A | B | C | D | E | F | G | H | CH | I | J | K | L | M | N | O | P | R | S | T | U | V | W | Z

Spojené arabské emiráty - Diskuze

Původní dotaz

Cesta do Dubaje bez cestovky

05.02.2011 11:45:52 | turbourbo
Vyrazili jsme bez cestovky, ubytování jsme sehnali přes tip na internetu. Nemohu si to vynachválit. Obrovské studio prakticky hned u moře, hned za řadou hotelů, oproti hotelu pro spořivé našince velká výhoda. Apartmán vybaven vším potřebným, kuchyň super, sámoška pár kroků, takže jídlo máš na dosah. Pokud si chceš zaplatit hotel v této oblasti (na pláži Jumeirah), připrav si v sezóně, kdy je příjemné počasí na osobu minimálně 50 000,-Kč a i to ti většinou nebude stačit.
Zde základní kalkulace- 13 000 letenka s emirátes, 75dolarů vízum, které si uděláš on-line po zakoupení letenky snadno přes svoji letenku
za týden ubytování jsme zaplatili 3000Aed (asi 15 000Kč) a byli jsme dva
(v bytě se vyspí i 4 lidé) Takže suma sumárum, za 50 000,- jsme byli na cestách i s kámošem. A to říkám, 50 000 je na hotely na této pláži (sice se snídaní v základu) velice málo. Z letiště nás odvezli pronajímatelé (předem jsme si to raději dohodli), vše absolutně bez problémů, žádný zádrhel. Měli jsme z toho strach, ale dopadlo to na jedničku.
Na pláži jsme leželi mezi hotely Hilton a Sheraton. Pohybovali jsme se po Dubaji taxiky, metrem i autobusem, toto město je jedna velká paráda.Nezapomeňte na pouštní safari - kupte si noviny, najděte si inzerát, je to snadné, zatelefonujte, domluvte sí místo třeba u Hiltonu, oni pro vás přijedou. Nepoměrně levnější, než přes cestovku a velice snadné zajištění. Takže odvahu, tady je odkaz na ten byt.
http://www.resortsinternational.ae/properties/18
Poslední reakce
Velikost písma
+
+
+
Řadit podle času | Řadit podle vláken vzestupně sestupně

Při vkládání příspěvku do diskuze jako neregistrovaný uživatel budete mít u vašeho příspěvku zobrazenu IP adresu

:-) :-( ;-) :-P :-D :-[ :-\ =-O :-* 8-) :-$ :-! O:-) :'( :-X :-)) :-| <3 <:-) :-S >:) (((H))) @};-- \o/ (((clap))) :-@
h.lenicka 08.09.2012 18:14
Re: Dubaj  

No dobře,ale co když si teda koupím letenku,která nestojí nejmenší peníze a to vízum nedostanu. to je pekný,letenka bude na nic nebo jak???

Neregistrovaný uživatel
04.07.2012 16:21 78.1.120.***

K vízu se dostanete snadno, pokud si koupíte letenku Emirates (pokud zakoupíte letenku, letecká společnost vám umožní získat vízum - žádost se podává on-line na stránkách Emirates. Cena cca 75dolarů. Ten stejný servis je k letence ČSA - vízum se vyřizuje pomocí letecké společnosti Etihad. Cena cca 83 USD, on-line na stránkách čsa. Nikdo vám nezaručí - ani žádná sprostředkovatelská agentura, že vízum dostanete .. tuto jistotu nemá nikdo, možná pokud jste mladá a sama žena, můžete mít procento nejistoty trochu vyšší než zbytek populace, ale pokud to neskusíte, tak to nezjistíte ;-) Myslím, že to vyjde. Je to jako sportka a první nebo druhá cena - většinou nevyhrajete, tady v tom případě platí to stejné - pravděpodobnost nezískání víza tam je, je to o náhodě(a možná momentální náladě úředníka, který bude vaši žádost zpracovávat :-D

Sinimar 03.07.2012 10:35

Dobrý den,

cesta do SAE pro Vás určitě nebezpečná není. Je to stát s nejnižší úrovní kriminality. Nevím, jakým způsobem byste si v SAE chtěla zajistit ubytování, ale myslím, že s vyřízením víza by určitě problém nebyl. Jsme schopni vyřídit víza i s nestandartími požadavky.

Pokud budete potřebovat poradit, rádi Vám pomůžeme.

Sinimar

Lucia
02.07.2012 21:26 195.91.8.***
Dubaj  

Ahojte, chcela by som ist v decembri do Dubaja - mam tu kamarata, ktory tu studuje (inak je to egyptan, ktory zije v kuwaite). len chcem vediet vas nazor, ci to nie je pre mna nebezpecne ako pre samu mladu zenu a ci by som viza dostala. Prip. rozmyslam, ze by som sla do Kuwaitu, kde by prisiel aj on a bol by tam nas dalsi kamarat. dakujem ;-)

• Anonym (1)
alan meravy 10.06.2012 20:56
Sukromne ubytovanie v Spojenych Arabskych Emiratoch  

SPOJENÉ ARABSKÉ EMIRÁTY
Rok výstavby: 2009 Počet kuchýň: 1
Počet spální : 1 Balkón: 1
Počet kúpelní: 1 Celková plocha: 57 m2
Počet obývacích izieb: 1 Lokalita: Ajman

Cena za jednu noc pre 4 osoby: 120,00 $

Apartmán v emiráte Ajman UAE, s jednou spálňou, obývacou izbou, oddelenou kuchyňou, samostatnou kúpelňou s WC, balkónom v spálni.
Budova poskytuje príjemny vstup do apartmánového domu, byt sa nachádza na 9 poschodí, orientovaný na západ s výhladom na more. Celý byt je klimatizovaný.
Byt je pripravený pre ubytovanie 2-4-5 hostí ( 5. hosť by musel spať na
gauči v obývacej miestnosti).
V spálni sa nachádza veľká dvojlôžková posteľ, v obývacej izbe - v časti, ktorá je vkusne predelená, je umiestnená daľšia dvojlôžková posteľ.
Kuchyňa je plnohodnotne vybavená: chladnička, sporák s rúrou
na pečenie, varná kanvica, mikrovlnka, všetok potrebný riad k príprave jedál.
Ďalšie príslušenstvo: žehlička, žehliaca doska, stojan na sušenie prádla (vhodnejší je balkón).
Byt je vybavený pohodlným nábytkom zn. Ikea, satelitným prijímačom, LCD TV, prípojkou na internet.
Ubytovanie zahŕňa posteľné prádlo, uteráky-osušky. Upratovanie bytu je zabezpečené 2x týždenne.
Apartmánový dom sa nachádza cca 500 m od miestnych pláží (10 min peši) a cca 20 km od Dubaja. Sociálna vybavenosť je maximálna (na okolí sú v blízkosti 3 min chôdze supermarkety otvorené 24 hod. denne / 7 dní v týždni).
Možnost usporiadania výletov do Dubaja so sprievodcom a autom.

fotky n apoziadanie dodam

alim08942@gmail.com

• Anonym (1)
denisa
23.01.2012 21:02 88.101.128.***
Re: Cesta do Dubaje bez cestovky  

Dobrý večer, koukla jsem na stránky a byt je opravdu moc krásný :-).
Chtěla bych se zeptat v jakém ročním období jste tam byli. A jak dlouho dopředu jste si rezervovali byt a na způsob platby. A poslední dotaz, uvádíte, že jste leželi na pláži mezi hotely Hilton a Sheraton, ale Sheraton leží u letiště na Dubai Creek, proto mě to trochu v hledání hotelu trochu zmátlo.Mnohokrát děkuji za odpověď.
Denisa

Daniel Svetlák 08.12.2011 09:28
Re: Cesta do Dubaje bez cestovky  

aké atrakcie by ste odporůčali v únoru v Dubaji?

Kupča
07.06.2011 15:03 78.80.124.***
Re: JANA  

hehe..Béďa pobavil..super ironie, u prvních příspěvků jsem si myslel, že to myslíš vážně. :-D

Jirka250 01.03.2011 11:57
RE: RE: Emirates na vlastní pěst  

Turbourbo, zprávu s kontaktem jsem Ti poslal. snad dorazí :-). Chtěl jsem se zeptat ještě na jednu (zase :-) ) věc. protože nepatřím úplně k ležákům na pláži, ale spíše naopak. Uvažoval jsem, že do Dubaje pojedu na cca 7 dní, ale čím víc o ní zjišťuji, tím víc mi připadá, že tam 7 dní nebudu mít co dělat. Tedy pokud nebudu ležet třeba každý druhý den na pláži. Komerční výlety (např. přenocování ve vesnici v poušti) mě nelákají. Hlavní důvod proč jsem tam chtěl jet , byl, že Dubaj je asi nejmodernější město v současnosti, prohlédnout si to co člověk dokáže ( za Petrodolary :-) ) vytvořit. Takže samozřejmě Plachetnici, ski Dubaj, nejvyšší mrakodrap a taky Abú Dabí (F1, případně Ferrari park), ale toulat se po pobřeží v nějakých rybářských vesničkách se tam asi nelze, něco do přírody (zeleného) tam asi taky nehrozí...Asi je to na 7 dní trošku málo. Možná Ti to připadá mimo, ale proto se ptám...abych nejel někam, kde to pro mě není ono. Spíše mě napadlo se v Dubaji stavit na dva až tři dny cestou někam. Prostě ležet u moře mě prostě nebaví :-(. Co si o tom myslíš? Díky.

turbourbo1 27.02.2011 14:01
RE: Emirates na vlastní pěst  

Jirko250,mail nedošel,navíc mi hlásí,že mám dočasný problém.Možná je to tím,že se sem nemůžou dávat kontakty,omlouvám se tímto Orbionu a nyní jsem se řádně zaregistroval pod nickem turbourbo1.Napiš mi prosím soukromou zprávu přes Orbion.Díky.

Zpět na všechny diskuze z tohoto státu