A | B | C | D | E | F | G | H | CH | I | J | K | L | M | N | O | P | R | S | T | U | V | W | Z

Spojené arabské emiráty - Diskuze

Původní dotaz

POZOR nadváha zavazadel

20.03.2008 16:58:04 | Metrek
Metrek
Zdavím všechny cestovatele. Právě před pár hodinama jsem se vrátila z emirátů a byla jsem naprosto v šoku.

CHci jen upozornit na jednu nepříjemnost, která se tam odehrála.

Jak je známo v emirátech je pro české turisty opravdu lemi levno až moc. Taková nabíječla na Nokii za 25 Kč je opravdu lákavá nabídka a to nemůuvím o botech velikosti 42 za 20 Kč. No to by člověk musel vlastnil letadlo aby tam mohl nakoupit včechno co chce.

Ale POZOR při odletu z Dubaje Vás čeká velmi nepříjené překvapení. Smíte přepravovat zavazadlo o maimální hmotnosti 15 kg za každé kilo navíc se platí 13 euro. Takže pokud budete mít kufr o hmotnosti 33 kg jako moje babička tak se opravdu hodně prohnete.

Doporučuji z Čech cestovat se středním kufrem pokud možno je on opravdu základním vybavením, pokud chcete hodně nakupovat.

je to jen rada ale pokud se vám chce půatit tisíce za nadváhu zavazadel tak prosímjak hccete.

Jen ještě pro velké nakupovatele jedna info : Nejlepší nákupy jsou v PAR DUBAJI kam se dostanete lodičkou za 1 DH od GOLD SOUKu a kněmu se dostanete zadarmo od DEJRA City center kde jezdí tzv. FreeBus. Pkud vím tak hotely zdaleka i široka k DEJRA cicty center v Dubaji svážejí téměř všechny a zadarmo ale to už si musíte zjistit u vašeho hotelu. Doporučuji opravdu nakupovat v Pardubaji jetan nejlevnější elektrtonika v celých Emirátech a je tam absolutní výběr jak oblečená tak hraček, látek no prostě všeho.

Alkohol koupíte jen v Ajmanu nikd jinde ho nenejadete.

Pokud hccete někdo nějaké info klidně písněte já se dneska vrátila tak si zatím hodně pamatuju.

Až budou fotečky pošlu rezenzi na hotel.

8-) :-D :-P ;-)
Poslední reakce
Velikost písma
+
+
+
Řadit podle času | Řadit podle vláken vzestupně sestupně

Při vkládání příspěvku do diskuze jako neregistrovaný uživatel budete mít u vašeho příspěvku zobrazenu IP adresu

:-) :-( ;-) :-P :-D :-[ :-\ =-O :-* 8-) :-$ :-! O:-) :'( :-X :-)) :-| <3 <:-) :-S >:) (((H))) @};-- \o/ (((clap))) :-@
Neregistrovaný uživatel
28.01.2015 13:31 93.91.154.***
Re: POZOR nadváha zavazadel  

za ceny mnohdy nižší než v čr

bohužel to je minulost - dirham vychazel dřive kolem 4 korun - dnes kdy je koruna v p.... je dirham skoro 7 kc a podle toho se všechno pekne zdražilo

shazia
27.01.2015 19:36 78.45.128.***

závazadla absolutně bez problémů,jinak alkohol při příletu se dá koupit hned v Dutty free u vyjezdu zavazadel,pokud cestujete do Ras al khaimah,tak skoro u každého hotelu je obchod s alkoholem za super ceny,a jídlo je skoro zbytečné vozit,vše nakoupíte v sámočkach Carrefour,Chotram,Lulu apod. za ceny mnohdy nižší než v čr :-)

kateřina rausová
27.01.2015 12:49 90.182.161.***

Dobrý den, četla jsem Váš příspěvek. Jak podléhá kontrole zavazadlo z ČR, proveze nějaké jídlo a alkohol? Děkuji

DennyM 25.05.2011 19:41

ale vždyť Travel service má na svých stránkách pro podmínky zavazadel váhu 20kg...i před rokem když jsme s nimi letěli do Turecka 17kg nebyl problém...to jsem z toho blázen :)

B..
14.03.2011 11:19 83.208.176.***
RE: RE: půjčení auta  

děkuji za odpově´d

azíza 13.03.2011 21:19
RE: půjčení auta  

My jsme se vratili pred tydnem z RAK. Auto pujcili na 3 dny v Budgetu. vyslo to cca na 3400 Kc. Vse v pohode, provoz nicim specificky. projeli jsme severni emiraty.

B...
13.03.2011 19:32 85.71.56.***
půjčení auta  

ahojj budu ráda, když mi něco napíšete, letím 25.3 a rozhodnšě bych si chtěla něco koupit, nikdy jsem nečetla jak je to třeba s půjčením auta??.
Děkuji Bohuslava

studna
12.03.2011 15:25 88.101.89.***
váha TS  

Vážení,ta váha 15kg s TS sedí.Při odletu na Kubu nám vážili kufry,měly 36kg(dva) a platil jsem na Ruzyni 1200kč! 200kč/kg.

RADOVAN 11.03.2011 16:12
RE: RE: RE: RE: RE: koukám  

tak to ano fiono,my letěli 4,takže 60kg celkem.Jeden kufr cca přes 30kg,druhý 17kg.Takže taky v pohodě ale co jsem tam viděl jak to lidi přemistují do příruč.zavazadel nebo platí nadváhu za ten levný indický a pakistánský alkohol co tam nakoupili :-(

fiona 11.03.2011 12:58
RE: RE: RE: RE: koukám  

Poslala jsem dotaz přímo na Smartwings a toto mi odpověděli: Dobrý den,

Pokud máte letenky koupeny přímo přes Smart Wings, máte na let do Dubaje povoleno zdarma 20kg do zavazadlového prostoru.

Jestli jste si ale zájezd nebo letenky zakoupila přes nějakou cestovní agenturu, musíte akceptovat podmínky této CK.

Takže jsem klidnější, protože letenky jsem kupovala přímo přes Smartwings.

Zpět na všechny diskuze z tohoto státu