A | B | C | D | E | F | G | H | CH | I | J | K | L | M | N | O | P | R | S | T | U | V | W | Z

Spojené arabské emiráty - Diskuze

Původní dotaz

Cesta do Dubaje bez cestovky

05.02.2011 11:45:52 | turbourbo
Vyrazili jsme bez cestovky, ubytování jsme sehnali přes tip na internetu. Nemohu si to vynachválit. Obrovské studio prakticky hned u moře, hned za řadou hotelů, oproti hotelu pro spořivé našince velká výhoda. Apartmán vybaven vším potřebným, kuchyň super, sámoška pár kroků, takže jídlo máš na dosah. Pokud si chceš zaplatit hotel v této oblasti (na pláži Jumeirah), připrav si v sezóně, kdy je příjemné počasí na osobu minimálně 50 000,-Kč a i to ti většinou nebude stačit.
Zde základní kalkulace- 13 000 letenka s emirátes, 75dolarů vízum, které si uděláš on-line po zakoupení letenky snadno přes svoji letenku
za týden ubytování jsme zaplatili 3000Aed (asi 15 000Kč) a byli jsme dva
(v bytě se vyspí i 4 lidé) Takže suma sumárum, za 50 000,- jsme byli na cestách i s kámošem. A to říkám, 50 000 je na hotely na této pláži (sice se snídaní v základu) velice málo. Z letiště nás odvezli pronajímatelé (předem jsme si to raději dohodli), vše absolutně bez problémů, žádný zádrhel. Měli jsme z toho strach, ale dopadlo to na jedničku.
Na pláži jsme leželi mezi hotely Hilton a Sheraton. Pohybovali jsme se po Dubaji taxiky, metrem i autobusem, toto město je jedna velká paráda.Nezapomeňte na pouštní safari - kupte si noviny, najděte si inzerát, je to snadné, zatelefonujte, domluvte sí místo třeba u Hiltonu, oni pro vás přijedou. Nepoměrně levnější, než přes cestovku a velice snadné zajištění. Takže odvahu, tady je odkaz na ten byt.
http://www.resortsinternational.ae/properties/18
Poslední reakce
Velikost písma
+
+
+
Řadit podle času | Řadit podle vláken vzestupně sestupně

Při vkládání příspěvku do diskuze jako neregistrovaný uživatel budete mít u vašeho příspěvku zobrazenu IP adresu

:-) :-( ;-) :-P :-D :-[ :-\ =-O :-* 8-) :-$ :-! O:-) :'( :-X :-)) :-| <3 <:-) :-S >:) (((H))) @};-- \o/ (((clap))) :-@
Jana22 12.02.2011 17:54
RE: RE: JANA  

OK. :-P Tvoje informácie sú cenné. Vďaka. 8-)

turbourbo
12.02.2011 17:40 85.71.233.***
RE: JANA  

Kauci a celé ubytování.Nejdříve jsem měl původně zaplatit zálohu před příjezdem na učet,ale dohodli jsme se, že zaplatím až přijedu,to si ale myslím,že nemusí vyjít vždy.I Kauce asi muže být vyšší. Převzetí bytu provedl řidič,který nás vezl na letiště(zdarma),ten nám i vrátil kauci.Vše jsme měli dohodnté předem.Sedni k emailu a začni si s dopisovat s ní. Působilo to na mě tak, že ceny se tvoří podle momentální obsazenosti. Já jsem se dohodnul a cca 14dní na to jel. Takže nevím,jak bude komunikovat s někým dalším. Snaží se spíš o dlouhodobější pronájmy. Ale mohu říct jedno...co jsme si dohodli,platilo.
Podvody zde asi nejsou beztrestné.Celá oblast na mě působila tak jako by se ochotou všichni předávkovali.
Jana22 12.02.2011 17:09
RE: RE: JANA  

Na mieste ste platili len kauciu alebo celé ubytovanie? Keď ste odchádzali, prišla si pani prevziať byt? Transfer naspäť na letisko bol tiež v cene, alebo ste už išli taxíkom?

turbourbo
12.02.2011 16:37 85.71.233.***
RE: JANA  

Ubytovávala nás Erika Space...ta co má ty stránky, byt však není její.Ale tak to asi chodí. Kauce byla 100 USD,já to beru, rozbít máš co,beze zbytku vrácena. Ale myslím, že tyto podmínky se rychle mění a je třeba si to dohodnout předem. řidič nás dovezl do podzemní garáže/tam jsme očekávali že budeme zavražděni a okradeni :-) /,pomohl nám se zavazadly do bytu, tam jsme byli očekáváni, dostali jsme smlouvu, zaplatili,dostali klíče, instrukce k užívání bytu,pravidlech v domě atd,přirozené,přátelské,profesionální.Dum je s recepcí,hlídačem,vstup na číselný kod,který ti sdělí při ubytování. V každém případě kdo nezná kod,do domu se nedostane.Jen poslíček z obchodu. Nakoupíš si totiž a nákup si necháš zdarma doručit (kdo by se tahal s vodou :-) (. Absolutně bez problému.

Jana22 12.02.2011 16:08
RE: RE: JANA  

V budove je nejaká recepcia? Kto vás ubytoval? Dočítala som sa kaucii, koľko sa platí? Niečo vám z kaucie stiahli?
Ešte raz vďaka za všetky info. 8-)

turbourbo
12.02.2011 15:29 85.71.233.***
RE: JANA  

Tak pusté to tam rozhodně není!Spíše naopak.A kulisa mrakodrapů dodává zvláštní atmosféru.Připadáš si strašně maličká.Z letiště nás dovezli zadarmo,ale pro jistotu si vše nechej napsat do e-mailu,vem si seznam kontaktních tel, čísel...Ten byt by našinec napoprvé nenašel. Vjíždí se přes garáže,tam taxi nemohou a nahoře mezi mrakodrapy nejsou silnice ale pěší zona,s kufry by se člověk prošel.Ceny taxi...1Dh/km,nasednutí 3,5. Ještě k těm lehátkám...pozitivně vím,že se z balkonu díváš přímo do bazénu,který patří k budově a tam jsou lehátka a slunečníky zdarma. Když pujdeš na bazén,budeš tam pravděpodobně jen ty a plavčík :-) Jinak...metro je odsud asi 600m,jeli jsme k němu vřdy taxikem.Nemusíš čekat na volně jedoucí taxi,hned jak slezeš z baráku na silnici mají stanoviště.Vezmi navědomí,ře dubaj je o velkých vzdálenostech a pokud chceš něco vidět,musíš se přesouvat z místa na místo. A mě to tu maximálně vyhovovalo.Pokud jsem zrovna večer někam nevyrazil(pauza), tak se mi na večerně ořivlé Jumeirah walk maximálně líbilo.Opravdu tam uvidíš,to co jinde ne...soustředěné předvádění aut, tato ulice je tím vyhlášená.

MEDA BEDA 12.02.2011 14:29
RE: RE: RE: JANA  

Tak to vypadá ,že jsem se rozhodl pro Bulharsko.Jsou tam pěkné hráze v přístavu a myslím že i to bude modernější než někde v emiratu,kde je samá chudoba a špína.

Jana22 12.02.2011 13:30
RE: RE: JANA  

Vďaka, na googli earth som to pozerala, zdá sa to tam trochu pusté, ale na fotkách sú aj ľudia. :-P
Transfer z letiska ste platili zvlášť alebo to bolo v cene ubytovania? Resp. aká je cca cena taxi z letiska do tejto lokality?

turbourbo
12.02.2011 13:15 85.71.233.***
RE: JANA  

Pláž je volně přístupná,bez vybavení.Hotelové zahrady mají od vody určitý odstup, tudíž celá pláž v délce asi 2km je v tomto místě volně průchozí a je fakt dost velká.My chodili hned vedle Hiltonu, měl jsem pocit, ře kdybych si lehl na jejich lehátko, tak že by si toho nikdo ani nevšim, ale nevím.Myslím,že se lehátko domluvit dá.Já na to nejsem, takže popravdě řečeno nevím. Já hodím ručník na zem a jdu raději ty 2km tam a zpět,na ležení mám čas, až budu starý.Pokud používáš GOOGLE EARTH, podívej se tam na fotky,řeknou ti vše,pokud tento program neznáš,určitě si ho stahni.Část se jmenuje Jumeirah beach residence (JBR)

Jana22 12.02.2011 11:08
RE: Cesta do Dubaje bez cestovky  

Turbourbo: Super informácie. :-) Pláž na ktorú ste chodili bola voľná bez platenia? Nejaké lehátka alebo slnečníky sa dali prenajať? Prípadne, je možnosť dostať sa na hotelovú pláž za poplatok?

Zpět na všechny diskuze z tohoto státu