A | B | C | D | E | F | G | H | CH | I | J | K | L | M | N | O | P | R | S | T | U | V | W | Z

Spojené arabské emiráty - Diskuze

Původní dotaz

všechny informace o Dubaji

12.02.2009 11:19:29 | dulinka
Ahoj, právě jsem se vrátila ze SAE. Bydlela jsme přímo v Dubaji a myslím, že jsem ji prošla křížem krážem, zjistila spoustu podstatných informací, o které se s Vámi ráda podělím. Jestli máte jakoukoliv otázku ohledně pobytu v Dubaji (doprava,pláž,moře,nákupy,mrakodrapy, atd.) tak se na mě klidně obraťte. Ráda vám na ně odpovím.
Poslední reakce
Velikost písma
+
+
+
Řadit podle času | Řadit podle vláken vzestupně sestupně

Při vkládání příspěvku do diskuze jako neregistrovaný uživatel budete mít u vašeho příspěvku zobrazenu IP adresu

:-) :-( ;-) :-P :-D :-[ :-\ =-O :-* 8-) :-$ :-! O:-) :'( :-X :-)) :-| <3 <:-) :-S >:) (((H))) @};-- \o/ (((clap))) :-@
Neregistrovaný uživatel
15.01.2013 15:40 46.227.12.***
Re: všechny informace o Dubaji  

V Al Hamře je kromě duty free shopu u hotelu poměrně velký obchod s alkoholem u hlavní silnice .... řekněme v pohledu na mapě na celou tuto lokalitu ve zcela protilehlém rohu než je Al Hamra Fort, název Al Hamra wine Cellar, vyznačeno na Google maps. Ceny i na víno velmi slušné, daleko lepší než u hotelu, ve srovnání s letištěm nevím. Další obchod je u Yacht clubu v marině ... při pohledu na mapě hned vedle hotelu Al Hamra Fort ... odděleno vodou umělé laguny. Ale nejlepší je nechlastat :-D a nechat si to na doma

• Anonym (2)
  • Anonym (2)
viky.le 15.01.2013 15:08

No a dá se to na letišti stihnout koupit?Když se jede s cestovkou tak je to asi na letišti trošku fofr ne?Není tam asi moc čas na nákupy :-\

• Anonym (2)
  • Anonym (1)
Levup 15.01.2013 07:06

P.S. Samozřejmě platí, že ii uvnitř Hamry jsou ceny za alkohol a víno a pod. "raketové":-( Víno, jak už jsem psal a tvrdý alkohol 1000% (tisíc procent) oproti letišti (rozpočítáno na panáky nebo aperitiv).

• Anonym (1)
  • Anonym (1)
Levup 15.01.2013 06:59

V Hamře Fort jsem několik dnů teď bydlel a auto měl zaparkováno obvykle přímo před "duty-free". Na "obchod" jsem viděl i přímo z balkónu. Hamru (Fort) ale právě koupil Hilton a prochází rozsáhlou rekonstrukcí a přes skvělý areál a přitažlivé ceny nedoporučuju zatím tam nikomu jít bydlet-řešíme s nimi reklamaci a kompezaci. Navíc i "obchod" vypadal, že je zavřený - nikdy jsme neviděli nikoho vycházet ani vcházet. Pro neresidenta bude asi nejschůdnější nákup v Barracuda v Umm Al Quwain. Anebo právě pohodový nákup (i s dárkem na odvoz) po přistání na letišti v Dubai či Abu Dhabi.

• Anonym (4)
  • Anonym (1)
Neregistrovaný uživatel
14.01.2013 21:24 90.181.221.***

V Dubaji obchody s alkoholem nejsou. Alkohol toleruje emirát Ajman a právě vámi zmiňovaná Ras al Khaimah. Obchody nejsou zašité, jsou provozovány zcela legálně, jen podle místních zákonů mají neprůhledně zakrytá okna. Některé najdete označené i na google mapách (např. Wine shop v lokalitě Al Hamra RAK).
Pokud se manžel bez alkoholu neobejde, nejlepši je opravdu letiště. V Dubaji na pivo může do vícehvězdičkových hotelů, ale nevím, jestli moravákovi bude za ty prachy chutnat :-D

• Anonym (1)
  • Anonym (1)
viky.le 14.01.2013 21:12

A nevíte jak je to přímo v Dubaji?My se do Abu Dhabi asi nedostaneme...asi před 5ti lety jsme byli v RAK a tam byl přímo u hotelu zašitý obchod s alkoholem..to byl manžel rád :-D

• Anonym (1)
  • Anonym (2)
Levup 14.01.2013 07:28

V UAE je alkohol hodně drahý - lahev průměrného vína v ***** hotelu vyjde okolo 800 i víc Kč. ALE po příletu do Abu Dhabi má každý bezcelní limit na 4 litry alkoholu. Tzn. dvojice na 8 litrů. Alkohol v příletovém duty free patří k nejlevnějším na světě! Na 3 lahve whisky nyní poskytují ZDARMA i nové slušné troleye jako prémii:-)

• Anonym (1)
  • Anonym (1)
viky.le 13.01.2013 19:43
všechny informace o Dubaji  

Ahoj všem,chtěla bych vědět pár informací o Dubaji.S manželem odlétáme 13.2. na týden do Dubaje.Zájezd již máme zaplacený přes cestovku.Budeme v hotelu Auris Plaza..je to suchý hotel,ale manžel by si rád nějaké pivko nebo tak dal.No jo je to moravák :-) Je možné to někde v marketu v Dubaji koupit?Nebo poradíte nějakou restauraci kde se podávají evropské alkoholické nápoje?A ještě ..dají se v Dubaji někde koupit klasické arabské suvenýry?Díky

• Anonym (2)
  • Anonym (2)
daurba 07.01.2013 22:13
Re:  

Dejf.d .... super ;-)
Přeju hezký pobyt dále, potom to třeba zase vezmu přes kopírák já od tebe :-D

• Anonym (2)
  • Anonym (1)
dejf.d 07.01.2013 02:01
Re:  

Daruba: Ahoj, tak Dubai presne dle planu, vse v pohode a nadhera.Taxi od hotelu k Burj Khalifa, vyhlidka a pak metrem jsme jeli od Burj Khalifi do Dubai Marina, pak na plaz a potomTaxi k Burj Al Arab, Madinat Souk a pak kouknout jak se v Dubai lyzuje. Za 1 den v pohode. diky ;-)

Foto: Jumeirah Beach za Dubai Marina i v lednu hodne lidi na plazi, bylo 25C :-)

• Anonym (3)
  • Anonym (1)
Zpět na všechny diskuze z tohoto státu