A | B | C | D | E | F | G | H | CH | I | J | K | L | M | N | O | P | R | S | T | U | V | W | Z

Spojené arabské emiráty - Diskuze

Původní dotaz

všechny informace o Dubaji

12.02.2009 10:19:29 | dulinka
Ahoj, právě jsem se vrátila ze SAE. Bydlela jsme přímo v Dubaji a myslím, že jsem ji prošla křížem krážem, zjistila spoustu podstatných informací, o které se s Vámi ráda podělím. Jestli máte jakoukoliv otázku ohledně pobytu v Dubaji (doprava,pláž,moře,nákupy,mrakodrapy, atd.) tak se na mě klidně obraťte. Ráda vám na ně odpovím.
Poslední reakce
Velikost písma
+
+
+
Řadit podle času | Řadit podle vláken vzestupně sestupně

Při vkládání příspěvku do diskuze jako neregistrovaný uživatel budete mít u vašeho příspěvku zobrazenu IP adresu

:-) :-( ;-) :-P :-D :-[ :-\ =-O :-* 8-) :-$ :-! O:-) :'( :-X :-)) :-| <3 <:-) :-S >:) (((H))) @};-- \o/ (((clap))) :-@
saho1 04.06.2014 19:49
Re: všechny informace o Dubaji  

.

saho1 04.06.2014 19:13
Re: všechny informace o Dubaji  

Minulý týden jsem se vrátil z Dubaje. Mohu říct, že první týden bylo teplo, poslední tři dny bylo již vedro. Moře teplé. Vše co jsme chtěli vidět jsme viděli.Už jsme se s manželkou těšili domů do chladnějšího počasí. Bydleli jsme v hotelu Citimax bur dubaj. Hotel docela ušel. Pokoje sice menší,ale dalo se v pohodě. Stanice metra Al Kamara byla vzdálena cca 700 metrů ( 10 minut chůze ?) od hotelu. Kousek od hotelů prodejna, kde si koupíte vodu, ovoce aj. Na veřejnou pláž byl svoz hotelbusem. Cesta trvala asi 10 minut.Hotel z větší části zaplněn rusáky, takže v autobusu byly sami rusáci. Nazpět z pláže jsme jezdívali taxíkem za 16 dirhamů.( 100 korun). Let domů Airbusem 380, úplná pohoda.

Zbyly mi 2 stříbrné karty na metro, bus. Na jedné je zůstatek 19 a na druhé 21 dirhamů v hodnotě 240 korun. Pokud by měl někdo zájem, ať mi pošle s. zprávu na profil. Prodám za malý peníz a přidám mapu Dubaje. Platnost 5 let.

daurba 29.05.2014 01:04
Re:  

Neodpustím si ještĕ poznámku k čumilům .... 185.26.182*** je zřejmĕ muž, kterého v Dubaji na pláži nepotkalo to, že si mu do záhlaví opalovací podložky sedlo nĕkolik indických dĕlníků, kteří jsou zde bez žen a dokonce i bez časopisů, do kterých vy mohli čumĕt :-D Je to mnohdy velmi nepříjemné, z jak tĕsného kontaktu hledí a hlavnĕ je na nich vidĕt, co si u toho představují. Je to trochu jiný rozmér "čumilství" než jinde na svĕtĕ. Alespoň z mého pohledu. Přesto je tento styl zábavy na plážích zcela neškodný a není se třeba obávat. Stačí seknout výstražným pohledem a kluci sklopí zrak. Bojí se nepříjemností. ;-)

• Anonym (7)
daurba 28.05.2014 14:27
Re:  

Placené plážové parky mají nepochybně daleko vyšší stupeň vybavení, sprchy a převlékárny jak na pláži, ale hlavně také ve zděných budovách, poskytují stín v podobě stromů atd. Pokud jdu na veřejnou pláž ... nemohu se osprchovat a upravit tak, abych se cítila dobře, když odsud neodcházím na hotel, ale pokračuji do města. Po osprchování ve zděné budově plážového parku již nepřijdu do kontaktu s pískem, tak jako na veřejném úseku pláže. Také ne na všech úsecích veřejné pláže sprchy jsou.
Pro místní je také výhoda ta, že dovnitř plážového parku se dá vjet autem ... také raději volím plážový park. Ale jak píšete .... je to věc názoru a potřeb jedince.

Neregistrovaný uživatel
27.05.2014 17:58 185.26.182.***
Re:  

Pro Kimmi: Já se s vámi nechci hádat, každý máme na věc jiný pohled. Jen říkám, že mi žáden rozdíl nepřipadal. Na veřejné jsou taky sprchy i občerstvení. A co se týká těch čumilů. Ty máte ve světě všude.

• Anonym (5)
Zzuzlanka 27.05.2014 11:02
Re:  

Kimmi: chtěli bychom letět v půlce června, je tam opravdu už teďka nesnesitelné horko? Chtěli bychom 1-2dny v Dubai vidět ty nej místa a zbytek pobytu chceme strávit válečkou u moře ;-) díky za info

Zzuzlanka 27.05.2014 10:42
Re:  

jéé nechcete nám udělat delegáta po Dubai? :-D

Kimmi
27.05.2014 09:07 94.205.164.***

Ja v Dubaii ziju a potvrzuji, ze rozdil mezi placenou plazi a verejnou je obrovsky. Verejne plaze jsou cistene jednou denne a to vecer, jsou plne odpadku a 'cumilu' (jedina dobra verejna plaz je Kite beach). Pak jsou plaze v parcich (Jumeira Park, Mamzar apod), kde se plati symbolicka suma (cca 5 AED) za vstup do parku, plaze v parcich jsou o neco lepsi, protoze jsou o neco cistsi a je zde mene okukovacu, jsou tu sprchy a obcerstveni. Skutecne placene plaze - Plazove kluby jsou vsak nesrovnatelne lepsi - maji bazeny, restaurace, jacuzzi, sauny, nabizi vodni sporty, maji detske bazeny a detske koutky v cene jsou cabany, lehatka, slunecniky, rucniky pres leto mivaji v cene brunch ci obed a napoje. Cena se pohybuje mezi 150-500 AED za osobu na den

• Anonym (8)
shazia
26.05.2014 19:32 78.45.128.***
Re:  

www.icelandwaterpark.com ,kde najdete veškeré info, nebo prostě přes google iceland ras al khaimah,vstupné je 150,-dhs dospělý,v Ras al Khaimah pěkný hotel a super služby Bin majid beach hotel,pláž,bazén,obchod s alkoholem hned u hotelu,stačí bohatě polopenze

Zzuzlanka 26.05.2014 17:30

Nevíte kolik stojí vstupné do Ice Land? A nějaké oficiální stránky parku?
Tak kdybychom jeli poblíž Ras al Khaimah tak by to o koupání možná bylo a do Dubae jen na čumendu na dva dny třeba ;-) jen na to nejkrásnější vidět ;-) samozřejmě chci se i koupat,tak musíme zvážit jestli tam má cenu jezdit..

Zpět na všechny diskuze z tohoto státu