A | B | C | D | E | F | G | H | CH | I | J | K | L | M | N | O | P | R | S | T | U | V | W | Z

Spojené arabské emiráty - Diskuze

Původní dotaz

Cesta do Dubaje bez cestovky

05.02.2011 11:45:52 | turbourbo
Vyrazili jsme bez cestovky, ubytování jsme sehnali přes tip na internetu. Nemohu si to vynachválit. Obrovské studio prakticky hned u moře, hned za řadou hotelů, oproti hotelu pro spořivé našince velká výhoda. Apartmán vybaven vším potřebným, kuchyň super, sámoška pár kroků, takže jídlo máš na dosah. Pokud si chceš zaplatit hotel v této oblasti (na pláži Jumeirah), připrav si v sezóně, kdy je příjemné počasí na osobu minimálně 50 000,-Kč a i to ti většinou nebude stačit.
Zde základní kalkulace- 13 000 letenka s emirátes, 75dolarů vízum, které si uděláš on-line po zakoupení letenky snadno přes svoji letenku
za týden ubytování jsme zaplatili 3000Aed (asi 15 000Kč) a byli jsme dva
(v bytě se vyspí i 4 lidé) Takže suma sumárum, za 50 000,- jsme byli na cestách i s kámošem. A to říkám, 50 000 je na hotely na této pláži (sice se snídaní v základu) velice málo. Z letiště nás odvezli pronajímatelé (předem jsme si to raději dohodli), vše absolutně bez problémů, žádný zádrhel. Měli jsme z toho strach, ale dopadlo to na jedničku.
Na pláži jsme leželi mezi hotely Hilton a Sheraton. Pohybovali jsme se po Dubaji taxiky, metrem i autobusem, toto město je jedna velká paráda.Nezapomeňte na pouštní safari - kupte si noviny, najděte si inzerát, je to snadné, zatelefonujte, domluvte sí místo třeba u Hiltonu, oni pro vás přijedou. Nepoměrně levnější, než přes cestovku a velice snadné zajištění. Takže odvahu, tady je odkaz na ten byt.
http://www.resortsinternational.ae/properties/18
Poslední reakce
Velikost písma
+
+
+
Řadit podle času | Řadit podle vláken vzestupně sestupně

Při vkládání příspěvku do diskuze jako neregistrovaný uživatel budete mít u vašeho příspěvku zobrazenu IP adresu

:-) :-( ;-) :-P :-D :-[ :-\ =-O :-* 8-) :-$ :-! O:-) :'( :-X :-)) :-| <3 <:-) :-S >:) (((H))) @};-- \o/ (((clap))) :-@
Jirka250
26.02.2011 15:36 62.177.74.***
RE: RE: Emirates na vlastní pěst  

Díky za kontakt - poslal jsem ti mail, kdyby nedošel, tak se prosím ozvi. Jinak jak jsem psal otázky budu řešit pokud možno zde, ať z toho mají taky něco ti ostatní. Chtěl jsem se zeptat jak je nejlepší se tam stravovat? Jaké jsou ceny potravin v samošce - myslím cenovou úroveň třeba cca 20% dražší než u nás atp. a jak to vypadá v běžných restauracích. Díky.

turbourbo
26.02.2011 10:28 85.71.233.***
RE: Emirates na vlastní pěst  

Ono to vlastně snadné bylo, jen to stálo mnoho hodin na internetu. Plánoval jsem cestu hodně dlouho,než jsem se odvážil.Napodruhé to bude brnkačka. Nepopírám,že jsem to pojal jako dobrodružství a měl jsem taky obavy.Hlavně že nedopadne vízum(jako náhradní alternativu jsem chtěl využít letušku,kde je to ovšem hodně drahé,ale nenarazil jsem na případ,že by někdo s letenkou od Emirates nakonec neodletěl protože nedostal vízum(někdy s obtížemi a na odvolání,ale nakonec ano).Kdyby mi nedopadlo ubytování, měl jsem v rezervě asi 3 levné hotely uvnitř Dubaje,předpokládal jsem,že na ulici nezůstanu a že to nějak dopadne. Ale závěrečné vyhodnocení...dopadlo to nad moje očekávání.Každý den jsem si plánoval dopředu,ale později jsem přeplánovával u počítače(je tam přípojka na internet) podle toho, jak jsem se začal zorientovávat.Počítač mi ušetřil mnoho času.Kamkoliv jsem vyrazil,bylo to už takřka najisto.

Jiřinka 25.02.2011 21:48
Emirates na vlastní pěst  

moc hezky se to čte.Vypadá to jak je to jednoduché........

turbourbo
25.02.2011 20:40 85.71.233.***
RE: letenky Emirates  

Dobře,ale mám pocit,že tady píšu moc dlouhé články,abych zbytečně neobtěžoval.Když tak mi to dejte najevo a já toho nechám.Taky jsem váhal mezi Marinou a JBR, ale jsem rád,že jsem zvolil JBR.Na mapě se to nezdá, ale z Mariny už pěšky na pláž nedojdeš(nebo dojdeš,ale musíš bydlet u mostu a nebo počítat s pořádnou procházkou,která v horku není zrovna dvakrát příjemná),což pro někoho ale nemusí hrát zásadní roli.Celá čtvrť JBR je podestavěná garážemi a mezi těmi mrakodrapy je pěší zóna,takže se tam cítíš jaksi ne až tak ve městě,protože jinak jezdí všude moc aut a tady můžeš vyjít ven jen tak pocourat se,takový klid.A když sejdeš dolů,tak jsi hned mezi kavárničkami.Na sámošku vidíš z balkonu a např, vodu jsem nakupoval tak,že jsem zaplatil a požádal o delivery...a 2 metry za mnou šel s nákupním vozíkem indický pracovník až do bytu. No a já chtěl být hlavně u pláže, na což měl tento byt naprosto dokonalou polohu, protože se vyjde z baráku, pár metrú rovně za nosem, výtahem dolů na ulici a rovně přes parkoviště k moři. Nikde žádné obcházení.Řekl bych, že hosté např. hotelu HABTOOR to mají od recepce k vodě dál.To se mi moc líbilo. Uvažuji,že si to příští rok zopakuji.A na Marinu nejdu.Co se týče příjezdu...také jsem přiletěl před půlnocí(asi o hodinu dřív).V žádném případě mi odbavení netrvalo 2 hodiny.Byl jsem venku za necelou hodinu,nejdéle jsem čekal na kufr.Jinak na letišti...heslo jdi s davem,dav ti ukáže co máš dělat(týká se to kontroly víza i očního skenu...zní to hrozně,ale jde to jak na běžícím pásu,nemáš se jak ztratit).Navíc je vše velmi dobře značené a ven vede jediná cesta.Zajímavé bylo,že řidič nečekal bezprostředně u východu z letištní zóny, ale u EXITU 2 až venku na vzduchu,což se nakonec ukázalo jako prozíravé(asi to mají zmáklé),protože ihned po výlezu z příletové haly byl obrovský dav čekačů s cedulkami a tam bychom se hledali asi hodinu.Venku jsme se našli raz dva.Ale podotýkám,že o přepravu jsem si požádal a od začátku jsem ji chtěl free.Také jsem chtěl mít k dispozici nějakou pitnou vodu pro začátek,než si něco seženu.Měl jsem odvoz i vodu.Pokud by v odvozu nastala nějaká změna..taxi jezdí pořád, cenu odhaduju na 50-60AED(300 Kč).

Jana22 25.02.2011 18:26
RE: RE: RE: RE: letenky Emirates  

Turbourbo určite nemaj strach zo zahlcovania. :-P Každý, kto sem chodí si rád prečíta všetky informácie. 8-)

turbourbo
25.02.2011 17:26 85.71.233.***
RE: RE: RE: letenky Emirates  

S cenou jsem si to myslel...říkala mi, že mi dává lepší cenu, protože se jí zrovna uvolnil termín.Nechceš mi písnout na e-mail,ať to tady nezahlcuji?za přezdívkou seznam.cz

Jirka250
25.02.2011 09:12 81.30.229.***
RE: RE: letenky Emirates  

turbourbo moc díky. Jenom pro zajímavost. Včera jsem poptal to tvoje ubytování. Cena na týden v dubnu je 950 dolarů :-). Jinak jsem měl nalezené ubytování v Marině, ale v řadě věžáků mezi lagunou a dálnicí. Tam se to tváří o dost levněji, ale zatím jsem je nekontaktoval. Díval jsem se na letenku s Emirates a přílet do Dubaje je 23:55 + nějaké vtupní procedury, takže výstup z letiště odhaduji cca ve 2:00 ráno. to nevím jestli pro mě někam někdo pojede :-(. ještě jsem se chtěl zeptat na ty procedury na letišti. četl jsem že se tam docela čeká, musí se k nějakým přepážkám, oční scan...jak je to s Emirates? A jsem schopen se ve dvě v noci někam dostat? metro, taxi? Díky moc.

Jiřinka 24.02.2011 18:36
RE: RE: letenky Emirates  

turbourbo
jó když je někdo hodně šikovný.....smekám

turbourbo
24.02.2011 18:19 85.71.233.***
RE: letenky Emirates  

Já kupoval u Letušky (z Vídně byla levnější než z Prahy).Součástí elektronické letenky je rezervační kód Emirates.Až máš letenku (ale ne dříve jak 60 dní před odletem),tak na www.emirates.com v sekci PLAN&BOOK...MANAGE a BOOKING pomocí rezervačního kÓdu vstoupíš na svoji letenku. Zde si můžeš zarezervovat dopředu sedadlo, které ti vyhovuje a najdeš zde také (nevím už přesně jak to bylo psané) odkaz na žádost o vízum. Samo tě to vede a říká si to, co máš vyplnit. 1. krok je, že se odešle žádost bez příloh o vyřízení do systému. Mailem potom příjde rezervace žádosti (do pár hodin) a teprve potom vyplňuješ formulář a přidáváš přílohy. Sice to chvíli trvá, chce to po tobě různé osobní údaje(např. jakou školu jsi absolvoval ap.), takže trochu trpělivosti a možná k ruce slovník. Přílohy: vše ve tvaru JPGE,max 200 kb, strana pasu s údaji, poslední strana pasu, fotka vhodná na pas, potvrzení o ubytování - to je snad vše,už si to přesně nepamatuju. A na závěr...platba on-line, takže si připrav kartu, která to umožňuje.Jiná varianta platby tam snad ani nebyla možná. Ale vše bylo snadné a od stolu z domova.Vízum došlo za pár dnů na e-mail.

Jirka250
24.02.2011 11:00 81.30.229.***
letenky Emirates  

Turbourbo, přečetl jsem si ti spoustu zajímavého infa a shodou okolností uvažuji o ubytování ve stejné oblasti. jen jsem se chtěl zepteat zda sis letenku s Emairates objednával nějako napřímo u nich a nebo u student agency nebo u letušky. jedná se mi hlavně o vyřízení víz, Kde sis to prosím tě kupoval a jak jsi vyřizoval ty víza. Díky moc.

Zpět na všechny diskuze z tohoto státu