A | B | C | D | E | F | G | H | CH | I | J | K | L | M | N | O | P | R | S | T | U | V | W | Z

Spojené arabské emiráty - Diskuze

Původní dotaz

všechny informace o Dubaji

12.02.2009 11:19:29 | dulinka
Ahoj, právě jsem se vrátila ze SAE. Bydlela jsme přímo v Dubaji a myslím, že jsem ji prošla křížem krážem, zjistila spoustu podstatných informací, o které se s Vámi ráda podělím. Jestli máte jakoukoliv otázku ohledně pobytu v Dubaji (doprava,pláž,moře,nákupy,mrakodrapy, atd.) tak se na mě klidně obraťte. Ráda vám na ně odpovím.
Poslední reakce
Velikost písma
+
+
+
Řadit podle času | Řadit podle vláken vzestupně sestupně

Při vkládání příspěvku do diskuze jako neregistrovaný uživatel budete mít u vašeho příspěvku zobrazenu IP adresu

:-) :-( ;-) :-P :-D :-[ :-\ =-O :-* 8-) :-$ :-! O:-) :'( :-X :-)) :-| <3 <:-) :-S >:) (((H))) @};-- \o/ (((clap))) :-@
raduga
16.02.2009 14:25 84.42.178.***
Prosím o radu - SPĚCHÁ  

Ahoj všichni, chceme teď co nekdříve odletět do Emirátů, máme 19 mesíční dítě,chceme možnost blízkého koupání v moři, nákupy (dá se tam oproti našim cenám nakoupit a jaké jsou ceny např.?), trochu Emiráty poznat (Dubaj ..) ... Jaký hotel a od jaké cestovky je to nejlepší a i cenově? Co vzít s sebou?
Díky moooc

• Anonym (3)
  • Anonym (1)
raduga
16.02.2009 14:30 84.42.178.***
MĚNA  

Prosím Vás a co je lepčí s sebou vzít za měnu dolary nebo eura?Kolik je tak cca potřeba? Díky

• Anonym (3)
dulinka
16.02.2009 14:53 85.70.227.***
RE: RE: všechny informace o Dubaji  

ahoj, plošně největší akvarium světa je pod největší budou světa Burj. Akvarium se nachází v nákupním centru Dubai Mall.
Pro mě velkým zížitkem kromě gold souk, byl i spicy souk a fish market (jen pro silné nosy) :-)
.Plachetnice, je zevnitř opravdu krásná.Doporučuji si tam objednat oběd, je to výborný.pijete z velkých červených pohárů, ale třeba litr vvody nás v přepočtu vyšel na 300 kč. =)
Hezký výlet je i lodí v noci po Creeku, Lodky jsou v arabském stylu, a podává se tam i arabské jídlo =) :-)
Být vámi bych si znovu prošla centrum DUbae. Sheikh Zayed Rd, mnohé se tam od vaší návštěvy jistě změnilo.

• Anonym (3)
  • Anonym (2)
dulinka
16.02.2009 14:55 85.70.227.***
RE: info  

ahoj, já myslím, že dolar je mnohem lepší nez euro, protože dolarem můžete platit i v obchodech, pokud nemáte domácí měnu dirham. JInak nejlepší je, a doporučiji se vyměnit, dolary hned po příletu- na letišti.Kurz je tam nejvýhodnější, nikde jinde tak vysoký nebyl. :-)

• Anonym (3)
dulinka
16.02.2009 14:57 85.70.227.***
RE: Teplota  

ahoj, v moři se koupat dá, ale musíš být trochu otužilý. Není tak teplé jako v červenci, ale koupat se v něm určitě dá. Denní teploty se pohybovali kolem 27-28 stupni, a předpověd, v den mého odjezdu byla , že s každým dnem bude teplota narůstat o jeden stupen =). Noci jsou trošku chladnější, ale s lehkým svetrem nebo v triku s dlouhým rukávem to určitě zvládnete. :-)

• Anonym (6)
  • Anonym (2)
dulinka
16.02.2009 15:03 85.70.227.***
RE: Prosím o radu - SPĚCHÁ  

Ahoj, to je těžké radit. Každá cestovka má své plusy a mínusy. Třeba Exim má ceny přijatelnější, ale nemá hotel přímo v Dubaji. TO Fischer sice má, ale jsou o něco dražší.
Já osobně bydlela přímo v centru Dubaje. Na pláš jezdil pravidelně Shuttle bus- bezplatně. Platilo se až za vstup na pláž, a popř. i za půjčení lehátek a slunečníku. Jinak pláž Jumeirah v Dubaji, je překrásná. Bílý písek, a pozvolný vstup do moře. Není to jako v itálii nebo v chorvatsku, že je pláš a vedle silnice, Jumeirah Park- je krásný park, se zelení, prolejzačkama pro děti, sprchy, převlíkárny, záchody, volejbalová hřiště, a občerstvení.
Nevím, jak je to v jináých Emirátech, ale Jumeirah pláže můžu jen vřele doporučit.
Jinak ceny, jsou srovnatelné s našima, někdy i levnější. Třeba za 2 vody a kolu jsme platili 18 Kč. Což je hodně dobré.
Nákupy doporučiji bud na trháh-kde cenu usmlouváte, ale pokud chcete značkové oblčení navštivte nějaký z Shopping Mallu, např. Dubai Mall, Mall of the Emirates, Deira City Center, Bur Juman Centre... :-D

• Anonym (3)
dulinka
16.02.2009 15:04 85.70.227.***
RE: MĚNA  

CO se týče měny. Jak už jsem psala, lepší jsou dolary, a hned je vyměnit na letišti, kde je kurz nejvýhodnější. KOlik s sebou? To záleží na vás, jak moc chcete utrácet. :-D

• Anonym (5)
raduga
16.02.2009 17:32 84.42.178.***
Co s sebou  

Prosím Tě, jaký je dobrý a to i cenově hotel, kkterý by byl blízko moře a zároveň nedaleko k Dubaji,.. Co s sebou za obleceni? Kdybychom jeli s manzelem sami dva, tak bych si starosti ani nedelala, ale budem mit s sebou naseho drobecka :)Diky

dulinka
17.02.2009 07:04 85.70.227.***
RE: Co s sebou  

Ahoj, o hotelech moc přehled nedmám. Ale pokud nebudete bydlet přímo v Dubaji, tak z ostatních emirátůch, je to do Dubaje 2 hodiny. Jinak pro malý dítě, asi kočárek určitě, a pro něj as i trošku teplejší oblečení než pro vás, přece jen malý děti, mín vydrží, a nezapomentě na opalovací krém. Já se během jednoho dne dokázala spálit =), určitě nějakej klobouk na hlavu, a sl. brýle , i když se to nezdá, tak sluníčko je dost ostrý, zvlášt v dubaji, kde se paprsky odráží od těch všech prosklených budov :-D

• Anonym (3)
raduga
17.02.2009 10:08 84.42.178.***
RE: RE: Co s sebou  

Moc dekuju za odpovedi,si hodna

Zpět na všechny diskuze z tohoto státu