A | B | C | D | E | F | G | H | CH | I | J | K | L | M | N | O | P | R | S | T | U | V | W | Z

Spojené arabské emiráty - Diskuze

Původní dotaz

Cesta do Dubaje bez cestovky

05.02.2011 11:45:52 | turbourbo
Vyrazili jsme bez cestovky, ubytování jsme sehnali přes tip na internetu. Nemohu si to vynachválit. Obrovské studio prakticky hned u moře, hned za řadou hotelů, oproti hotelu pro spořivé našince velká výhoda. Apartmán vybaven vším potřebným, kuchyň super, sámoška pár kroků, takže jídlo máš na dosah. Pokud si chceš zaplatit hotel v této oblasti (na pláži Jumeirah), připrav si v sezóně, kdy je příjemné počasí na osobu minimálně 50 000,-Kč a i to ti většinou nebude stačit.
Zde základní kalkulace- 13 000 letenka s emirátes, 75dolarů vízum, které si uděláš on-line po zakoupení letenky snadno přes svoji letenku
za týden ubytování jsme zaplatili 3000Aed (asi 15 000Kč) a byli jsme dva
(v bytě se vyspí i 4 lidé) Takže suma sumárum, za 50 000,- jsme byli na cestách i s kámošem. A to říkám, 50 000 je na hotely na této pláži (sice se snídaní v základu) velice málo. Z letiště nás odvezli pronajímatelé (předem jsme si to raději dohodli), vše absolutně bez problémů, žádný zádrhel. Měli jsme z toho strach, ale dopadlo to na jedničku.
Na pláži jsme leželi mezi hotely Hilton a Sheraton. Pohybovali jsme se po Dubaji taxiky, metrem i autobusem, toto město je jedna velká paráda.Nezapomeňte na pouštní safari - kupte si noviny, najděte si inzerát, je to snadné, zatelefonujte, domluvte sí místo třeba u Hiltonu, oni pro vás přijedou. Nepoměrně levnější, než přes cestovku a velice snadné zajištění. Takže odvahu, tady je odkaz na ten byt.
http://www.resortsinternational.ae/properties/18
Poslední reakce
Velikost písma
+
+
+
Řadit podle času | Řadit podle vláken vzestupně sestupně

Při vkládání příspěvku do diskuze jako neregistrovaný uživatel budete mít u vašeho příspěvku zobrazenu IP adresu

:-) :-( ;-) :-P :-D :-[ :-\ =-O :-* 8-) :-$ :-! O:-) :'( :-X :-)) :-| <3 <:-) :-S >:) (((H))) @};-- \o/ (((clap))) :-@
turbourbo
16.02.2011 10:56 85.71.233.***
LAILA  

Lailo,asi reaguješ na příspěvek Médi bédi...to je očividně vtipálek :-)

Laila1 24.02.2011 08:37
RE: LAILA  

Jasne , taky jsem se tomu pekne zasmala, kdyz jsem byla v lete v cechach porad jsem musela hlidat deti

Jirka250
24.02.2011 11:00 81.30.229.***
letenky Emirates  

Turbourbo, přečetl jsem si ti spoustu zajímavého infa a shodou okolností uvažuji o ubytování ve stejné oblasti. jen jsem se chtěl zepteat zda sis letenku s Emairates objednával nějako napřímo u nich a nebo u student agency nebo u letušky. jedná se mi hlavně o vyřízení víz, Kde sis to prosím tě kupoval a jak jsi vyřizoval ty víza. Díky moc.

turbourbo
24.02.2011 18:19 85.71.233.***
RE: letenky Emirates  

Já kupoval u Letušky (z Vídně byla levnější než z Prahy).Součástí elektronické letenky je rezervační kód Emirates.Až máš letenku (ale ne dříve jak 60 dní před odletem),tak na www.emirates.com v sekci PLAN&BOOK...MANAGE a BOOKING pomocí rezervačního kÓdu vstoupíš na svoji letenku. Zde si můžeš zarezervovat dopředu sedadlo, které ti vyhovuje a najdeš zde také (nevím už přesně jak to bylo psané) odkaz na žádost o vízum. Samo tě to vede a říká si to, co máš vyplnit. 1. krok je, že se odešle žádost bez příloh o vyřízení do systému. Mailem potom příjde rezervace žádosti (do pár hodin) a teprve potom vyplňuješ formulář a přidáváš přílohy. Sice to chvíli trvá, chce to po tobě různé osobní údaje(např. jakou školu jsi absolvoval ap.), takže trochu trpělivosti a možná k ruce slovník. Přílohy: vše ve tvaru JPGE,max 200 kb, strana pasu s údaji, poslední strana pasu, fotka vhodná na pas, potvrzení o ubytování - to je snad vše,už si to přesně nepamatuju. A na závěr...platba on-line, takže si připrav kartu, která to umožňuje.Jiná varianta platby tam snad ani nebyla možná. Ale vše bylo snadné a od stolu z domova.Vízum došlo za pár dnů na e-mail.

Jiřinka 24.02.2011 18:36
RE: RE: letenky Emirates  

turbourbo
jó když je někdo hodně šikovný.....smekám

Jirka250
25.02.2011 09:12 81.30.229.***
RE: RE: letenky Emirates  

turbourbo moc díky. Jenom pro zajímavost. Včera jsem poptal to tvoje ubytování. Cena na týden v dubnu je 950 dolarů :-). Jinak jsem měl nalezené ubytování v Marině, ale v řadě věžáků mezi lagunou a dálnicí. Tam se to tváří o dost levněji, ale zatím jsem je nekontaktoval. Díval jsem se na letenku s Emirates a přílet do Dubaje je 23:55 + nějaké vtupní procedury, takže výstup z letiště odhaduji cca ve 2:00 ráno. to nevím jestli pro mě někam někdo pojede :-(. ještě jsem se chtěl zeptat na ty procedury na letišti. četl jsem že se tam docela čeká, musí se k nějakým přepážkám, oční scan...jak je to s Emirates? A jsem schopen se ve dvě v noci někam dostat? metro, taxi? Díky moc.

turbourbo
25.02.2011 17:26 85.71.233.***
RE: RE: RE: letenky Emirates  

S cenou jsem si to myslel...říkala mi, že mi dává lepší cenu, protože se jí zrovna uvolnil termín.Nechceš mi písnout na e-mail,ať to tady nezahlcuji?za přezdívkou seznam.cz

Jana22 25.02.2011 18:26
RE: RE: RE: RE: letenky Emirates  

Turbourbo určite nemaj strach zo zahlcovania. :-P Každý, kto sem chodí si rád prečíta všetky informácie. 8-)

turbourbo
25.02.2011 20:40 85.71.233.***
RE: letenky Emirates  

Dobře,ale mám pocit,že tady píšu moc dlouhé články,abych zbytečně neobtěžoval.Když tak mi to dejte najevo a já toho nechám.Taky jsem váhal mezi Marinou a JBR, ale jsem rád,že jsem zvolil JBR.Na mapě se to nezdá, ale z Mariny už pěšky na pláž nedojdeš(nebo dojdeš,ale musíš bydlet u mostu a nebo počítat s pořádnou procházkou,která v horku není zrovna dvakrát příjemná),což pro někoho ale nemusí hrát zásadní roli.Celá čtvrť JBR je podestavěná garážemi a mezi těmi mrakodrapy je pěší zóna,takže se tam cítíš jaksi ne až tak ve městě,protože jinak jezdí všude moc aut a tady můžeš vyjít ven jen tak pocourat se,takový klid.A když sejdeš dolů,tak jsi hned mezi kavárničkami.Na sámošku vidíš z balkonu a např, vodu jsem nakupoval tak,že jsem zaplatil a požádal o delivery...a 2 metry za mnou šel s nákupním vozíkem indický pracovník až do bytu. No a já chtěl být hlavně u pláže, na což měl tento byt naprosto dokonalou polohu, protože se vyjde z baráku, pár metrú rovně za nosem, výtahem dolů na ulici a rovně přes parkoviště k moři. Nikde žádné obcházení.Řekl bych, že hosté např. hotelu HABTOOR to mají od recepce k vodě dál.To se mi moc líbilo. Uvažuji,že si to příští rok zopakuji.A na Marinu nejdu.Co se týče příjezdu...také jsem přiletěl před půlnocí(asi o hodinu dřív).V žádném případě mi odbavení netrvalo 2 hodiny.Byl jsem venku za necelou hodinu,nejdéle jsem čekal na kufr.Jinak na letišti...heslo jdi s davem,dav ti ukáže co máš dělat(týká se to kontroly víza i očního skenu...zní to hrozně,ale jde to jak na běžícím pásu,nemáš se jak ztratit).Navíc je vše velmi dobře značené a ven vede jediná cesta.Zajímavé bylo,že řidič nečekal bezprostředně u východu z letištní zóny, ale u EXITU 2 až venku na vzduchu,což se nakonec ukázalo jako prozíravé(asi to mají zmáklé),protože ihned po výlezu z příletové haly byl obrovský dav čekačů s cedulkami a tam bychom se hledali asi hodinu.Venku jsme se našli raz dva.Ale podotýkám,že o přepravu jsem si požádal a od začátku jsem ji chtěl free.Také jsem chtěl mít k dispozici nějakou pitnou vodu pro začátek,než si něco seženu.Měl jsem odvoz i vodu.Pokud by v odvozu nastala nějaká změna..taxi jezdí pořád, cenu odhaduju na 50-60AED(300 Kč).

Jiřinka 25.02.2011 21:48
Emirates na vlastní pěst  

moc hezky se to čte.Vypadá to jak je to jednoduché........

Zpět na všechny diskuze z tohoto státu