A | B | C | D | E | F | G | H | CH | I | J | K | L | M | N | O | P | R | S | T | U | V | W | Z

Spojené arabské emiráty - Diskuze

Původní dotaz

Jak se chovat v SAE?

15.05.2008 15:01:18 | tobika
tobika
Chystáme se s kamarádkou do Dubaje,poprvé,budu moc ráda za každé info a doporučení hotelu atd. ;-) ;-) Jak se oblékat,určitě to bude jiné než např. v Tunisu,Egypt.
Poslední reakce
Velikost písma
+
+
+
Řadit podle času | Řadit podle vláken vzestupně sestupně

Při vkládání příspěvku do diskuze jako neregistrovaný uživatel budete mít u vašeho příspěvku zobrazenu IP adresu

:-) :-( ;-) :-P :-D :-[ :-\ =-O :-* 8-) :-$ :-! O:-) :'( :-X :-)) :-| <3 <:-) :-S >:) (((H))) @};-- \o/ (((clap))) :-@
R29 22.08.2008 13:14
RE: Jak se chovat v SAE?  

Každý by se měl částečně přizpůsobit zemi kam cestuje tzn. v muslimských zemích nechodit vyzívavě oblečen (minisukně) a zbytečně na sebe neupozorňovat. Tot můj názor.

Lájoš 05.08.2008 17:34
RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: Re...  

Čau Dino,
mohl bych s Tebou taky do Brasil,amazonský prales mě už dlouho láká,no a holý zadek mám pořád 8-)
Jinak milé dámy Yanina a Caramba,vůbec jsem nepochopil proč Vás tak moc rozvášnil odlišný názor Dina,kdepak je nějaká tolerance a nebo že by to byl těžký feminismus 8-)
Osobně, a tak nějak všeobecně, pokud jsi v cizí zemi,ať evropské nebo kterékoliv jiné,chovej se slušně a nemáš problém.
Jinak je už 21.století 8-O

• Anonym (2)
Dáda01 07.07.2008 22:26
ahoj  

Co se týká SAE, buď úplně v pohodě. Nemá to nic společného s řáděním v Tunise, Egyptě či Turecku, Pokud se budete chovat pohodově nikdo si Vás nevšinme.Takže klidně sukýnka,tričko na ramníka. Průvodci mají trochu sklon zastrašovat, jen aby nebyl problém. Měli jsem auto z půjčouny a procestoval kus SAE a to úplně v pohodě.Všichni jsou klidní a nic si nikdo nedovalí.Pokud se chceš vyfotit, jsou moc milý a hned tě zvou na kus řeči a kávu,určitě je zajímá náš svět, ale oni sami by asi nikdy nikoho neoslovili(píši o místních)...tam je ta urověň komunikace velmi dobrá.Trochu civí dělníci se všech koutů světa,ale nikdy by si nic nedovolil,ze přestupek, jsou tam velké tresty.Jestli můžu doporučuji vydat se i někam jinam než do těch velkých obchodních center, tam totiž není ta správná atmosféra. Jela bych hned znovu a vydala se prozkoumat další kus :-) Krásně si to užijte.

• Anonym (1)
Meggys 04.07.2008 19:05
RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: Re...  

čauky Dino, pojedeme s Lukasem běhat s váma :-D .
Také stojím za tvým názorem, že se nic nemá přehánět, byli jsme v Emirátech 2x, hodně jsme tam toho projeli, i zapadlé vesničky atd., všude jsem se pohybovala normálně jak jsem na dovolených v "tropech" zvyklá tzn. šaty nad kolena nebo topy s i bez ramínek a sukně atd. NIKDY jsem neměla problém. Akorát v Dubaji na pláži čumí desítky čumilů a ksichtí jak nadrženci na všechny holky v plavkách. Pokud někdo chce striktně dodržovat jejich tradice a chodit v dlouhých sunkních a tričkách, tak ať se i koupe a leží na pláži zahalená v hábitech, ne ? 8-)

• Anonym (1)
Dino 27.06.2008 23:21
RE: RE: RE: RE: RE: RE: Re...  

Cauky,souhlasim s Yaninou o noseni tasek to opravdu neni :-D Nemam nic proti muslimum(je mi jich spis lito jak je nabozenstvi omezuje ;-) ) ani necitim zast k rusky hovoricim turistum. Souhlasimi i s tim realizovanim :-D kdyz kouknes na hl.stranku,zjistis ze se tady"realizuje" 5680 cestovatelu.Snad se k nam holky brzo pridate ;-) preji spoustu krasnych zazitku z cestovani a hlavne s usmevem :-D (uz se tesim do Brazilie,jak budu pobihat s holym zadkem po Amazonskem pralese v ramci respektovani cizi kultury) :-D :-D

• Anonym (1)
Yanina
26.06.2008 20:14 89.103.168.***
RE: RE: RE: RE: RE: Re...  

TO Caramba: diky za podporu, tato debata ale nema smysl, sklouzava do jine roviny, nez o zkusenostech z cestovanim, nekdo se potrebuje realizovat.

Dino 22.06.2008 22:25
Pohledy  

Carambo :-D ,myslym ze si trosicku mimo ;-) Normalni chlap samozrejme tasku vetsinou ponese(milujeme prece nakupovani s vami zenami) :-D :-D jak ti uniklo,to tady neresime ;-)slo o ty "opovrzlive"pohledy,že tvrdim že jsou lačné,za tim si pevne stojim!!Asi jsi zila v emiratech dele nez me 4 dny a strasne rad si prectu co vsechno muslim.zeny muzou 8-O Tohle tema jsem samozrejme probiral se svoji zenou(kdyz jsem ji nesl tasky :-D z Emir.mallu)takze vim o cem mluvim a moje omezenost mi dovolila udelat si i svuj nazor.Vecer o mistni zeny-bez manzela skoro nezavadis(neni problem najit prostitutku-kam ta Dubai speje?)pres den je to samozrejme lepsi,vetsinou chodi ve dvou nebo trech.Co se tyce tveho pohledu na "norm"muze asi mas s nama spatne zkusenosti,nebo jsi zapalena feministka :-D ,dovolim si tipnout že ze stare skoly ;-)

• Anonym (1)
  • Anonym (1)
Caramba
22.06.2008 14:06 67.82.26.***
RE: RE: RE: RE: Re...  

Kde jsi prisel na to,ze ty "chudinky" nikam nesmi??? :-? Podle toho,ze jim chlap nosi tasku s nakupem?Tak snad se s nim nebude tahat zenska!
Tu zrejme nechavas tahat nakupy ty,ze? :-P Chudinka :-D :-D Jinak si tam muzou trajdat celkem v pohode,asi by jsi se dost divil co vsechno muzou. ;-) Ale pres svou,s prominutim omezenost,to neuvidis.

Souhlasim s Yaninou,jiste jako zenska vi moc dobre o cem mluvi a muze posoudit.
On se ten druh pohled vas,pry "normalnich" chlapu,da rozeznat celkem dobre. 8-O :-?

• Anonym (1)
  • Anonym (1)
Dino 19.06.2008 20:04
RE: RE: RE: Re...  

Tak to urcite i vis,ze ty chudinky co jim ten sejk nes ty tasky sami nikam nesmi ;-) Bez manzela ani na krok.Vecer si chodi posedet a pobavit jen muzi.Nechtej po me abych se tady rozepsal o jejich pravech a spolecenskem postaveni techto zen v muslimskem svete.Jeste ze uz jim aspon umoznili pravo na vzdelani :-D Co se tyce me, povazuji se za "normalniho"chlapa ktery se samozrejme koukne(myslim ze stejne jako"normalni"zeny.)nikoli vsak lacne.Asi jsi se spatne v SAE koukala kam se ti mistni muzi nejcasteji koukaj :-D Jsou to lacne pohledy,to mi ver!! ;-) Ty krivky jsou pro ne proste velke sousto!Dokonce chodi na plaz spolecne s ostatnimi ocumovat 8-O ( opovrzlive??)Je uz na kazde evropance jak se s tim srovna,kdo ma min sebevedomi muze se citit i prijemne :-D Tohle jsou poznatky z Dubaje kde je mistnich min,asi to jinde bude jine 8-) ja si o techto mimoevropskych(muslim) kulturach udelal jednoznacny obrazek,jsou pro me s prominutim nabozenskymi omezenci. :-D Dubaj je presto uzasna a s respektovanim mist.zvyku to moc neprehanej :-D

• Anonym (1)
oto
18.06.2008 22:23 85.132.158.***
RE: RE: Re...  

jasne arabske zeny v cechach take nesmi chodit zahalene - musi respektovat nase zviklosti !

Zpět na všechny diskuze z tohoto státu