A | B | C | D | E | F | G | H | CH | I | J | K | L | M | N | O | P | R | S | T | U | V | W | Z

Spojené arabské emiráty - Diskuze

Původní dotaz

všechny informace o Dubaji

12.02.2009 11:19:29 | dulinka
Ahoj, právě jsem se vrátila ze SAE. Bydlela jsme přímo v Dubaji a myslím, že jsem ji prošla křížem krážem, zjistila spoustu podstatných informací, o které se s Vámi ráda podělím. Jestli máte jakoukoliv otázku ohledně pobytu v Dubaji (doprava,pláž,moře,nákupy,mrakodrapy, atd.) tak se na mě klidně obraťte. Ráda vám na ně odpovím.
Poslední reakce
Velikost písma
+
+
+
Řadit podle času | Řadit podle vláken vzestupně sestupně

Při vkládání příspěvku do diskuze jako neregistrovaný uživatel budete mít u vašeho příspěvku zobrazenu IP adresu

:-) :-( ;-) :-P :-D :-[ :-\ =-O :-* 8-) :-$ :-! O:-) :'( :-X :-)) :-| <3 <:-) :-S >:) (((H))) @};-- \o/ (((clap))) :-@
hulihen
18.12.2013 09:45 77.237.144.***
Re:  

Já v SAE platím pouze kartou- je to bez problémů, ze začátku jsem vozila dolary a eura a měnila je v bance bez problémů. Hezký pobyt- hned bych jela.....

kikidxb 16.12.2013 18:49
Re:  

My menime koruny na dolary, resp. dirhamy na dolary a pak koruny (zijeme tam, tak vozime vetsinou penize druhym smerem). V Cesku uz jsem videla, ze meni koruny primo na dirhamy, v Dubaji jsem tuto moznost ve smenarnach jeste nevidela.

zdenek
14.12.2013 10:38 89.176.6.***

Zdrav9m,
mám na tady skromný dotaz. V červnu se chystám letět do dubaje ale panuje tu rozdílné co tak čtu rozmluva na internetu otom jak a kde je výhodná výměna. Co tak pročítám cestovní kanceláře tak ty radí vyměnit české koruny na dolary a to i ministerstvo zahraničních věcí vyměnit koruny na dolary a ty pak vyměnit v Dubaji na Dirhany, ale když se podívám přímo na stránky dubajského letiště na směnárnu tak tam mají kurz na české koruny že je vyměnují na dirhány přímo na letišti a tak jsem zmatený. Prosím kdo jste tam již byl ted nějak v poslední době mužete mi napsat jak jste to udělali vy jestli jste měnili koruny na dolary a pak v dubaji na dirhany a nebo jste odsud letěli s korunami a na místním letišti v dubaji jste je vyměnili za dirhany? díky a klidně mi ho napište na email odpověd. wolf.ik@centrum.cz

Neregistrovaný uživatel
12.12.2013 17:48 78.102.82.***
Re: Den v Dubaji  

Daurba,
velmi výstižně napsáno. Zažila jsem tam 28.11. tu skvělou atmosféru, když dostali pořádání EXPA 2020, už je připravena plocha na areál a veškeré stavební práce budou brzo zahájeny a že to bude frčet, ne jako to naše slavná Blanka.... O pár dní později veĺké oslavy 42 výročí založení státu, mají být na co hrdí.

• Anonym (3)
daurba 10.12.2013 23:46

Ano, je to velmi kultivovaná zemĕ a ten, kdo ji navštíví se nestačí divit. Jenom se nebát a nenechat se ovlivňovat třeba i manipulativní propagací CK. Bezpečno, čisto, relativnĕ levno .... zemĕ, kam se nemusí bát cestovat třeba maminka s dcerou sama, kde se dá pohybovat kdekoliv bez obav z přepadení i v noci, kde jsou všichni usmĕvaví, úslužní a ochotní, kde nikdo nenatahuje ruku po spropitném .... Kdo plánujete cestu do Emirátů ... ničeho se neobávejte .... budete se cítit lépe nežli u nás a nic speciálního po vás nikdo nebude požadovat. A pokud nebudete utrácet jako o život, pobyt bude levnĕjší než v ČR.

• Anonym (15)
Neregistrovaný uživatel
10.12.2013 23:34 65.49.14.***

Tak jezdete hotelbusem v tom vasem lacinym luxusu a dejte si u cmodu vonavou placku - opravdu paradni dovolena pro koupaka - MOC MOC ZAVIDIM.

Irena
10.12.2013 22:47 78.45.128.***

Daurba,100%souhlasím,takoví lidé zkreslují názor na tuto zem. <:-) Znám dost lidí,kteří nemohou pochopit proč stále jezdím na stejné místo,když já nevidím nic na tom jet v létě k moři,poslouchat uřvaný animační program,zde si dělám co a kdy chci a to i když jedu s ck..Zrovna tak jak se všude prezentuje luxus v Emirátech málo lidí věří,že se dá v Emirátech prožít velice levná dovolená,pokud se bydlí ve městě a k moři se jezdí hotelbusem nebo taxi.stravování na super úrovni a levné.

daurba 10.12.2013 22:24

65.49.14***
Neříkejte, že je tu plno odborníků .... Spíše se zdá, že vy máte trochu vyhranĕné názory, které mohou lidem, kteří jedou do Dubaje poprvé zamotat hlavu ... třeba že v kvĕtnu není prohřátá voda .... ano, nemá 33 st. Jako na podzim nebo 37st. jako v létĕ, ale je teplá tak, že v bĕžnĕ navštĕvovaných turistických destinacích v Evropĕ takových hodnot nedosahuje ani v létĕ. V kvĕtnu už je pořádné vedro. A co koupání u nás ... lednička??? A asi by se neozvalo tolik protichůdných reakcí na stravování, kdyby ti, co se ozývají nemĕli zkušenosti jaké mají. Tĕmito reakcemi můžete nĕkoho třeba připravit o pohodu a místo pomoci dezinformovat. Místa, kde se bojím stravovat jsou určitĕ mimo dosah turistických bodů 8-)

Neregistrovaný uživatel
10.12.2013 18:57 78.45.128.***

já osobně bych když tak letěla o den dříve,nebo samostatně je Dubaj,na takto krátkou dobu opravdu nemá cenu žádat o vízum.Kdyby jste přiletěli obráceně t.j.v 13hod. a odlet ve 3 ráno,to už by jste něco viděli. :-[

shazia
10.12.2013 18:31 78.45.128.***
Re: všechny informace o Dubaji  

Podle taxametru 8dirhamů,ale v Dubaji před lety zavedly min.cenu 10 a tak platíte těch 10dirhamů /3.66 za 1 USD/.Jinak hotel je moc pěkný a klidný ,ani není při snídani znát,že hotel má 680 pokojů. :-)

• Anonym (10)
Zpět na všechny diskuze z tohoto státu