A | B | C | D | E | F | G | H | CH | I | J | K | L | M | N | O | P | R | S | T | U | V | W | Z

Spojené arabské emiráty - Diskuze

Původní dotaz

Ceska komunita

12.10.2007 01:03:25 | p.a.v.e.l.28
p.a.v.e.l.28
Zdravim.
Je v dubaji nejaka ceska komunita ktera se styka ???Jsem s manzelkou v Dubaji jiz 2 mesice a zatim jsme moc stesti na cechy nemeli.Diky
Poslední reakce
Velikost písma
+
+
+
Řadit podle času | Řadit podle vláken vzestupně sestupně

Při vkládání příspěvku do diskuze jako neregistrovaný uživatel budete mít u vašeho příspěvku zobrazenu IP adresu

:-) :-( ;-) :-P :-D :-[ :-\ =-O :-* 8-) :-$ :-! O:-) :'( :-X :-)) :-| <3 <:-) :-S >:) (((H))) @};-- \o/ (((clap))) :-@
Aziza
11.01.2011 20:46 88.146.6.***
RE: RE: krajané, poradíte?  

Dekuji moc za rady. Spíše se nakonec priklonime k lastu na 15 dní a pronajmem si auto.Díky

paviocko 10.01.2011 10:07
RE: krajané, poradíte?  

Aziza: my jsme bydlívali v tomhle hotelu - http://www.sandybm.com/ - je u korálového atolu s možností potápění. Ale jak jsem psala, bez auta se tam ani nedostanete, je úplně stranou.... A je jeden z levnějších na vých. pobřeží

paviocko 10.01.2011 10:03

Azizo, vesniček je v Emirátech fůra, ale člověk musí vědět, jak se do nich dostat :-)) S autem je to v pohodě, ale chce to pořádnou mapu, případně knížku UAE Off-road (http://www.amazon.co.uk/UAE-Off-Road-Explorer-Publishing/dp/9948033361) - bez téhle knížky se nikam nedostanete ;-) Je tam spousta zajímavých tipů na výlety, Emiráty jsou hrozně zajímavá země, i když to tak nevypadá, my to absolvovali s dcerkou necelý 1,5 starou a naprosto v pohodě.
Problém pro vás bude s vízem, protože pro individuální cestovatele ho nevydávají, museli by jste mí v UAE někoho, ke komu pojedete, případně zamluvený hotel... o tom se tu píše už mnohokrát.
Na východním pobřeží je spousta "opuštěných" hotelů, u Khor Fakkanu,my tam jezdili na víkendy, ale bez auta se tam nikam nedostanete. Ale opět - to vízum...

sorayka 08.01.2011 11:55

Azizo, v SAE moc vesniček není; jsou tam hlavně města a zejména podél pobřeží. Pak jsou oázy ve vnitrozemí. Nevím, co pro tebe znamená vysoká cena, ale myslím si, že v případě SAE je cena u cestovek obvykle nižší než při zajišťování indivinduálních pobytů; u SAE může být problém zařídit i víza, cestovky to zařídí bez problémů; nebo se obrať na emirates.com a zeptej se jestli by Ti nenabídli nějaké řešení; jinak velvyslanectví SAE je ve Vídni a udělení víza není jisté; s Emirates by to mělo být snadné, ale musí se u nich koupit letenky

Aziza
07.01.2011 21:36 88.146.6.***
krajané, poradíte?  

Zdravím do SAE.
Plánuji s rodinou (kluci ve věku 2 +10 let) pobytovo/poznávací dovcu asi do Umm al-Qaiwain ci na východní pobřeží. Ale ted po 2 dnech hledání infa na netu nevím... Jsme s manželem zvyklí cestovat individuálně bez cestovky. Je to OK i pro SAE. Koukala jsem na zájezdy- tam jsou jednak ceny za 14 dni již dost vysoké a nechce mi s detma letet charterem. na druhé straně hledám hotely v daných oblastech u pláží, ale také žádná lace. Do toho vypujcení auta, jidlo, zajištování víza... Co si o to myslíte? Mám se v tomto případě obratit radši na fullservis cestovky? Náš nípad byl...pobýt v nějakém klidném emirátu na prázdných plážích, poznávání místních vesniček vypůjčeným autem, nakonec se přesunout do Abu Dhabi- syn potřebuje poznat F1 okruh:-)
prosím, Váš názor?Díky

paviocko 28.12.2010 22:40
RE: RE: RE: RE: RE: na vylet,nebo na kafe??  

Šárko, dobře si to prostuduj a promysli. Vízum na 3 měsíce Ti nikdo neudělí, jestliže tam nemáš příbuzného,který se za Tebe zaručí finančně nebo jeho zaměstnavatel, resp. ty podmínky jsou hodně složité.
Turistické platí max. 30 dnů a můžeš být vůbec ráda, jestli Ti ho vydají, když tam pojedeš bez cestovky. Jsou s tím strašné problémy, např. svobodnejm holkám do 30 let ho taky udělit nemusí.... Hlavně, musíš tam mít zajištěné ubytování atd.
Můj muž tam pracoval, a vízum mi podruhé zamítli, musela jsem čekat měsíc než mi ho znovu udělili.
Pozor na to!

Šárka88 28.12.2010 09:09
RE: RE: RE: RE: na vylet,nebo na kafe??  

Paviočko: děkuji za reakci. Ptám se proto, protože jsem četla, že většinou to pracovní vízum a pojištění co se týče práce v Dubaji, tak to prej zajišťuje zaměstnavatel, právě jsem počítala s tím, že si zařídím to vízum "visit"to je asi to turistické, to je na 3 měsíce..s tím, že si to pak prodloužím na půl roku - uvidíme podle toho jak se nám tam bude líbit a hlavně jak budem spokojené. Co se týče víz jsem úplný lajk, protože jsem nikdy nic takové nezařizovala tudíž fakt nevím co je potřeba...

paviocko 27.12.2010 17:40
RE: RE: RE: na vylet,nebo na kafe??  

Šárko, akorát budeš mít asi trochu problém s vízem - viz diskuse o vízu. Na turistický pracovat nemůžeš a residenční (pracovní) Ti udělí jen na základě pracovní smlouvy a je docela drahé, je prostě vázané na zaměstnavatele. Krom toho k jeho získání je potřeba např. podstoupit zdravotní prohlídku atd.

Šárka88 27.12.2010 08:53
RE: RE: na vylet,nebo na kafe??  

Ahoj, reaguji z toho důvodu, že jsem se chtěla zeptat, jaká je pravděpodobnost, že seženu v Dubaji práci koncem února? Mám v plánu se sestřenkou zase vyjet do světa a tak nás napadla Dubaj, jak je to tam s prací? Děkuji předem za info :) pokud se objevím v Dubaji, určitě na kafe klidně zajdu :) :) :)

jjitka
04.12.2010 06:58 87.201.177.***
RE: na vylet,nebo na kafe??  

Ahojky, jsme v dubaji uz 4 rokem, sem tam nejake cesky znam. jestli chces bydlime ve springs, ozvi se i treba na email. budu rada. ahoj jitka :-)

Zpět na všechny diskuze z tohoto státu