A | B | C | D | E | F | G | H | CH | I | J | K | L | M | N | O | P | R | S | T | U | V | W | Z

Spojené arabské emiráty - Diskuze

Původní dotaz

všechny informace o Dubaji

12.02.2009 11:19:29 | dulinka
Ahoj, právě jsem se vrátila ze SAE. Bydlela jsme přímo v Dubaji a myslím, že jsem ji prošla křížem krážem, zjistila spoustu podstatných informací, o které se s Vámi ráda podělím. Jestli máte jakoukoliv otázku ohledně pobytu v Dubaji (doprava,pláž,moře,nákupy,mrakodrapy, atd.) tak se na mě klidně obraťte. Ráda vám na ně odpovím.
Poslední reakce
Velikost písma
+
+
+
Řadit podle času | Řadit podle vláken vzestupně sestupně

Při vkládání příspěvku do diskuze jako neregistrovaný uživatel budete mít u vašeho příspěvku zobrazenu IP adresu

:-) :-( ;-) :-P :-D :-[ :-\ =-O :-* 8-) :-$ :-! O:-) :'( :-X :-)) :-| <3 <:-) :-S >:) (((H))) @};-- \o/ (((clap))) :-@
mispi 13.04.2016 13:48
Re: souhlas s Mispi  

asiatravel.com - Na Áziu ich používam dlhodobo, najlepšie ceny majú na Singapúr, Hong Kong, Emiráty a niekedy i Thajsko - krajiny, kde majú regionálne kancelárie
V Bur Dubai sa pozrite na vlani otvorený Orchid Vue Hotel - viď moje recenzia https://www.tripadvisor.com/Hotel_Review-g295424-d7647454-Reviews-Orchid_Vue_Hotel-Dubai_Emirate_of_Dubai.html
200m od metra, v pešej dostupnosti od Creeku, veľa autentických reštaurácii okolo - Special Ostadi..., obchodné centrum Burjumani

• Anonym (1)
Ivory89 13.04.2016 10:49

Díky za další rady. Pokud ale cesta trvá cca hodinu, bude pro nas asi lepší bydlet v Burdubai, kde je nejvíc věcí, kteŕe chceme navštívit. Nechtěli by jsme tŕavit každy den hodinu cestou nekam a hodinu cestou zpět. A jsou zmíneńe stránky spolehlivé? Bál bych se, aby jsme nezaplatili, odletěli a pak na nás žádné ubytováni nečekalo.
Jeste jednou díky a mějte se fajn!
I.

mispi 13.04.2016 08:10

ešte vám pošlem link, ktorý mi ako asiatravel zákazníkovi chodí s ponukami Private sale s ešte lepšími cenami http://www.asiatravel.com/en-us/promotions/private-sale.html

mispi 13.04.2016 07:46

V Marina /JBR/ sú aj cenove prijatelnejšie hotely do 80€/noc s raňajkami. Treba hladať na asiatravel.com /dlhodobo overený vyhľadávač/, námatkou na koniec septembra Marina Byblos, Pearl Marina.../september má oproti októbru aj 70% nižšie ceny/, oba sú blízko električky s napojením na metro.
Na presun v Dubaji rátajte takmer vždy najmenej hodinu, len cesta od metra k Burj Khalifa je tak 20 min pešo...vzdialenosti od jednotlivých atrakcií k iným sú OBROVSKÉ. Tip na atrakciu: mrknite sa na Global Village
Môj tip na hotel : Wyndham Dubai Marina

Neregistrovaný uživatel
13.04.2016 00:22 85.70.186.***

Ahoj všem,
Díky za odpovědi. Marina vypadá dobre, ale většina hotelu tam uz stoji dost peněz. Nicméně pokud jde o vzdálenosti při předjíždění at uz taxi nebo busem, je jedno jaka čast? Všude se dostanu bez problému do pul hodiny?
A nemáte prosím zkušenost s tim Safari? Stoji to za to?
Jeste jednou diky a mějte se,
I.

Neregistrovaný uživatel
12.04.2016 19:22 93.91.154.***

Tak dubaj je urcite perfketni na podzimni koupani v mori kde se citite jak v laznich - a největší prinos tohoto města je v tom ze tam koupite HODNEEEE lacine zlate sperky a brilianty - nikde na zemekouly není stejne místo kde se daji LEGALNE tyto věci tak vyhodne zakoupit i při dnesnim nevyhodnem kurzu naší bezcenne meny

• Ivory89
Neregistrovaný uživatel
12.04.2016 18:01 78.136.191.***
souhlas s Mispi  

plný souhlas,Dubaj je už moc betonová,my své pobyty už pátým rokem přesunuli do sousední Sharjah,a rest.např. Pak Ghazi, Karahi Darbar,pouliční Shawerma plně doplní atmosféru tohoto státu a bez nejměnších zdravotních potíží. O:-)

• Anonym (1)
  • Ivory89
  • Anonym (3)
mispi 12.04.2016 12:53
Re: všechny informace o Dubaji  

No napísať, že v Burj Dubai sa mi nepáči, lebo je tam plno arabov, tak to je teda sila...Pán anonym, oni sú tam doma...Indov /a tiež Bangladéžanov, Nepálcov, Pakistancov, Filipíncov.../ je tam tiež plno, aby sa aj o nás turistov mal kto starať...
Práve Bur Dubai a Deira sú v Dubaji ešte ako tak autentické, zbytok je len betón a sklo v piesku bez akéhokoľvek ducha - možno tak Marina s celkom peknými promenádami, čo ju trochu poludštujú sa z toho aspoň trochu vymyká.
Ale proti gustu žiaden dišputát, ak k dovolenke potrebujete ležadlo na pláži, all inclusive jedlo bez fantázie a nekonečné mally, plné pozlátka, tak máte pravdu.
Mimochodom, najlepšie malé reštaurácie, trebárs iránske či pandžábske, sú práve v Bur Dubai a Deire

• Anonym (1)
  • Ivory89
  • Anonym (1)
Neregistrovaný uživatel
12.04.2016 11:11 217.66.162.***

Září je v Dubaji úžasné. Je tam ještě dost teplo, ale dá se to zvládnout. Jen počítejte s tím, že během procházek budete pěkně spocení a to i v noci. Je tam velmi vysoká vlhkost vzduchu. Jinak veškeré obchody, metra a veřejné prostory včetně zastávek jsou klimatizované. Část Burj Dubaj rozhodně nedoporučuji alespoň tedy za sebe. Podle mě se jedná o nejošklivější část z celé Dubaje. Všude milion arabů a plno Indů, minimum turistů. Nebylo mi vůbec příjemné se tam procházet. Daleko hezčí část je Downtown, kde je možné také najít finančně dostupnější hotely, například Rotana, Ibis a pod. Popřípadě je pěkná část Al Barsha, která je ale dále od centra, ale zase blíže k veřejné pláži u Burj Al Arab. Já si vždy beru Anglické Libry, které měli v době mé návštěvy vždy nejvýhodnější kurz. Pro mě je nejhezčí část z celého Dubaje Dubai Marina, kde lze sehnat také finančně dostupnější ubytko například přes německé CK. Příkladem může být hotel Ramada Jumeirah Beach, Byblos Marina, Mariana View a podobně. Tato část Dubaje je úplně nová a moc pěkná s veškerou vybaveností a navíc nabízí i krásnou promenádu. Osobně jsem tam navštívil hotely - Sofitel Jumeirah, Ja Ocean view, Movenpick, hilton a Le Royal Meridien - moc pěkný hotel - asi nejlepší :). Pokud by jsi potřebovala ještě nějaké info, dej vědět.

• Anonym (1)
  • Ivory89
Neregistrovaný uživatel
11.04.2016 18:40 93.91.154.***

Tak konec zari je dobry - sice je ještě dost teplo - ve dne kolem 35 ale voda je krasne prohrata jak v laznich - nejsou vlny a voda je krasne pruzracna - je to nej oddobi na koupani aspoň preo me - pokud jste ještě v podobne destinaci nebyl tak se vam v noci bude zdat hodne vedro - pokud seženete u nas vyhodne dirham tak je kupte - v dubaji je hodne směnáren bez poplatku a berou veškerou svetovou menu - v taxi na trznicich můžete platit i touto svetovou menou - do pouste muzeje zakoupit vylet všude ve meste - po dubaji do hlavnich casti dostanete metrem a do kazde jezdi mhd autobusy - kupte stribrnou kartu a mate to nejlepší na cestovani mhd

• Ivory89 (2)
Zpět na všechny diskuze z tohoto státu