A | B | C | D | E | F | G | H | CH | I | J | K | L | M | N | O | P | R | S | T | U | V | W | Z

Spojené arabské emiráty - Diskuze

Původní dotaz

Ukončení linky ČSA do Abu Dhabi od 16.1.2014

18.12.2013 20:26:05 | daurba
daurba
http://ekonomika.idnes.cz/csa-konci-s-linkou-do-abu-dhabi-dkg-/eko-doprava.aspx?c=A131218_123957_eko-doprava_suj

řekl bych,že se to tu několika lidí dotkne včetně mě - tam ještě odletím,ale zpět to bude určitě nějaká divočina jak znám ČSA..
Poslední reakce
Velikost písma
+
+
+
Řadit podle času | Řadit podle vláken vzestupně sestupně

Při vkládání příspěvku do diskuze jako neregistrovaný uživatel budete mít u vašeho příspěvku zobrazenu IP adresu

:-) :-( ;-) :-P :-D :-[ :-\ =-O :-* 8-) :-$ :-! O:-) :'( :-X :-)) :-| <3 <:-) :-S >:) (((H))) @};-- \o/ (((clap))) :-@
k.m 18.12.2013 16:57
ČSA končí 16.lednu s linkou do Abú Dhabí  

http://ekonomika.idnes.cz/csa-konci-s-linkou-do-abu-dhabi-dkg-/eko-doprava.aspx?c=A131218_123957_eko-doprava_suj

řekl bych,že se to tu několika lidí dotkne včetně mě - tam ještě odletím,ale zpět to bude určitě nějaká divočina jak znám ČSA..

• Anonym (1)
  • Anonym (3)
daurba 18.12.2013 19:26
Ukončení linky ČSA do Abu Dhabi od 16.1.2014  

Tato správa vydaná dnes odpoledne bude pro spoustu lidí určitĕ hodnĕ nepříjemná!!!!
A zase jedna z možností pro pohodlnou dovolenou včetnĕ víza za rozumnou cenu pryč!!!!

• Anonym (2)
  • Anonym (2)
Neregistrovaný uživatel
18.12.2013 19:40 65.49.14.***
Re: Ukončení linky ČSA do Abu Dhabi od 16.1.2014  

No zas tak nic moc se nedeje - pri zavedeni tehle linky stala zpatecni letenka v ekonomicke tride 8900 - pak zdrazila na 10000 a nyni uz stala 13000. Emirates leta za 14000 a lacine vizum take vyridi.

• Anonym (2)
  • Anonym (2)
daurba 18.12.2013 20:28

No to se teda dĕje, protože 13 000 stála až teď. Letos jsme na listopad mĕli letenky za 9700, vízum 83 USD. Ten rozdíl proti Emirates je při více letenkách více než značný. A informaci píši hlavnĕ pro ty, kteří mají letenku již koupenou ...
Pochopitelnĕ že vy jste cestovatel, který má svoje názory značnĕ vyhranĕné. Berte to tak, že nĕkoho tato zpráva zaskočí stejnĕ jako mĕ.

• Anonym (3)
  • Anonym (3)
saho1 19.12.2013 20:35

Včera mi psala paní z cestovky toto:
Píši Vám ve věci zrušení letů k Vašemu zájezdu ze strany letecké společnosti ČSA, která přestává létat do Abu Dhabi.

Jako náhradu za toto spojení jsme pro Vás připravili nové lety, kdy poletíte přímo do Dubaje a nebudete absolvovat přesun autobusem mezi Emiráty. Náklady spojené se změnou letenek jdou za společností ČSA. Letím v druhé polovině května.

Praha - Amsterdam 08:55-10:25
Amsterdam - Dubaj 14:30-22:55

Dubaj - Amsterdam 00:50-06:00
Amsterdam - Praha 06:50-08:20
- letecká společnost KLM

No jsem z toho na prášky. V noci cestovat do Prahy, v 09:00 letět do Amsterdamu, tam čekat 4 hodiny na další let a skoro o půl noci byt v Dubaji. Takže kolem 01-02 dorazit na hotel. Nevím co mám dělat. Letí i jiné společnosti např. z Vídně, Bratislavy a pod? Být vzhůru celou noc, celý den a až po půl noci se ubytovat. Na druhý den budu grogy. Německo je už pro mně daleko.

• Anonym (2)
  • Anonym (4)
daurba 19.12.2013 21:05

No to je síla. Hlavnĕ že vám CK napíše, že nemusíte absolvovat hodinový přesun z Abu Dhabi do Dubaje. Tohle bych neakceptovala. Požadovala bych přímý let s Emirates nebo Austrian a kompenzace na triko ČSA. Je jasné, že ČSA bude navrhovat náhradní lety přes partnery O.K.plus, ale tohle co udĕlali bych si nenechala líbit. Zrušili prodanou letenku na přímý let, tak ať ji přímým letem také nahradí!!!!! Já s nimi před rokem řešila problém s bonusovými body, které také kvůli prodeji společnosti rušili a také jsem (nakonec vítĕznĕ) dostala to, co jsem požadovala a ne to co mi nutili a vyhovovalo jim.
Řešila bych to ne přes CK, ta také hájí svoje zájmy, ale přes ČSA !!!!

• Anonym (2)
  • Anonym (4)
Neregistrovaný uživatel
20.12.2013 03:10 65.49.14.***

Pokud kupoval nekaky zajezd od cestovky ktera mela dopravu s csa tak to muze resit jedine s cestovkou - csa se snim o tom vubec bavit nebude. Zalezi co ma podepsane v cestovni smlouve s cestovkou - pokud tam neni napsane primy let tak je druhy. U csa je to normalni ze zridi linku a za pul ci rok po ni neni ani pamatky.
KLM je v pohode leta do dubaje s 777 a je to pohodlnejsi jak csa s tou 319 akorat je horsi to cekani v ams - ono to zas tak hrozne byt nemusi - zazil jsem abu dhabi na letisti pekny mazec - hodinu a pul odbaveni a nasledny prevoz etihad autobus hodina a pul a vyjde to skoro jak letet prez ams.

• Anonym (2)
  • Anonym (2)
saho1 20.12.2013 11:50

Zdravím. V cestovní smlouvě je napsáno přímý let Praha - Abu Dhabí. Odlet z Prahy v 23:20 h a přílet v 10:50, což mi hodně vyhovovalo. Do Prahy jsem chtěl jet vlakem po obědě, abych tam večer byl těch cca 3 hodiny před odletem. Takže bych byl vyspaný,a v noci bych si v letadle zdříml. Takto je to vše naprd. Jsem z Ovy a dostat se ráno na 09:00 k odletu je problém. Musím jet v 23:20 a příjezd je v 03:55, pak se dostat na letiště, skoro celý den byt v letadle, kolem půl noci byt v Dubai. Takže celou noc a celý den nespat.Navíc mám placenou dovču od 16.5. a já tam přiletím 16.5. kolem půl noci, takže jeden v ...... Co mi potom, že nebudu mít přesun z Abu Dhabí, což je cca 1,5 hoďky, když budu celou noc i den na cestách.

• Anonym (2)
  • Anonym (2)
Neregistrovaný uživatel
20.12.2013 14:25 65.49.14.***

No to bude asi problem - chce to resit s cestovkou - kdyby byl primy let do dubaje tak by mohli prehodit na emirates ale do abu dhabi z prahy nic primeho po zruseni csa letat nebude - zalezi jak se v cestovce k tomu postevej - na letence s csa praha dubaj bylo vyznaceno prestup abu dhabi - transfer autobusem etihad do dubaje byl veden jako let i kdyz to byla jizda po zemi. Takze si myslim ze do dubaje jste to mel s 1 prestupem a ze budete muset tedy zase prestupovat - ted ale ams. Uvidite co na to cestovka - csa vam s timto nepomuzou - uzavrel jste smlouvu s cestovkou.

• Anonym (3)
  • Anonym (2)
Neregistrovaný uživatel
21.12.2013 12:05 109.80.36.***

Cestovka se k tomu postaví podle mĕ jednoznačnĕ ... první den slouží na přepravu do destinace. ČSA nabízí náhradní let, který cestující (v tomto případĕ cestovka) nemusí akceptovat a ČSA vyplatí zpĕt peníze ... což by pro cestovku znamenalo ze strany zákazníka storno celého zájezdu. Jaké zájmy bude hájit CK? Já bych si sama ovĕřovala možnosti zmĕny letu u ČSA a potom oznámila CK výsledek a trvala na zmĕnĕ podle svého nebo storno zájezdu. Přeprava tímto způsobem je kravina. To už je lepší koupit zájezd znovu a letĕt s Travelservisem.

• Anonym (2)
  • Anonym (2)
Zpět na všechny diskuze z tohoto státu