dulinka
12.02.2009 10:19 85.70.227.***
všechny informace o Dubaji  

Ahoj, právě jsem se vrátila ze SAE. Bydlela jsme přímo v Dubaji a myslím, že jsem ji prošla křížem krážem, zjistila spoustu podstatných informací, o které se s Vámi ráda podělím. Jestli máte jakoukoliv otázku ohledně pobytu v Dubaji (doprava,pláž,moře,nákupy,mrakodrapy, atd.) tak se na mě klidně obraťte. Ráda vám na ně odpovím.

Claudia 12.02.2009 18:24
RE: všechny informace o Dubaji  

Ahoj...měla bych takový malý dotaz... Potřebovala bych vědět, v jaké cenové relaci se dá v Emirátech koupil jídlo, drogerie...prostě takové základní věci... Když třeba někdo jede na zájezd a má polopenzi a potřebuje koupit něco k obědu... složí ho to??? Finanční bankrot??, Nebo je to v pohodě :-)

• Anonym (3)
  • Anonym (5)
dulinka
12.02.2009 21:10 85.70.227.***
RE: RE: všechny informace o Dubaji  

Ahoj, finančního bankrotu se rozhodně bát nemusíš. Ceny jídel ve "fastfoodech" jsou srovnatelné s našima. Je tam mnoho restaurací (americký fastfoody, italská, čína, libanonská)takže si vybere každý. =)
To samé je i s drogerii, v supermarketech za přijatalné ceny. :-)

• Anonym (2)
Ivettt111 14.02.2009 14:09

Ahojky,já se zeptám se kterou CK jste jeli? chtěla bych do Sharjah(hotel Grand)hledám nějakou osvědčenou:))moc děkuji ;-)

• Anonym (2)
dulinka
14.02.2009 18:14 85.70.227.***

Ahoj já byla s CK Fischer, ale vím, že i Exim Tours je v Dubaji výborný. =)

• Anonym (4)
lalinka 15.02.2009 22:17

Ahoj Dulinko,v breznu se chystame po druhe do sae a do stejneho hotelu Al Hamra,neco jsme jiz videli,ale chceme jeden den nechat na vylety-jinak mame celkem 5dni bez deti-hura!Videli jsme treba Plachetnici-uvnitr ne,pak okolni nadherne hotely.pak velky trh se zlatem-cenrum,lyzovami take...dal me ted hned nic nenapada..uz nevim..poraď prosim,kam mame zajet,zminila jsi velke akvarium-to me zajima,co nejaka nadherna plaz?Dekuji moc za rady.Petra

• Anonym (2)
dulinka
16.02.2009 14:53 85.70.227.***

ahoj, plošně největší akvarium světa je pod největší budou světa Burj. Akvarium se nachází v nákupním centru Dubai Mall.
Pro mě velkým zížitkem kromě gold souk, byl i spicy souk a fish market (jen pro silné nosy) :-)
.Plachetnice, je zevnitř opravdu krásná.Doporučuji si tam objednat oběd, je to výborný.pijete z velkých červených pohárů, ale třeba litr vvody nás v přepočtu vyšel na 300 kč. =)
Hezký výlet je i lodí v noci po Creeku, Lodky jsou v arabském stylu, a podává se tam i arabské jídlo =) :-)
Být vámi bych si znovu prošla centrum DUbae. Sheikh Zayed Rd, mnohé se tam od vaší návštěvy jistě změnilo.

• Anonym (3)
  • Anonym (2)
kopretina
26.07.2011 14:13 85.237.224.***
Re: všechny informace o Dubaji  

Ráda bych se zeptala,jaké tam mají zásuvky-v případě nabití baterie do kamery,fotˇáku.Na kolik mě vyjde balení vody,jaké jsou ceny běžných potravin.Jsou na pokojích chladničky?Mužu si přivézt z domu nějaké polotovary?

Terka589 26.07.2011 20:04

Zásuvky stejné jako v UK, takže adaptér sebou. Na letišti voda stojí 2AED, v marktetu míň, asi 1,5 nebo tak nějak, už jsem to tu myslím někde psala. A chladničky asi většinou jsou, záleží jaký máte hotel, ale měla by jste to u popisu určitě najít. A na co si chcete vozit potraviny? Pokud nedržíte nějakou speciální dietu, tak nevidím smysl.

oto 27.07.2011 22:55

jo urcite vzit polotovar a nezapomenout take bombu na ohrev

Neregistrovaný uživatel
28.07.2011 11:26 85.93.118.***

Pro všechny nepříznivce vození jídla do Dubaje....pokud je někdo závislý na vepřovém salámu, ať si ho vezme (já si vždy beru i klobásky), protože sice koupit seženete, ale působí to na vás, jako u nás na lidi z přímořských států tygří krevety (to znamená odpudivě). Jinak je jídlo opravdu zbytečné.

Blanka
29.08.2011 13:12 90.183.77.***

Dobrý den, ráda bych jela do Dubaje přelom září-říjen...jen prosím o informaci...je lepší jet s cestovní kanceláří nebo jen koupit letenku a jak daleko je město od moře...je možné si půjčit auto nebo skutr?děkuji Blanka

Terka589 29.08.2011 14:20

My jsme byli v květnu, bylo docela teplo, jeli jsme bez ck. Koupili si letenky s Emirates, vyřídili víza a letěli. Hotel najdete v mojí recenzi. S půjčením auta nebo skútru bych si hlavu nelámala, taxíky jsou tam za pár šupů a ty řidiči to tam znají. Navíc občas v tom provozu... :-D

• Anonym (4)
DennyM 10.09.2011 09:16

Nevím, jestli se to týká přímo Dubaje, ale snad někdo poradí :) Pokud jedete do hotelu, kde má člověk polopenzi, co jíte přes oběd? Nepatřím rozhodně k žádným jedlíkům speciálně vyhledávajícím all in, jsem jen zvyklá jíst pravidelně, takže pokud se nasnídám ráno v 8, do večeře mám přes celý den rozhodně hlad. Poraďte Vaše tipy a rady ;) děkuji

• Anonym (2)
pesfilipes
10.09.2011 12:48 93.91.144.***

to je tak tezke zajit do obcerstveni - vsude je mnoho restauraci a stanku - prodava se kure shavarma ryby atd

JitkaR
10.11.2011 11:04 94.198.112.***

S jidlem neni treba si delat starosti. V Dunaji naprosto vsechno funguje, jak ma, takze jsou tam samoobsluhy a fastfoody a restaurace. Cili- vzdy se najite. Treba v nakupnim centru Emirates ( nakup. centrum se sjezdovkou) je obrovska prodejna Carefour, dale spousta fastfoodu- napriklad ten s thajskym jidlem nema chybu. Vynikajici. Z vetsiny hotelu jezdi do tohoto nakupnoho centre shutle buss- zdarma. Anebo se da jet taxikem- je to levne. A i metro je naprosto bez problemu- a mate to jako vyhlidkovou jizdu( metro jezdi bez ridice a je krasne... uz to je zazitek)

• Anonym (2)
  • Anonym (1)
DennyM 10.09.2011 20:40

No ale některé hotely jsou docela vzdáleny od centra bohužel...tak není tak lehké si zajít do občerstvení ;)

pesfilipes
12.09.2011 14:23 93.91.144.***

no vetsina hotelu v dubaji ma v cene ubytovani i snidani - a v hotelu je vzdy restaurace - no a kdyz jedu do dubaje nebo nekam jinam tak si prece nevybiram hotel nekde na samote od mesta ale vyberu si ve meste - to je takovy problem

DennyM 12.09.2011 20:19

Nikdy si nevybírám hotely na samotě, ba naopak preferuji pouze v centru, ale musí být také na pláži, a takový hotel v Dubaji (pláž, centrum) je pro mě cenově nepřijatelný a proto musím přistoupit na variantu dál od Dubaje,ale na pláži. A není problém do Dubaje dojet. V tom případě si jídlo ve stánku nekoupím ;)

• Anonym (1)
PAN_ADAM 04.01.2012 13:48

Ahoj, nevím jestli je tento dotaz pro toto vlákno, ale jiné jsem nenašel, nevíte jak je to s elektronikou v Duty na letišti ? Na kolik tak cca vychází ? Chtěli bychom si tam koupit Ipad a Notebook od Apple, nevíte jestli to vyjde levněji než u nás ? A jestli jsou DUTY nonstop ? Budu na letišti od 1ráno do 9ti, kdy letím dále. Předem díky za jakékoliv info. :-)

DennyM 10.01.2012 13:32

Také již několik měsíců zjišťují info o Dubai a jedním z ,,problémů" je právě počasí v letní sezóně, neboť z důvodu celozávodní dovolené mého přítele nemáme jiný termín na vybranou. Setkala jsem se tu s názory, že je tam počasí v tu dobu nepřijatelné, ale pak jsou tací, jako např. můj známý, který tam byl v srpnu a byl naprosto spokojen. Úžasné je teplé moře, což já miluji.Ještě ale nevím, zda tam pojedeme, každopádně i já tu budu ráda za další názory, ikdyž si myslím, že každý člověk snese něco jiného a něco jiného mu také vyhovuje.

• Anonym (2)
Vledimír
02.02.2012 12:32 89.103.74.***

Jo jenže problem je s kreditní kartou. Nemám euro účet.

SEBA2 02.02.2012 17:49

Myslím že pokud máš běžnou platební kartu s 3 místním kódem, tak to jde zaplatit , určitě není problém v euro účtu , aspoň ne v Česku.Jinak to je na webu také podstatně levnější, než na místě, o frontách nemluvě.

• Anonym (3)
Vladimír
03.02.2012 09:53 89.103.62.***

Právě, že moje kreditní karta je k ničemu. Vlastně jí vůbec nepoužívám. Proto jsem myslel, že třeba z hotelu by to šlo koupit jako vstupenku. Zaplatil bych to za hotové v hotelu a dostal od nich vstupenku. Ale asi to tedy tak nejde. :-(

kali23 09.02.2012 13:32

ahojte, niekedy apríl/máj plánujem dovcu na 7 dní v SAE pre 7 dospelých a 1dieta... vobec si neviem vybrat hotel, najlepsie by bolo keby bol v Dubaji alebo Sharjah, keby bola blízko pláž a cenovo to bolo prijatelné ...
neviem si predstavit napriklad kolko trva cesta zo vzdialenejsich emiratov, napr. Ras al K. alebo Umm al.Q. či tam chodí nejaký bus, kolko to trvá a kolko to stojí...
ubytovanie s peknou plazou za dobru cenu je vzdialene od Dubaja, ale urcite chceme vidiet aj Dubaj...

Neregistrovaný uživatel
09.02.2012 21:24 90.181.221.***

Musíte si určit priority - budto pláž za dobrou cenu a málo z Dubaje a nebo hodně z Dubaje a levný městský hotel s dojezdem na pláž za cca půl hodiny taxíkem řekněme za 20 Dh tam a 20 zpět nebo oboje a potom ne za levnou cenu.
Kompromis mezi obojím je např Regent hotel, ale můj názor je - na koupání je chorvatsko, v Dubaji je za ty prachy hřích a ztráta času ležet u moře. Uvidíte zde to co jinde ne a za týden toho stejně moc nestihnete. Pozor, v květnu už vám může být pěkně horko. Pokud dáte městský hotel, polopenze se vám může stát obtížnou a časově svazující.

• Anonym (5)
Neregistrovaný uživatel
09.02.2012 21:48 90.181.221.***

Doplňuji - mám na myslí Regent resort jumeirah, ne Regent palace deira. A ještě v režimu last-minute. Prostě kombinace Dubai a moře je trochu dražší záležitost. Kombinace hotel ve čtvrti deira (např.)+ každý den koupání jinde taxíkem (jeden den třeba akvapark wild wadi -vstup cca 200dh osoba) si myslím že je velmi dobrá volba.

kali23 10.02.2012 13:18

Ďakujem za odpoveď, mne skôr ide o oddych pri mori a k tomu chceme vidiet v Dubaji to najhlavnejšie, samozrejme, chceme niečo nakúpiť...takže prioritou je skôr pláž a málo z Dubaja...
zopár plazových hotelov, kt su momentalne v ponuke sa mi páčia, ale sú vo vzdialených emirátoch, a neviem, ako dlho trvá cesta napr. z RAK, alebo Umm al.Q..
najlepsie by bol plazovy hotel priamo v Dubaji alebo Sharjah (vecerné prechádzky medzi mrakodrapmi) samozrejme viem, že aj také sú, ale na tie sme ešte nezarobili.... :)))
takže v máji je tam už moc teplo? apríl by bol teda vhodnejší?
Dík

Neregistrovaný uživatel
10.02.2012 15:08 90.181.221.***

Z RAK cena taxi jeden směr cca 200dh, časově podle provozu a podle místa kam chcete minimálně hodinu - kdyz to dobře jde, moderní část ještě déle, fujairah -daleko pro dojíždění, um - al k - blíže jak Rak ale v čase přepravy to hraje menší roli atd. Sharjah - určitě se vám nabízí třeba Lu Lu hotel, ale pozor na soukromé pláže (ohrazena hotelova pláž ) můžete být potom rozčarování omezenosti pohybu atd. Vždy říkám. Buďto moře nebo Dubai. Oboje lze skvěle taky, ale za to se musí zaplatit. Já bych šla fakt do města a k moři jela zcela jinam. Dubai za to stojí. Ono to moře není ani moc levne v jiných emirátech. Díval jste se na :-) Regent resort? Je to asi nejlevnější hotel u vody v Dubaji. Bez luxusu, u veřejné pláže....ale každý večer můžete vyrazit do Dubaje a to za to fakt stojí. Dívala jsem se, že pokoj pro 2 se snídani ie za 120 usd, dítě do 12 let zdarma. Letenka emirates za 11 500,- vízum 75 usd, taxi z letiště tak 30-40dh, to je možná méně než v rak. :-) A ano, v květnu už je teplo.

• Anonym (3)
Neregistrovaný uživatel
10.02.2012 17:02 90.181.221.***

tady je nabídka nějaké cestovní kanceláře. Myslím, že je to docela zajímavé pro ty, kdo chtějí kombinaci Dubai i moře.
http://www.palma-travel.cz/zeme/spojene-arabske-emiraty/emiraty-dubaj-jumeirah-beach/regent-beach-resort/

Při vkládání příspěvku do diskuze jako neregistrovaný uživatel budete mít u vašeho příspěvku zobrazenu IP adresu

:-) :-( ;-) :-P :-D :-[ :-\ =-O :-* 8-) :-$ :-! O:-) :'( :-X :-)) :-| <3 <:-) :-S >:) (((H))) @};-- \o/ (((clap))) :-@