A | B | C | D | E | F | G | H | CH | I | J | K | L | M | N | O | P | R | S | T | U | V | W | Z

Spojené arabské emiráty - Diskuze

Původní dotaz

Cesta do Dubaje bez cestovky

05.02.2011 10:45:52 | turbourbo
Vyrazili jsme bez cestovky, ubytování jsme sehnali přes tip na internetu. Nemohu si to vynachválit. Obrovské studio prakticky hned u moře, hned za řadou hotelů, oproti hotelu pro spořivé našince velká výhoda. Apartmán vybaven vším potřebným, kuchyň super, sámoška pár kroků, takže jídlo máš na dosah. Pokud si chceš zaplatit hotel v této oblasti (na pláži Jumeirah), připrav si v sezóně, kdy je příjemné počasí na osobu minimálně 50 000,-Kč a i to ti většinou nebude stačit.
Zde základní kalkulace- 13 000 letenka s emirátes, 75dolarů vízum, které si uděláš on-line po zakoupení letenky snadno přes svoji letenku
za týden ubytování jsme zaplatili 3000Aed (asi 15 000Kč) a byli jsme dva
(v bytě se vyspí i 4 lidé) Takže suma sumárum, za 50 000,- jsme byli na cestách i s kámošem. A to říkám, 50 000 je na hotely na této pláži (sice se snídaní v základu) velice málo. Z letiště nás odvezli pronajímatelé (předem jsme si to raději dohodli), vše absolutně bez problémů, žádný zádrhel. Měli jsme z toho strach, ale dopadlo to na jedničku.
Na pláži jsme leželi mezi hotely Hilton a Sheraton. Pohybovali jsme se po Dubaji taxiky, metrem i autobusem, toto město je jedna velká paráda.Nezapomeňte na pouštní safari - kupte si noviny, najděte si inzerát, je to snadné, zatelefonujte, domluvte sí místo třeba u Hiltonu, oni pro vás přijedou. Nepoměrně levnější, než přes cestovku a velice snadné zajištění. Takže odvahu, tady je odkaz na ten byt.
http://www.resortsinternational.ae/properties/18
Poslední reakce
Velikost písma
+
+
+
Řadit podle času | Řadit podle vláken vzestupně sestupně

Při vkládání příspěvku do diskuze jako neregistrovaný uživatel budete mít u vašeho příspěvku zobrazenu IP adresu

:-) :-( ;-) :-P :-D :-[ :-\ =-O :-* 8-) :-$ :-! O:-) :'( :-X :-)) :-| <3 <:-) :-S >:) (((H))) @};-- \o/ (((clap))) :-@
Pavlína
03.08.2015 13:48 78.80.231.***

Letos v červenci jsme letěli do Dubaje, je to mimo sezónu tak proto je vše levnější než v zimě.Hotel jsme si rezervovali přes booking.cz a na 7 nocí pro 2 osoby nás vyšel na 11000. Byl to 4 hvězdičkový hotel na dobrém místě hned u metra dubai internet city. pokoj čistý, každý den uklizený, donesená voda na pití. Půjčili nám i zadarmo nástavec na zásuvku a poslali pohledy, protože hledat v Dubaji schránku je nadlidský výkon. A to počasí se taky dalo v pohodě snést. Jezděte raději mimo sezónu.

• Anonym (1)
Neregistrovaný uživatel
21.07.2015 13:15 178.209.152.***

Prosím o radu, chystám se do Dubaje bez CK, zhruba tak na 5 dní. Nemá někdo zkušenost s nějakým hotelem. Nikdy jsem tam nebyla, chci jen s manželem na pár dní se podívat do Dubaje. Stačí standartní ubytování, stejně budeme jen přespávat. Dále by mě také zajímalo kolik stojí vstup na mrakodrap a co stojí za to vidět. Letenky budu kupovat u Fly Dubaj, cca 7500 Kč, co jsem koukala na hotely, tak se cena pohybuje okolo 5000 Kč dvoulůžkový pokoj, zhruba na 4 noci. Zdá se mi to pěkná cena. Děkuji za všechny rady od zkušenějších. Letenky chci kupovat u Pelikána a i zarezervovat hotel. Ještě jak je to s placením hotelu?? Děkuji za rady. Petra :-)

Laďa a Petra 11.07.2015 20:15
Anantara Dubai The Palm Hotel  

Ahoj. Tak já se dnes vrátil z hotelu Anantara Dubai The Palm Hotel za 221 EUR na osobu na 8 dní s polopenzí s něm. cestovkou TUI. Vše klaplo, nic nestornovali a dokonce i daň 20 pct byla zaplacena, jen jsem musel platit 20 AED na noc za pokoj jako taxu, která je v Dubaji. Měl jsem dva pokoje a bya to super luxusní dovolená.

Neregistrovaný uživatel
13.07.2015 17:16 93.91.154.***
Re: Anantara Dubai The Palm Hotel  

v dubaji super luxusní dovolená - tak mozna pro bezdomovce - luxusni dovolena se neproziva v usmudlanym meste ale uplne nekde jinde :-D

• MrakyMrak
  • Laďa a Petra
  • Anonym (1)
Eliska
27.07.2015 14:42 78.156.149.***
Re: Anantara Dubai The Palm Hotel  

Zajimavy nazor. Jedu tam v rijnu sluzebne, ale chteli bychom spise videt nejake prirodni zajimavosti. Nevite zda, pripadne jak tam funguji mistni cestovky, nebo mate tipy na zajimave turisticke cile (nemyslim tim metropole).

Neregistrovaný uživatel
21.01.2015 10:39 91.197.116.***
ubytovani s polopenzi nebo all inclusive  

dobry den muzete mi poradit kde sezenu ubytovani se stravou v cene? Nejake stranky... dekuji

Lafy
02.11.2014 22:37 46.13.141.***
Pobyt v Dubaji  

Ahoj,
chtěla bych se zeptat. Chtěli bychom vyrazit 3 mladé holky sami do Dubaje, myslíte, že to není nebezpečné? :-)

Děkuji

pola 25.10.2014 13:01
odletový GATE Smartwingsu z Dubaje  

prosím o info, z kterého Gate odlétá Smartwigs do Prahy? třeba ve Vídni odlétá již několik let ze stejného....

Tomášš 23.10.2014 19:41
Dubaj  

Ahoj, myslím, že jet do Dubaje bez CK je úplně v pohodě. Těm co se aktuálně chystají nebo o cestě uvažují by se možná mohl hodit základní průvodce s fotkama, kterého jsem nedávno sepsal ;-)
http://fly4free.cz/pruvodce-spojene-arabske-emiraty-dubaj/
Jinak nejvíc se mi asi líbil Burj Khalifa a okolí Creeku... 8-)

• Anonym (3)
  • Tomassii
  • Anonym (4)
Nina
23.10.2014 12:38 151.237.225.***
výletíky  

Někdo do Dubaje bez cestovky a tam si zařídit jen fakultativní výletíky - možnost českého průvodce za super ceny od LM Holiday. Zpestření Vánoc:-) mají super recenze i ceny, tam bych jela letenka na skycanneru + hotel na booking.com

• Anonym (3)
Denny
09.05.2013 12:55 90.177.165.***
Jen písek a ocelovo betonové konstrukce, žádná kultura  

Na Dubaj stačí s přehledem dva dny, pokud se nechcete tedy válet na pláži (pobřeží není nikterak zajímavé). Předražené hotely i služby, které neodpovídají kvalitě. Nákupy už taky nejsou moc výhodné. Dubaj doporučuji jako stopover při letu do zajímavějších destinací (Seychely, Thajsko apod.)

• Anonym (1)
  • Anonym (1)
Neregistrovaný uživatel
15.10.2012 21:27 90.181.221.***
vízum přes Etihad  

Právě jsem obdržela vízum přes Etihad, letím s ČSA. Srovnám-li podání žádosti a následnou komunikaci s Emirates, jsem velmi mile překvapena ... Etihad vyhrává. Jednodušší formulář, jednodušší vkládání příloh, rychle fungující zpětná odpověď na potřebu upravit chybu v žádosti, velmi dobré. Při ceně letenky 9000 Kč a víza 83 USD dobrý start pro individuální cestu.

• Anonym (1)
Zpět na všechny diskuze z tohoto státu