A | B | C | D | E | F | G | H | CH | I | J | K | L | M | N | O | P | R | S | T | U | V | W | Z

Spojené arabské emiráty - Diskuze

Původní dotaz

emiraty-výměna peněz

07.01.2015 17:40:03 | Miroslav71
Miroslav71
Dobrý den,
Je lepší mít na výměnu za dirhamy US dolar nebo Euro ? Díky
Poslední reakce
Velikost písma
+
+
+
Řadit podle času | Řadit podle vláken vzestupně sestupně
daurba 09.01.2015 09:27
Re: emiraty-výměna peněz  

Jeste mala rada pro platbu kartou (pro ty kdo nevi ... aby me zase nekdo nerekl ze poucuju). Pri platbe dostanete na vybe, zda chcete, aby platba probehla v CZK nebo v Dirhamech .... volte samozrejme v dirhamech, abyste se vyhnuli dvojimu prepoctu meny. Muj prepocet u bezne karty CSOB (master) treba 30.12. ... 6,31 za 1 dirham. Tak kdo chce, muze si vyhledat historii kurzovniho listku a zkusit pocitat :-) Ja tech par haliru nikdy neresim, protoze v souctu je to na celkove naklady za dovolenou v emiratech opravdu nevyrazna polozka.
USD fixne 3,65 dirhamu za 1 dolar, kurz eura nevim. Vsude jsou i ATM bankomaty.

• daurba
  • Anonym (3)
daurba 09.01.2015 09:12

Pochopitelne muzeme rozebrat i to, ze ruzne bankovni ustavy maji ruzne kurzovni listky, nakup cizich men se da provest take ve smenarnach s ruzne vypsanymi hodnotami, stejne tak muzeme smenu provest v zahranici ... za mirne odlisne kurzy na ruznych mistech. Ale z vlastni zkusenosti mohu rici, ze pro bezneho smrtelnika, ktery nejede utracet velke penize ty rozdily otoci v par fresh juicech a je to. Takze samozrejme jak kreditni, tak debetni karty jsou akceptovany temer vsude, krome trziste (tim nemyslim gold souk) ... takze neni nic pohodlnejsiho, nez se nestrachovat o to, jestli me nekdo neukradne penize a pouzit na vetsine mist platebni kartu. Pokud nemate kartu treba Mbank, ale bezny produkt CSOB ci KB (pro chytlave existuji i vyhodnejsi karty), potom mi vzdy prepocet vychazi primo pri platbe kartou lepe, nez jakakoliv smena. I smenarnik musi mit na chleba. Ale to jsou moje zkusenosti, nekdo muze mit jine.

• Anonym (1)
  • Anonym (1)
Neregistrovaný uživatel
08.01.2015 18:15 93.91.154.***

No to tedy nevim - každý nemá kreditku - to je mozna rozsirenejsi normalni platebni karta - a i stou se hodne nechytate - navíc prevod men není tak vyhodny jak ve smenarne - většina ceskych bank s touto menou neobchoduje - kurz jde přes zprostrekovatele kde se cena navysuje

admin2 08.01.2015 13:40
admin - sloučení  

Sloučila jsem sem témata o výměně peněz. Zdraví Zuzana

daurba 08.01.2015 08:26

V Emiratech je fixni kurz za dolar (roky a roky a roky) t.j. 3.65 AED = 1USD. Nejlepe je platit kreditni kartou.

Neregistrovaný uživatel
07.01.2015 20:15 93.91.154.***

Vymente si dirham uz v cechach ve smenarne rovnou za koruny - většinou je to i vyhodnejsi nez dolary a pak zas dirhamy

Při vkládání příspěvku do diskuze jako neregistrovaný uživatel budete mít u vašeho příspěvku zobrazenu IP adresu

:-) :-( ;-) :-P :-D :-[ :-\ =-O :-* 8-) :-$ :-! O:-) :'( :-X :-)) :-| <3 <:-) :-S >:) (((H))) @};-- \o/ (((clap))) :-@

msychrova 07.01.2015 18:47

Kurz eura a dolaru vůči jejich dirhamu je podobný, takže je to skoro jedno. České koruny tam nevyměníte.Takže dolary nebo eura a tam vyměnit na dirhamy.

Miroslav71 07.01.2015 17:36
emiraty-výměna peněz  

v létě letíme do emirátu a vyměnit peníze na dolar,euro a nebo české koruny

zdenek
14.12.2013 10:31 89.176.6.***
výměna peněz  

Zdravím,
mám na tady skromný dotaz. V červnu se chystám letět do dubaje ale panuje tu rozdílné co tak čtu rozmluva otom jak a kde je výhodná výměna. Co tak pročítám cestovní kanceláře tak ty radí vyměnit české koruny na dolary a ty pak vyměnit v Dubaji na Dirhany, ale když se podívám přímo na stránky dubajského letiště na směnárnu tak tam mají kurz na české koruny že je vyměnují na dirhány přímo na letišti a tak jsem zmatený. Prosím kdo jste tam již byl ted nějak v poslední době mužete mi napsat jak jste to udělali vy? díky a klidně mi ho napište na email odpověd. wolf.ik@centrum.cz

slunicko197 21.01.2013 18:36
Re:  

Moc děkuji za info.... ;-) ;-) ;-)

Zpět na všechny diskuze z tohoto státu