A | B | C | D | E | F | G | H | CH | I | J | K | L | M | N | O | P | R | S | T | U | V | W | Z

Spojené arabské emiráty - Diskuze

Původní dotaz

všechny informace o Dubaji

12.02.2009 11:19:29 | dulinka
Ahoj, právě jsem se vrátila ze SAE. Bydlela jsme přímo v Dubaji a myslím, že jsem ji prošla křížem krážem, zjistila spoustu podstatných informací, o které se s Vámi ráda podělím. Jestli máte jakoukoliv otázku ohledně pobytu v Dubaji (doprava,pláž,moře,nákupy,mrakodrapy, atd.) tak se na mě klidně obraťte. Ráda vám na ně odpovím.
Poslední reakce
Velikost písma
+
+
+
Řadit podle času | Řadit podle vláken vzestupně sestupně

Při vkládání příspěvku do diskuze jako neregistrovaný uživatel budete mít u vašeho příspěvku zobrazenu IP adresu

:-) :-( ;-) :-P :-D :-[ :-\ =-O :-* 8-) :-$ :-! O:-) :'( :-X :-)) :-| <3 <:-) :-S >:) (((H))) @};-- \o/ (((clap))) :-@
dejf.d 02.12.2012 13:17
Re:  

daurba: ahoj, diky moc za info. To jsem potreboval, nekoho, kdo to jiz zná :-) Kouknu na Tvoji verzi. Metrem bychom se take chteli svezt, ale jinak radeji taxi, to nas doveze az na misto. Treba na tu plaz bychom museli cca 2km pesky od metra. Kazdopadne ano chceme udelat co nejvice foto u techto svetoznámých atraktivních míst :-).
diky :-)

• Anonym (4)
  • Anonym (1)
Neregistrovaný uživatel
06.01.2013 18:20 85.216.250.***
Re: všechny informace o Dubaji  

kolik stojí gram zlata,díky

• Anonym (1)
  • Anonym (2)
dejf.d 07.01.2013 02:01
Re:  

Daruba: Ahoj, tak Dubai presne dle planu, vse v pohode a nadhera.Taxi od hotelu k Burj Khalifa, vyhlidka a pak metrem jsme jeli od Burj Khalifi do Dubai Marina, pak na plaz a potomTaxi k Burj Al Arab, Madinat Souk a pak kouknout jak se v Dubai lyzuje. Za 1 den v pohode. diky ;-)

Foto: Jumeirah Beach za Dubai Marina i v lednu hodne lidi na plazi, bylo 25C :-)

• Anonym (3)
  • Anonym (1)
daurba 07.01.2013 22:13
Re:  

Dejf.d .... super ;-)
Přeju hezký pobyt dále, potom to třeba zase vezmu přes kopírák já od tebe :-D

• Anonym (2)
  • Anonym (1)
viky.le 13.01.2013 19:43
všechny informace o Dubaji  

Ahoj všem,chtěla bych vědět pár informací o Dubaji.S manželem odlétáme 13.2. na týden do Dubaje.Zájezd již máme zaplacený přes cestovku.Budeme v hotelu Auris Plaza..je to suchý hotel,ale manžel by si rád nějaké pivko nebo tak dal.No jo je to moravák :-) Je možné to někde v marketu v Dubaji koupit?Nebo poradíte nějakou restauraci kde se podávají evropské alkoholické nápoje?A ještě ..dají se v Dubaji někde koupit klasické arabské suvenýry?Díky

• Anonym (2)
  • Anonym (2)
Levup 14.01.2013 07:28

V UAE je alkohol hodně drahý - lahev průměrného vína v ***** hotelu vyjde okolo 800 i víc Kč. ALE po příletu do Abu Dhabi má každý bezcelní limit na 4 litry alkoholu. Tzn. dvojice na 8 litrů. Alkohol v příletovém duty free patří k nejlevnějším na světě! Na 3 lahve whisky nyní poskytují ZDARMA i nové slušné troleye jako prémii:-)

• Anonym (1)
  • Anonym (1)
viky.le 14.01.2013 21:12

A nevíte jak je to přímo v Dubaji?My se do Abu Dhabi asi nedostaneme...asi před 5ti lety jsme byli v RAK a tam byl přímo u hotelu zašitý obchod s alkoholem..to byl manžel rád :-D

• Anonym (1)
  • Anonym (2)
Neregistrovaný uživatel
14.01.2013 21:24 90.181.221.***

V Dubaji obchody s alkoholem nejsou. Alkohol toleruje emirát Ajman a právě vámi zmiňovaná Ras al Khaimah. Obchody nejsou zašité, jsou provozovány zcela legálně, jen podle místních zákonů mají neprůhledně zakrytá okna. Některé najdete označené i na google mapách (např. Wine shop v lokalitě Al Hamra RAK).
Pokud se manžel bez alkoholu neobejde, nejlepši je opravdu letiště. V Dubaji na pivo může do vícehvězdičkových hotelů, ale nevím, jestli moravákovi bude za ty prachy chutnat :-D

• Anonym (1)
  • Anonym (1)
Levup 15.01.2013 06:59

V Hamře Fort jsem několik dnů teď bydlel a auto měl zaparkováno obvykle přímo před "duty-free". Na "obchod" jsem viděl i přímo z balkónu. Hamru (Fort) ale právě koupil Hilton a prochází rozsáhlou rekonstrukcí a přes skvělý areál a přitažlivé ceny nedoporučuju zatím tam nikomu jít bydlet-řešíme s nimi reklamaci a kompezaci. Navíc i "obchod" vypadal, že je zavřený - nikdy jsme neviděli nikoho vycházet ani vcházet. Pro neresidenta bude asi nejschůdnější nákup v Barracuda v Umm Al Quwain. Anebo právě pohodový nákup (i s dárkem na odvoz) po přistání na letišti v Dubai či Abu Dhabi.

• Anonym (4)
  • Anonym (1)
Levup 15.01.2013 07:06

P.S. Samozřejmě platí, že ii uvnitř Hamry jsou ceny za alkohol a víno a pod. "raketové":-( Víno, jak už jsem psal a tvrdý alkohol 1000% (tisíc procent) oproti letišti (rozpočítáno na panáky nebo aperitiv).

• Anonym (1)
  • Anonym (1)
Zpět na všechny diskuze z tohoto státu