A | B | C | D | E | F | G | H | CH | I | J | K | L | M | N | O | P | R | S | T | U | V | W | Z

Spojené arabské emiráty - Diskuze

Původní dotaz

Cesta do Dubaje bez cestovky

05.02.2011 10:45:52 | turbourbo
Vyrazili jsme bez cestovky, ubytování jsme sehnali přes tip na internetu. Nemohu si to vynachválit. Obrovské studio prakticky hned u moře, hned za řadou hotelů, oproti hotelu pro spořivé našince velká výhoda. Apartmán vybaven vším potřebným, kuchyň super, sámoška pár kroků, takže jídlo máš na dosah. Pokud si chceš zaplatit hotel v této oblasti (na pláži Jumeirah), připrav si v sezóně, kdy je příjemné počasí na osobu minimálně 50 000,-Kč a i to ti většinou nebude stačit.
Zde základní kalkulace- 13 000 letenka s emirátes, 75dolarů vízum, které si uděláš on-line po zakoupení letenky snadno přes svoji letenku
za týden ubytování jsme zaplatili 3000Aed (asi 15 000Kč) a byli jsme dva
(v bytě se vyspí i 4 lidé) Takže suma sumárum, za 50 000,- jsme byli na cestách i s kámošem. A to říkám, 50 000 je na hotely na této pláži (sice se snídaní v základu) velice málo. Z letiště nás odvezli pronajímatelé (předem jsme si to raději dohodli), vše absolutně bez problémů, žádný zádrhel. Měli jsme z toho strach, ale dopadlo to na jedničku.
Na pláži jsme leželi mezi hotely Hilton a Sheraton. Pohybovali jsme se po Dubaji taxiky, metrem i autobusem, toto město je jedna velká paráda.Nezapomeňte na pouštní safari - kupte si noviny, najděte si inzerát, je to snadné, zatelefonujte, domluvte sí místo třeba u Hiltonu, oni pro vás přijedou. Nepoměrně levnější, než přes cestovku a velice snadné zajištění. Takže odvahu, tady je odkaz na ten byt.
http://www.resortsinternational.ae/properties/18
Poslední reakce
Velikost písma
+
+
+
Řadit podle času | Řadit podle vláken vzestupně sestupně

Při vkládání příspěvku do diskuze jako neregistrovaný uživatel budete mít u vašeho příspěvku zobrazenu IP adresu

:-) :-( ;-) :-P :-D :-[ :-\ =-O :-* 8-) :-$ :-! O:-) :'( :-X :-)) :-| <3 <:-) :-S >:) (((H))) @};-- \o/ (((clap))) :-@
Tomisek 12.02.2011 06:15
RE: RE: RE: Cesta do Dubaje  

Chovej se slušně MB a neurážej děti- najdi si nějakí jiné forum a běž prudit tam . Tady je to o cestování , takže asi nic pro tebe

turbourbo
12.02.2011 10:10 85.71.233.***
RE:AGAIN  

To jste měli super LM,ale můžeš napsat kam
a kdy?Předpokládám Ras al KH v srpnu.Nebo se mýlím? Já nehledám nejlevnější cenu a služby zdarma. Vyberu si místo které chci navštívit, co tam chci vidět a vždy chci být uprostřed dění,tam kde se za pobyt platí nejvíc a v nejlepší sezónu.Ruku na srdce.Moje představa o dovolené není hotelové plážové lehátko.45st ve stínu a 100%relativní vlhkost...to umírám a nehýbu se. Když někam jedu, chci všechno vidět. A v SAE je pro mě místo, kde chci být DUBAI a pláž Jumeirah. Zapíchnu si špendlík na mapu a cíl je na světě. Kde jinde by to mělo být v Dubaji lépe,než tam,kde svoje hotely budují světové společnosti.A nic jiného mě nezajímá. Ráno se probudím a jsem na místě...žádný autobus zdarma mě nemusí převážet a svůj čas strávený v tomto prostředku si užiju na pláži. Hotelový autobus tě sice odveze do dubaje, ale teprve potom co vystoupíš někde v Deiře se musíš přepravit tak jako já ke všem těm zajímavostem co znáš z cestopisů. A pak honem aby tě ten autobus zase odvezl zpět. Ne,toto není moje představa.Najdi mi last minute v nějakém hotelu na Jumeirah. Teď jsou sice díky Egyptu ceny neskutečně nízko,ale to je náhoda. Na závěr odpověď na tvůj dotaz - byli jsme 11nocí,na přelomu listopadu a prosince 2010, cena na osobu 25 000 + vízum 75 dolarů, bez stravy,v ceně letenka Emirates(zde je také velký rozdíl v komfortu cestování), ubytování, transfer z a na letiště, galon vody,bazén a absolutní svoboda! Prostě bomba. Já opravdu nechtěl do Ras al Khaimah,protože nejsem plážový povaleč. A viděl jsem všechno, co jsem měl,užil jsem vše co jsem potřeboval. Takže nechť si každý plní své představy o dovolené jak má rád, je to jeho právo. Já jsem chtěl dát typ podobným lidem jako jsem já. Svoje prachy rád utratím ve Wild Wadi nebo na Safari,zalyžovat si byla nutnost a sedět večer v pátek na Jumeirah walk a přímo od stolu kavárny sledovat přehlídku vozového parku mladíků z Dubaje,ušetříš za cestu na autosalon a je to lepší zážitek než s ženskou! Ahoj a hodně štěstí na cestách.

Jana22 12.02.2011 11:08
RE: Cesta do Dubaje bez cestovky  

Turbourbo: Super informácie. :-) Pláž na ktorú ste chodili bola voľná bez platenia? Nejaké lehátka alebo slnečníky sa dali prenajať? Prípadne, je možnosť dostať sa na hotelovú pláž za poplatok?

turbourbo
12.02.2011 13:15 85.71.233.***
RE: JANA  

Pláž je volně přístupná,bez vybavení.Hotelové zahrady mají od vody určitý odstup, tudíž celá pláž v délce asi 2km je v tomto místě volně průchozí a je fakt dost velká.My chodili hned vedle Hiltonu, měl jsem pocit, ře kdybych si lehl na jejich lehátko, tak že by si toho nikdo ani nevšim, ale nevím.Myslím,že se lehátko domluvit dá.Já na to nejsem, takže popravdě řečeno nevím. Já hodím ručník na zem a jdu raději ty 2km tam a zpět,na ležení mám čas, až budu starý.Pokud používáš GOOGLE EARTH, podívej se tam na fotky,řeknou ti vše,pokud tento program neznáš,určitě si ho stahni.Část se jmenuje Jumeirah beach residence (JBR)

Jana22 12.02.2011 13:30
RE: RE: JANA  

Vďaka, na googli earth som to pozerala, zdá sa to tam trochu pusté, ale na fotkách sú aj ľudia. :-P
Transfer z letiska ste platili zvlášť alebo to bolo v cene ubytovania? Resp. aká je cca cena taxi z letiska do tejto lokality?

MEDA BEDA 12.02.2011 14:29
RE: RE: RE: JANA  

Tak to vypadá ,že jsem se rozhodl pro Bulharsko.Jsou tam pěkné hráze v přístavu a myslím že i to bude modernější než někde v emiratu,kde je samá chudoba a špína.

turbourbo
12.02.2011 15:29 85.71.233.***

Tak pusté to tam rozhodně není!Spíše naopak.A kulisa mrakodrapů dodává zvláštní atmosféru.Připadáš si strašně maličká.Z letiště nás dovezli zadarmo,ale pro jistotu si vše nechej napsat do e-mailu,vem si seznam kontaktních tel, čísel...Ten byt by našinec napoprvé nenašel. Vjíždí se přes garáže,tam taxi nemohou a nahoře mezi mrakodrapy nejsou silnice ale pěší zona,s kufry by se člověk prošel.Ceny taxi...1Dh/km,nasednutí 3,5. Ještě k těm lehátkám...pozitivně vím,že se z balkonu díváš přímo do bazénu,který patří k budově a tam jsou lehátka a slunečníky zdarma. Když pujdeš na bazén,budeš tam pravděpodobně jen ty a plavčík :-) Jinak...metro je odsud asi 600m,jeli jsme k němu vřdy taxikem.Nemusíš čekat na volně jedoucí taxi,hned jak slezeš z baráku na silnici mají stanoviště.Vezmi navědomí,ře dubaj je o velkých vzdálenostech a pokud chceš něco vidět,musíš se přesouvat z místa na místo. A mě to tu maximálně vyhovovalo.Pokud jsem zrovna večer někam nevyrazil(pauza), tak se mi na večerně ořivlé Jumeirah walk maximálně líbilo.Opravdu tam uvidíš,to co jinde ne...soustředěné předvádění aut, tato ulice je tím vyhlášená.

Jana22 12.02.2011 16:08

V budove je nejaká recepcia? Kto vás ubytoval? Dočítala som sa kaucii, koľko sa platí? Niečo vám z kaucie stiahli?
Ešte raz vďaka za všetky info. 8-)

turbourbo
12.02.2011 16:37 85.71.233.***

Ubytovávala nás Erika Space...ta co má ty stránky, byt však není její.Ale tak to asi chodí. Kauce byla 100 USD,já to beru, rozbít máš co,beze zbytku vrácena. Ale myslím, že tyto podmínky se rychle mění a je třeba si to dohodnout předem. řidič nás dovezl do podzemní garáže/tam jsme očekávali že budeme zavražděni a okradeni :-) /,pomohl nám se zavazadly do bytu, tam jsme byli očekáváni, dostali jsme smlouvu, zaplatili,dostali klíče, instrukce k užívání bytu,pravidlech v domě atd,přirozené,přátelské,profesionální.Dum je s recepcí,hlídačem,vstup na číselný kod,který ti sdělí při ubytování. V každém případě kdo nezná kod,do domu se nedostane.Jen poslíček z obchodu. Nakoupíš si totiž a nákup si necháš zdarma doručit (kdo by se tahal s vodou :-) (. Absolutně bez problému.

Jana22 12.02.2011 17:09

Na mieste ste platili len kauciu alebo celé ubytovanie? Keď ste odchádzali, prišla si pani prevziať byt? Transfer naspäť na letisko bol tiež v cene, alebo ste už išli taxíkom?

Zpět na všechny diskuze z tohoto státu