A | B | C | D | E | F | G | H | CH | I | J | K | L | M | N | O | P | R | S | T | U | V | W | Z

Spojené arabské emiráty - Diskuze

Původní dotaz

Cesta do Dubaje bez cestovky

05.02.2011 10:45:52 | turbourbo
Vyrazili jsme bez cestovky, ubytování jsme sehnali přes tip na internetu. Nemohu si to vynachválit. Obrovské studio prakticky hned u moře, hned za řadou hotelů, oproti hotelu pro spořivé našince velká výhoda. Apartmán vybaven vším potřebným, kuchyň super, sámoška pár kroků, takže jídlo máš na dosah. Pokud si chceš zaplatit hotel v této oblasti (na pláži Jumeirah), připrav si v sezóně, kdy je příjemné počasí na osobu minimálně 50 000,-Kč a i to ti většinou nebude stačit.
Zde základní kalkulace- 13 000 letenka s emirátes, 75dolarů vízum, které si uděláš on-line po zakoupení letenky snadno přes svoji letenku
za týden ubytování jsme zaplatili 3000Aed (asi 15 000Kč) a byli jsme dva
(v bytě se vyspí i 4 lidé) Takže suma sumárum, za 50 000,- jsme byli na cestách i s kámošem. A to říkám, 50 000 je na hotely na této pláži (sice se snídaní v základu) velice málo. Z letiště nás odvezli pronajímatelé (předem jsme si to raději dohodli), vše absolutně bez problémů, žádný zádrhel. Měli jsme z toho strach, ale dopadlo to na jedničku.
Na pláži jsme leželi mezi hotely Hilton a Sheraton. Pohybovali jsme se po Dubaji taxiky, metrem i autobusem, toto město je jedna velká paráda.Nezapomeňte na pouštní safari - kupte si noviny, najděte si inzerát, je to snadné, zatelefonujte, domluvte sí místo třeba u Hiltonu, oni pro vás přijedou. Nepoměrně levnější, než přes cestovku a velice snadné zajištění. Takže odvahu, tady je odkaz na ten byt.
http://www.resortsinternational.ae/properties/18
Poslední reakce
Velikost písma
+
+
+
Řadit podle času | Řadit podle vláken vzestupně sestupně
Pavlína
03.08.2015 13:48 78.80.231.***

Letos v červenci jsme letěli do Dubaje, je to mimo sezónu tak proto je vše levnější než v zimě.Hotel jsme si rezervovali přes booking.cz a na 7 nocí pro 2 osoby nás vyšel na 11000. Byl to 4 hvězdičkový hotel na dobrém místě hned u metra dubai internet city. pokoj čistý, každý den uklizený, donesená voda na pití. Půjčili nám i zadarmo nástavec na zásuvku a poslali pohledy, protože hledat v Dubaji schránku je nadlidský výkon. A to počasí se taky dalo v pohodě snést. Jezděte raději mimo sezónu.

• Anonym (1)
Neregistrovaný uživatel
21.07.2015 13:15 178.209.152.***

Prosím o radu, chystám se do Dubaje bez CK, zhruba tak na 5 dní. Nemá někdo zkušenost s nějakým hotelem. Nikdy jsem tam nebyla, chci jen s manželem na pár dní se podívat do Dubaje. Stačí standartní ubytování, stejně budeme jen přespávat. Dále by mě také zajímalo kolik stojí vstup na mrakodrap a co stojí za to vidět. Letenky budu kupovat u Fly Dubaj, cca 7500 Kč, co jsem koukala na hotely, tak se cena pohybuje okolo 5000 Kč dvoulůžkový pokoj, zhruba na 4 noci. Zdá se mi to pěkná cena. Děkuji za všechny rady od zkušenějších. Letenky chci kupovat u Pelikána a i zarezervovat hotel. Ještě jak je to s placením hotelu?? Děkuji za rady. Petra :-)

Laďa a Petra 11.07.2015 20:15
Anantara Dubai The Palm Hotel  

Ahoj. Tak já se dnes vrátil z hotelu Anantara Dubai The Palm Hotel za 221 EUR na osobu na 8 dní s polopenzí s něm. cestovkou TUI. Vše klaplo, nic nestornovali a dokonce i daň 20 pct byla zaplacena, jen jsem musel platit 20 AED na noc za pokoj jako taxu, která je v Dubaji. Měl jsem dva pokoje a bya to super luxusní dovolená.

Neregistrovaný uživatel
21.01.2015 10:39 91.197.116.***
ubytovani s polopenzi nebo all inclusive  

dobry den muzete mi poradit kde sezenu ubytovani se stravou v cene? Nejake stranky... dekuji

Lafy
02.11.2014 22:37 46.13.141.***
Pobyt v Dubaji  

Ahoj,
chtěla bych se zeptat. Chtěli bychom vyrazit 3 mladé holky sami do Dubaje, myslíte, že to není nebezpečné? :-)

Děkuji

pola 25.10.2014 13:01
odletový GATE Smartwingsu z Dubaje  

prosím o info, z kterého Gate odlétá Smartwigs do Prahy? třeba ve Vídni odlétá již několik let ze stejného....

Tomášš 23.10.2014 19:41
Dubaj  

Ahoj, myslím, že jet do Dubaje bez CK je úplně v pohodě. Těm co se aktuálně chystají nebo o cestě uvažují by se možná mohl hodit základní průvodce s fotkama, kterého jsem nedávno sepsal ;-)
http://fly4free.cz/pruvodce-spojene-arabske-emiraty-dubaj/
Jinak nejvíc se mi asi líbil Burj Khalifa a okolí Creeku... 8-)

• Anonym (3)
  • Tomassii
  • Anonym (4)
Nina
23.10.2014 12:38 151.237.225.***
výletíky  

Někdo do Dubaje bez cestovky a tam si zařídit jen fakultativní výletíky - možnost českého průvodce za super ceny od LM Holiday. Zpestření Vánoc:-) mají super recenze i ceny, tam bych jela letenka na skycanneru + hotel na booking.com

• Anonym (3)
Denny
09.05.2013 12:55 90.177.165.***
Jen písek a ocelovo betonové konstrukce, žádná kultura  

Na Dubaj stačí s přehledem dva dny, pokud se nechcete tedy válet na pláži (pobřeží není nikterak zajímavé). Předražené hotely i služby, které neodpovídají kvalitě. Nákupy už taky nejsou moc výhodné. Dubaj doporučuji jako stopover při letu do zajímavějších destinací (Seychely, Thajsko apod.)

• Anonym (1)
  • Anonym (1)

Při vkládání příspěvku do diskuze jako neregistrovaný uživatel budete mít u vašeho příspěvku zobrazenu IP adresu

:-) :-( ;-) :-P :-D :-[ :-\ =-O :-* 8-) :-$ :-! O:-) :'( :-X :-)) :-| <3 <:-) :-S >:) (((H))) @};-- \o/ (((clap))) :-@

Neregistrovaný uživatel
15.10.2012 21:27 90.181.221.***
vízum přes Etihad  

Právě jsem obdržela vízum přes Etihad, letím s ČSA. Srovnám-li podání žádosti a následnou komunikaci s Emirates, jsem velmi mile překvapena ... Etihad vyhrává. Jednodušší formulář, jednodušší vkládání příloh, rychle fungující zpětná odpověď na potřebu upravit chybu v žádosti, velmi dobré. Při ceně letenky 9000 Kč a víza 83 USD dobrý start pro individuální cestu.

• Anonym (1)
Zpět na všechny diskuze z tohoto státu