A | B | C | D | E | F | G | H | CH | I | J | K | L | M | N | O | P | R | S | T | U | V | W | Z

Spojené arabské emiráty - Diskuze

Původní dotaz

HILTON RAK Beach Resort

13.10.2009 21:07:07 | aky
aky
Chystáme se do tohoto hotelu a zajímalo by mne, kolik stojí připojení na internet a jaké služby nabízí hotel při All inclusiv(minibar, pláž, apd.)
Je tu možnost nějaké dopravy do Dubaje a za kolik?
Máte-li někdo s tímto hotelem jakékoliv zkušenosti, budu ráda, když se o ně podělíte. Děkuji
Poslední reakce
Velikost písma
+
+
+
Řadit podle času | Řadit podle vláken vzestupně sestupně

Při vkládání příspěvku do diskuze jako neregistrovaný uživatel budete mít u vašeho příspěvku zobrazenu IP adresu

:-) :-( ;-) :-P :-D :-[ :-\ =-O :-* 8-) :-$ :-! O:-) :'( :-X :-)) :-| <3 <:-) :-S >:) (((H))) @};-- \o/ (((clap))) :-@
Neregistrovaný uživatel
12.05.2011 14:06 85.71.233.***
Re: výlet Dubaj  

Ještě rada pro přeplavbu abrou přes záliv směrem od gold souku....v zálivu je několik stanovišť abry...ptejte se na textil souk (prstem vám ukáže každý to správné stanoviště). Vyhnete se tomu, aby jste přepluli někam dozadu. Na textil souku nakoupíte fantastické šátky i látky. potom vyrazte k muzeu šejkovy vily (podél zálivu,procházka necelý kilometr,cestou posezení v nábřežních restauracích). Přeplavba abrou probíhá takto: lístky nikde nekupujete. Připravíte si drobné do ruky, nastoupíte, sednete a drobné potom předáte obsluze lodi. Doporučuji si okamžitě sednout, nevstávat dříve než se loď nepřestane houpat a vystupovat až mezi posledními. Loďka nemá žádné zábradlí, není nic neobvyklého, když nějaký spěchavec hupne do vody. Netlačit se, není se čeho přidržovat. :-) :-) :-D

Jiřinka
12.05.2011 09:20 46.13.92.***
výlet Dubaj  

daurba
díky za super popis Dubaje,stále jsem váhala s výletem s CK a je pravda,že ten výklad vyjde na dost peněz.Něco si stáhnu na netu,vezmem si taxík a radší si v Dubaji dojdem na nějakou mňamku. ;-)

kimona 11.05.2011 15:06
Re: Re: Re: Re: Re: Hilton SPA resort and beach  

Ještě se omlouvám,že jsem napsala místo AED dolary :-)

kimona 11.05.2011 15:03
Re: Re: Re: Re: Re: Hilton SPA resort and beach  

najdi si RAK z 27.1.11.,nemám to z vlastní zkušenosti.Tvoje cestování po Dubaji je určitě pestřejší,ale každý má obavy z první návštěvy v Emirátech.Historie Emirátů
velká není,ale zajímavosti o mentalitě národa a jeho zvycích na ulici nevykoukáš. ;-)

daurba
10.05.2011 20:04 85.71.233.***
Re: Re: Re: Re: Hilton SPA resort and beach  

Kimona, promiň, ale kde jsi přišla na cenu taxi 400 USD z RAK do Dubaje?
Kdo se chystáte...dříve než zaplatíte drahý výlet (100USD se mi jeví jako strašná suma), optejte se taxikářů, s nimi alespoň budete mít zastávky na focení dlouhé tak, jak se bude líbit vám. Autobusové výlety jsou moc šup šup a občas se čeká jeden na druhého na úkor druhého programu. I metro je dobrý zážitek a do moderní části vás doveze všude. :-) Cenu taxi sice neznám, ale odhaduji jednu cestu tak na 200 AED. Pokud se nedomluvíte na dobré celodenní ceně, vemte taxi jen do dubaje na gold souk, odsud přejeďte abrou za 1 AED na druhou stranu zálivu, pěšky podél zálivu směrem doprava si zajděte ke staré šejkově vile (muzeum), potom sedněte na další taxi, nechte se provézt po Jumeirah road k hotelu Burj al Arab, tam se stavte v Madinat souk (odsud pěkné fotky. To pro jeden den stačí, pokud chce mít člověk klid a trochu prožitek.Času nejvíc strávit na starém suku. Nadechněte atmosféru, prohlédněte staré lodě... Pokud to chcete stihnout vše...pokračujte od Madinat souk(hned vedle hotelu Burj al arab) taxikem k Mall of emirates (sjezdovka), odsud metrem k Dubai mall (nejvyšší budova). Tam si vyčleňte dost času...akvárium vevnitř stojí za to, obchoďák jak každý jiný, ale projděte se po promenádě pod nejvyšší budovou i kousek dál, než jen u paty obchoďáku, od 18 h. počítejte každou půl hodinu s fantastickými fontánami, které jsou nejhezčí potmě. ve všední den je poslední v 10h, o víkendu v 11h.Poseďte, dejte si kávu.Teprve potom se rozhodněte k návratu. Navrhuji trochu si Dubai vychutnat v klidu, bohužel se mi v tomto případě zdá individuelní cesta lepší než autobusový zájezd. Pokud se budete držet popsané trasy, uvidíte vše podstatné a pokud vás pojede více než 1 člověk, určitě si to více užijete a ještě ušetříte :-) Výklad není potřeba, máte oči. Historie žádná není, tudíž se toho moc vykládat nedá a vše určitě přečtete na internetu dříve než vyrazíte.
To je můj názor. V Dudaji jsem byla již hodněkrát, věřte, že se není čeho bát.

kimona
10.05.2011 16:24 84.42.183.***
Re: Re: Re: Hilton SPA resort and beach  

zdravím,adapter je nutný.Zapůjčí vám ho na hotelu,nám dali dokonce tři.Co se týče autobusu do Dubaje,na to vám neumím odpovědět,lituji.Večer můžete navštívit bary,přímo na hotelu-hudba,tanec. :-)

iggy
10.05.2011 11:48 80.239.243.***
Re: Re: Re: Hilton SPA resort and beach  

jo, pry stoji 100AED

LLubica 09.05.2011 20:27
Re: Re: Hilton SPA resort and beach  

Kimono i Iggy,moc děkuji za odpověď,už se moc těšíme a až se vrátíme dáme určitě vědět, jak se nám líbilo.Ještě bych se ráda zeptala,jaké jsou v hotelu zásuvky-jestli je nutný adaptér a jestli je tam možnost nějaké večerní zábavy.Někde jsem četla,že z hotelu jezdí 3x týdně do Dubaje hotelový autobus.Víte prosím o tom něco,jestli je to pravda?Děkuji.

kimona 08.05.2011 19:15
Re: Hilton SPA resort and beach  

Na letišti v dubaji se nemáte čeho obávat,po výsstupu z letadla vás nápisy navedou až ke scanu,kde odevzáte vízum a pak pokračujete pro kufry,u východu vás bude čekat delegátka Fischera slečna Lucie,která je velice příjemná a jelikož bydlí v RAKjede s klienty až do hotelu Hilton a po cestě vám bude velice zajímavě povídat o Emirátech.Obyčejně druhý den po příjezdu vás opět navštíví a nabídne vám možnosti výletů,které Fischer pořádá.Do Dubaje jsou dva výlety-sobota:stará část Dubaje a v neděli moderní část.Oba výlety vás provede paní Martina,sympatická a veselá Češka,která je v Dubaji deset let.Veškerá důležitá místa v Dubaji těmito výlety uvidíte a cena je okolo sto dolarů na osobu.Určitě se to vyplatí,taxi snad je okolo čtyř set dolarů,ale tady máte všechno s výkladem.Přeju vám krásnou dovolenou,hotel je přepychový,jídlo skvělé a personál velice ochotný a nečekají na bakšiš jako v jiných arab.zemích.nemohla jste si vybrat líp,S Fischerem jezdíme už deset let a jsme s nimi velmi spokojeni.dejte vědět až se vrátíte,jak se vám tam líbilo,nám moc-byli jsme tam koncem března na dva týdný,a rádi bychom si to příští rok zopakovali :-)

iggy
08.05.2011 18:56 83.240.15.***
Re: Hilton SPA resort and beach  

Byli jsme v dubnu a žádný oční scan nedělali. Prostě se prošlo jen pasovou kontrolou.

Zpět na všechny diskuze z tohoto státu