A | B | C | D | E | F | G | H | CH | I | J | K | L | M | N | O | P | R | S | T | U | V | W | Z

Spojené arabské emiráty - Diskuze

Původní dotaz

všechny informace o Dubaji

12.02.2009 10:19:29 | dulinka
Ahoj, právě jsem se vrátila ze SAE. Bydlela jsme přímo v Dubaji a myslím, že jsem ji prošla křížem krážem, zjistila spoustu podstatných informací, o které se s Vámi ráda podělím. Jestli máte jakoukoliv otázku ohledně pobytu v Dubaji (doprava,pláž,moře,nákupy,mrakodrapy, atd.) tak se na mě klidně obraťte. Ráda vám na ně odpovím.
Poslední reakce
Velikost písma
+
+
+
Řadit podle času | Řadit podle vláken vzestupně sestupně

Při vkládání příspěvku do diskuze jako neregistrovaný uživatel budete mít u vašeho příspěvku zobrazenu IP adresu

:-) :-( ;-) :-P :-D :-[ :-\ =-O :-* 8-) :-$ :-! O:-) :'( :-X :-)) :-| <3 <:-) :-S >:) (((H))) @};-- \o/ (((clap))) :-@
Madulka 19.12.2013 19:51
Dubaj - Abu Dhabí - Dubaj autobusem  

Prosím o radu.

V únoru nás čeká dovolená v Dubaji. Chtěli bychom sami absolvovat výlet do Abu Dhabí. Protože budeme bydlet na červené trase metra, využijeme nástup na BUS ve stanici IBN Battuta mall (nemusíme přestupovat). Myslím, že to je bus č. E 101.
Je tu někdo, kdo absolvoval cestu autobusem DUBAJ - ABU DHABÍ a zpět?
Poradí mi někdo, jak to chodí při nákupu jízdenek v autobusech a tak?
Díky.

• Anonym (4)
hulihen
18.12.2013 09:45 77.237.144.***
Re:  

Já v SAE platím pouze kartou- je to bez problémů, ze začátku jsem vozila dolary a eura a měnila je v bance bez problémů. Hezký pobyt- hned bych jela.....

kikidxb 16.12.2013 18:49
Re:  

My menime koruny na dolary, resp. dirhamy na dolary a pak koruny (zijeme tam, tak vozime vetsinou penize druhym smerem). V Cesku uz jsem videla, ze meni koruny primo na dirhamy, v Dubaji jsem tuto moznost ve smenarnach jeste nevidela.

zdenek
14.12.2013 10:38 89.176.6.***

Zdrav9m,
mám na tady skromný dotaz. V červnu se chystám letět do dubaje ale panuje tu rozdílné co tak čtu rozmluva na internetu otom jak a kde je výhodná výměna. Co tak pročítám cestovní kanceláře tak ty radí vyměnit české koruny na dolary a to i ministerstvo zahraničních věcí vyměnit koruny na dolary a ty pak vyměnit v Dubaji na Dirhany, ale když se podívám přímo na stránky dubajského letiště na směnárnu tak tam mají kurz na české koruny že je vyměnují na dirhány přímo na letišti a tak jsem zmatený. Prosím kdo jste tam již byl ted nějak v poslední době mužete mi napsat jak jste to udělali vy jestli jste měnili koruny na dolary a pak v dubaji na dirhany a nebo jste odsud letěli s korunami a na místním letišti v dubaji jste je vyměnili za dirhany? díky a klidně mi ho napište na email odpověd. wolf.ik@centrum.cz

Neregistrovaný uživatel
12.12.2013 17:48 78.102.82.***
Re: Den v Dubaji  

Daurba,
velmi výstižně napsáno. Zažila jsem tam 28.11. tu skvělou atmosféru, když dostali pořádání EXPA 2020, už je připravena plocha na areál a veškeré stavební práce budou brzo zahájeny a že to bude frčet, ne jako to naše slavná Blanka.... O pár dní později veĺké oslavy 42 výročí založení státu, mají být na co hrdí.

• Anonym (3)
daurba 10.12.2013 23:46

Ano, je to velmi kultivovaná zemĕ a ten, kdo ji navštíví se nestačí divit. Jenom se nebát a nenechat se ovlivňovat třeba i manipulativní propagací CK. Bezpečno, čisto, relativnĕ levno .... zemĕ, kam se nemusí bát cestovat třeba maminka s dcerou sama, kde se dá pohybovat kdekoliv bez obav z přepadení i v noci, kde jsou všichni usmĕvaví, úslužní a ochotní, kde nikdo nenatahuje ruku po spropitném .... Kdo plánujete cestu do Emirátů ... ničeho se neobávejte .... budete se cítit lépe nežli u nás a nic speciálního po vás nikdo nebude požadovat. A pokud nebudete utrácet jako o život, pobyt bude levnĕjší než v ČR.

• Anonym (15)
Neregistrovaný uživatel
10.12.2013 23:34 65.49.14.***

Tak jezdete hotelbusem v tom vasem lacinym luxusu a dejte si u cmodu vonavou placku - opravdu paradni dovolena pro koupaka - MOC MOC ZAVIDIM.

Irena
10.12.2013 22:47 78.45.128.***

Daurba,100%souhlasím,takoví lidé zkreslují názor na tuto zem. <:-) Znám dost lidí,kteří nemohou pochopit proč stále jezdím na stejné místo,když já nevidím nic na tom jet v létě k moři,poslouchat uřvaný animační program,zde si dělám co a kdy chci a to i když jedu s ck..Zrovna tak jak se všude prezentuje luxus v Emirátech málo lidí věří,že se dá v Emirátech prožít velice levná dovolená,pokud se bydlí ve městě a k moři se jezdí hotelbusem nebo taxi.stravování na super úrovni a levné.

daurba 10.12.2013 22:24

65.49.14***
Neříkejte, že je tu plno odborníků .... Spíše se zdá, že vy máte trochu vyhranĕné názory, které mohou lidem, kteří jedou do Dubaje poprvé zamotat hlavu ... třeba že v kvĕtnu není prohřátá voda .... ano, nemá 33 st. Jako na podzim nebo 37st. jako v létĕ, ale je teplá tak, že v bĕžnĕ navštĕvovaných turistických destinacích v Evropĕ takových hodnot nedosahuje ani v létĕ. V kvĕtnu už je pořádné vedro. A co koupání u nás ... lednička??? A asi by se neozvalo tolik protichůdných reakcí na stravování, kdyby ti, co se ozývají nemĕli zkušenosti jaké mají. Tĕmito reakcemi můžete nĕkoho třeba připravit o pohodu a místo pomoci dezinformovat. Místa, kde se bojím stravovat jsou určitĕ mimo dosah turistických bodů 8-)

Neregistrovaný uživatel
10.12.2013 18:57 78.45.128.***

já osobně bych když tak letěla o den dříve,nebo samostatně je Dubaj,na takto krátkou dobu opravdu nemá cenu žádat o vízum.Kdyby jste přiletěli obráceně t.j.v 13hod. a odlet ve 3 ráno,to už by jste něco viděli. :-[

Zpět na všechny diskuze z tohoto státu