestoval jsem tam spusta věcí, kdy jste někdo chtěl nějaké info, tak ze ozvěte :-)

...MJ
18.05.2014 12:02 78.24.10.***
Re:  

Ahoj, chtěl jsem se zeptat jaké bylo počasí, zda bylo ještě snesitelné a jaká byla vlhkost vzduchu.
Ještě bych tě poprosil o informaci, zda jsi navštívila aquapark? Popřípadě, jaký byl lepší? Díky moc

Jana
19.05.2014 16:09 46.13.6.***
Re:  

Ahoj Petře,
ráda bych se zeptala, jak je to s jídlem v Dubaji?
Jestli je možné se najíst v restauracích/stáncích za normální cenu?Jaké jsou ceny nápojů?
Rádi by jsme vyrazili do Dubaje,ale nechceme se nechat zruinovat právě na tom jídle, četla jsem že je tam hodně draho co se týče restaurací.
Díky moc za info:)

...MJ
19.05.2014 16:53 83.208.22.***
Re:  

Ahoj, ještě jsem se chtěl zeptat jak je to s výlety? Zda je možné je zajistit na místě. Jedná se mi konkrétně o výlet do pouště. Máte někdo doporučení? Jaké jsou ceny? Děkuji

saho1 19.05.2014 18:10
Re:  

Pravě travím dovču v Dubaji. Bydlím v hotelu Citimax bur dubai. Pokoj trochu menší, ale dá se. Nato že se tam jen vyspím to jde.Denně teploty kolem 37 ve stínů. Nato jaké je tu teplo, tak vlhkost je na dobré úrovni. Včera moře jako kafíčko dnes trochu chladnější' akorát na osvežení. Ráno jsem jel hotelbusem na pláž a stačilo. Bus narvány rusy. Nazpět jsme s manželkou jeli taxíkem. Od veřejné pláže na hotel to stálo 16 dirhamu, cca 100 korun. Zítra jedu veřejným autobusem č.8, na placenou. Žádná sardinka. Nevíte někdo, jakým busem mám jet zpět k hotelu? Včera jsem jel 88 a ten semnou projel půl Dubaje a vystoupit jsem musel na Al karamě. Nevíte někdo, kde se nachází to tržiště v Karamě? Nemůžu ho najít.
Jinak sem tam se taky na pláži objeví medůza, ale není to nijak strašne. Ve městě jsme jedli a jídlo stálo kolem 120,- kč, plus cola za 50. Všiml jsem si, že tu grilujou kuřata, zítra s manželkou na jedno jdeme. Taxi tu je relativně lacné.Nástupní taxa 3 dirhamy, minimalní taxa 10 dirhamů. Já jel od hotelu na bus nádraží a stálo to 10 dirh. Dnes jsem podnikl výlet do Outlet mallu, cca 20 km za městem. Moje i já jsme byli zklamáni. Ceny dost drahé. Akorát jsme se u čiňana najedli a jeli zpět. Bus stál asi 5 dináru, což je zadara. Na letišti neměňte dolary, je tam kurs 1 dolar za 3.61 dirhamu. V Duaji jsem měnil za 3.66 což k přepočtu dělá 1 dirham, 6 korun. Pořád tu čundrujeme odpoledne po městě, takže nohy dostavají zabrat.

shazia
19.05.2014 22:49 78.45.128.***
Re:  

tak tržnice v Karamě je vedle parku naproti nákup.centru Lulu market,staví tam i busy a tak jeďte hotel budem k Burjurmanu a tam sedněte na bus Karama-zeptejte se na Lulu market-řidiči rádi poradí.Jinak když výjdete z hotelu tak jděte vlevo,stále rovně cca 30min,ovšem nevím jak zvládate to vedro,jinak taxikem. 8-)

issa
20.05.2014 14:16 77.95.194.***
Re:  

Co se týká Karamy, dojeli jsme metrem a pak pěšky, byl to kousek, zeptali jsme se.(Jela jsem z hotelu Auris first central) Ale byla jsem strašně zklamaná. Není to klasický trh.. jsou to obchůdky, je to tam škaredé a nakupování... no hrůza. Pokud tam není cena zrovna, tak se ji pomalu ani nedozvíte, jsou otravní, na určité zboží vás tahnou do podkroví nebo někam, kde to mají schované. Musíte smlouvat. Hodinky 700ADH, nakonec 150ADH. Někoho to může bavit, ale jsem z nich byla unavená:-)
Do Outlet mall jezdil z hotelu autobus zdarma, tak jsme taky využili:-) Jestli si někdo potrpí na značky, tak tam nakoupí, ale jinak ne. Já osobně jsem si z Dubaje dovezla žabky:-) Nikdo mě to ani nevěřil, protože se všude prezentuje, že je to ráj pro nákupy. Což může být, ale ne pro každého:-)

Zpět na všechny diskuze z tohoto státu