A | B | C | D | E | F | G | H | CH | I | J | K | L | M | N | O | P | R | S | T | U | V | W | Z

Spojené arabské emiráty - Diskuze

Původní dotaz

Tranzitní vízum a razítko z Izraele

23.11.2008 01:38:28 | Dzarda
Dzarda
Ahoj, mám dotaz. Poletíme v únoru přes Dubai s Fly Emirates. Máme v Dubaji cca 9 hodin, tak jsem chtěl udělat malý výlet po městě. Ale zjistil jsem, že možná budu mít problém aby mě tam pustili ikdyž jen na tranzitní vízum, protože mám v pase razítko z Izraele. Nemáte s tím někdo zkušenost? Díky
Poslední reakce
Velikost písma
+
+
+
Řadit podle času | Řadit podle vláken vzestupně sestupně

Při vkládání příspěvku do diskuze jako neregistrovaný uživatel budete mít u vašeho příspěvku zobrazenu IP adresu

:-) :-( ;-) :-P :-D :-[ :-\ =-O :-* 8-) :-$ :-! O:-) :'( :-X :-)) :-| <3 <:-) :-S >:) (((H))) @};-- \o/ (((clap))) :-@
Neregistrovaný uživatel
23.03.2013 03:06 109.80.36.***
Re: Tranzitní vízum a razítko z Izraele  

Razítko problém nebude, spíš jestli ti vízum na letišti vůbec udělají ... všude čtu, že ČR není na seznamu zemí, které mohou žádat o vízum na letišti. Ale třeba je to stejný blábol, jako razítko izraele. Ale určitě nebude stát 36AED. ČSA ho prostřednictvím Etihad zprostředkovávají za 68 USD, suma moc rozdílná nebude. Kdyby i nejlíp, tak 36 USD :-D. Měl sis ho udělat přes Emirates v předstihu. Mohl bys potom dát vědět, jak jsi dopadl? Třeba zboříš další mýtus, že občané ČR na letišti vízum neudělají. Bude to určitě zajímavá informace. Ať se zadaří!

• Anonym (1)
charlies 23.03.2013 02:24

vyrizoval si nekdo sam na letisti v dubai tranzitni vizum a mel izraelske razitko v pase?
Kolik to aktualne stoji (pry 36AED -zda se mi malo)? Je nejake figl jak to vyresit?

Prosim o radu. Letim tuto nedeli s emirates do bankoku pres dubai. Prestavka 16hod (pres den). Chtel bych si prohlednout mesto (metrem k fontane, mrakodrapu a na plaz).
Mam ale v pase izraelske razitko (zrovna na ***** strance s vlepenym us vizem, ktera se tim furt otevira).
Bohuzel si nestihnu vyridit druhy pas. Procetl jsem radu diskuzi i stranky mzv.cz. Odpoved na muj pripad sem nenasel. Resenim by bylo asi zaridit tranzitni vizum pres cestovku (pas urednikovi ukazat s hlavni strankou), ale to o vikendu taky nepujde. Obavam se, ze kdyz urednik bude vyrizovat vizum (pas se pry nechava v depozitu na letisti), tak razirko najde a ja tam cely den prozevluju...

Kdyby treba podelil o konkreetni zkusenost nekdo z tech, co se tu driv ptali.
Diky

• Anonym (1)
Levup 19.02.2013 08:10

Vůbec bych se na to raději nespoléhal - vztahy mezi UAE a Izraelem se mění ze dnes na den! Na jednu stranu Izrael má v UAE "zájmovou sekci" (tj. kvazi obchodně-diplomatické zastupení rázu jako USA na Kubě), ale po zavraždění palestinského exilového vůdce v UEA izraelským komandem se vztahy měnily k horšímu ráz na ráz...
Tehdy izraelské komando použilo ke vstupu do UAE západoevropské, kanadské a australské falešné pasy (jen naše "nová část EU" musí mít víza, zbytek vyspělého světa, včetně EU15 nemá pro vstup do UAE žádná omezení ani poplatky!).
Češi jsou tedy na úrovni Bangladéžanů, Indů a Burmánců a přísně po několik dnů prokádrováváni ještě před udělením zpoplatněného víza resp. před vstupem do UAE. A proto by immigration officer "person" neměl/a mít důvod bedlivě zkoumat razítka v pasu a cokoliv z nich dedukovat. Ale náhoda a pohyb v jejich myslích je nevyzpytatelný.
Jedna zkušenost (nikde jinde ve světě jsem ji nezažil): Když jsme před pár dny z UAE odlétali, na letišti měli před budkama "řadící" pásy (říkám jim cik-cak resp. "výběh pro krávy";). Protože tam nebyla ani noha, na vteřinu jsme je rozepli, prošli rovnou před budku immigrační/ho a ihned je za sebou zapli. Dělám to tak po celém světě a v životě se mi nikde nestalo, že by to komukoliv kde (letiště, přístavy, úřady atd.) vadilo. Proto jsou pásy rozepínací, aby se dali flexibilně přenastavovat a zbytečně se v nich lidé nehnali a "nemučili". Už nás chtěl začít odbavovat immigration person, který v tom také problém neviděl, když se přiřítil a hlasitě na nás hulákal nějaký voják nebo policista a tvrdohlavě požadoval, ať si "výběh pro krávy" projdeme ještě jednou - celý. Nic nepomohlo, když jsme se ho ptali proč, když jsme nikoho nepředběhli a proč to tam nemohou mít rychlejší, když nemají v tu dobu žádné cestující.
Opravdu jsou to i "osobnosti", které přesedlali ze dne na den z velblouda do mercedesu - a poměřovat proto úroveň celé UAE podle špičkově vycvičených a vystresovaných gastarbaiterů - se kterými přicházíme v UAE do styku - nemá smysl a může být velice nebezpečné. Ve věcech bezpečnosti jsou stále plně pány minoritní lokálové, kteří jiné pracovní povinnosti nezastávají. A záleží, na koho člověk padne. Na ománských hranicích byli/museli být naopak i Emirátčani jako cumel a pustili nás bez výstupního razítka a záznamů v systému vyjímečně individuálně do Ománu. Ale na hranicích s Ománem to dělá určitě vliv noblesních, blahobytných a přitom neflákajících se Ománců na Emirátčany, kteří by se jim velice rádi snažili vyrovnat. Na letišti ve vnitrozemi UAE ale může člověk po naší zkušenosti narazit i na totálního zpupného omezence.
Není nejjednodušší mít dva pasy a ten s izraelským razítkem raději nikde nikdy (kromě Izraele) nevytahovat? A ušetřit si šikanu a ponižování či případné skutečné problémy?

• Anonym (2)
Maiky
18.02.2013 18:38 89.248.248.***

Ahoj, mela jsem pred dvema roky stejny problem, pry bych byla poslana hned zpet domu.
Tento tyden se chystame na dovolenou do Dubaje znovu a cestovka tvrdi, ze dnes uz to problem neni. Tak nevim

• Anonym (1)
walad
06.02.2013 13:43 109.80.241.***

tak to mas problem

• Anonym (1)
Martin
15.02.2012 09:55 78.45.250.***
Re: Víza v Dubai  

Zdravim, mam dotaz zda budu potrebovat k tranzitnimu vizu do sae i hotel, budu tam v dubai jen 12hodin, protoze tam mam 16hodinovy prestup z bangkoku. Predem dekuji za info.

• Anonym (1)
morph
14.02.2011 19:31 89.103.73.***
RE: Tranzitní vízum a razítko z Izraele  

take bych se rad zeptal jak je to s tranzitnimy vizy? Je potreba se objednat hotel? Neda se to nejak obejit? A jak je to s cenama?

• Anonym (1)
Marisa 15.02.2010 19:54
RE: RE: RE: Tranzitní vízum a razítko z Izraele  

Dobrý večer, chci se zeptat, v pátek odlétám do Thajska a mezipřistání máme v Dubaji. Je stále možné zakoupit si zde tranzitní vízum? Doslechla jsem se totiž, že v létě loňského roku byla tato možnost koupit si na pár hodin vízum ZRUŠENA. Děkuji za odpovědi. ;-)

• Anonym (1)
Dzarda 20.09.2009 21:01
RE: RE: Tranzitní vízum a razítko z Izraele  

Tomashi ja zase spis verim letecke spolecnosti Emirates airlines, že pokud si koupite letenky od nich a zaroven vam zarizuji vizum, tak vam pas nikdo nekontroluje. Myslim, ze s nimi leta docela hodne lidi a jiste by to netvrdili, kdyby to nebyla pravda...

• Anonym (1)
Tomash
18.09.2009 00:03 86.96.226.***
RE: Tranzitní vízum a razítko z Izraele  

Jen strucne pracuji v Dubaji nikoliv pro Fly Emirates takova firma neexistuje, ale pro Emirates airlines.Jedna se o slogan Fly emirates. Co se tyce Izraelskeho razitka, tak se opravdu o problem jedna, a je vice mene stesti kdyz Vam imigracni urednik neprolistuje pas..... A verte mi, prochazim imigracnim nekolikrat tydne. Ale Dubai je krasna budte vitani!

• Anonym (1)
Zpět na všechny diskuze z tohoto státu