A | B | C | D | E | F | G | H | CH | I | J | K | L | M | N | O | P | R | S | T | U | V | W | Z

Spojené arabské emiráty - Diskuze

Původní dotaz

Ceska komunita

12.10.2007 01:03:25 | p.a.v.e.l.28
p.a.v.e.l.28
Zdravim.
Je v dubaji nejaka ceska komunita ktera se styka ???Jsem s manzelkou v Dubaji jiz 2 mesice a zatim jsme moc stesti na cechy nemeli.Diky
Poslední reakce
Velikost písma
+
+
+
Řadit podle času | Řadit podle vláken vzestupně sestupně

Při vkládání příspěvku do diskuze jako neregistrovaný uživatel budete mít u vašeho příspěvku zobrazenu IP adresu

:-) :-( ;-) :-P :-D :-[ :-\ =-O :-* 8-) :-$ :-! O:-) :'( :-X :-)) :-| <3 <:-) :-S >:) (((H))) @};-- \o/ (((clap))) :-@
paviocko 25.02.2010 20:50
RE: Cesi  

Anas, nebyla ta rodinka v Knowledge Village s takovým malým dítětem, které tam pobíhalo? :-)) My, že tam celkem chodíme na oběd...

Anas 25.02.2010 10:09
Cesi  

Co je zajmave ze clovek potka cechy nekdy jen tak na ulici nebo v obchode.
U vikendu jsem podkal partu cechu v metro a v Nedely rodinu v Food Cord v Knowledge Village. nestrkal jsem se do nej ale bylo to zajimave.

Cesi jsou vsude, a by si clovek nekde rikal ze budu mluvit Cesky tady mi nikdo nebude rozumet, to je omil :-)

yotanka 24.02.2010 11:51
RE: RE: RE: ...hledám přátele v SAE  

Ahoj Venco, no, já být tebou, tak sem rozhodně nejedu shánět job osobně. Výdaje jsou tady vysoké a situace v Dubaji teď není nejlepší. Lidi ztrácejí práci, hodně firem čekají na poptávky. Zkus obeslat co nejvíce firem a čekej. Jakmile se někomu zalíbíš, tak už stojí za to pokračovat v komunikaci. Já jsem bohužel z jiné branže, tak ti nemohu pomoct více. Hodně štěstí, P.

Venca2
23.02.2010 09:51 217.117.217.***
RE: RE: ...hledám přátele v SAE  

Ahoj Pavlíno
Jsem Venca 29 z čech a chci jet do Dubaje pracovat. Nemám zaměstnavatele . Pravděpodobně budu mít problém dostat vízum. Rada nad zlato , asi tě o to žádá každý . Nemůžeš mi prosím jakkoliv pomoct se tam dostat. Mám 6 let praxi v IT . Chtěl bych tam pracovat , jako system administrator , ale pokaždé , když reaguji ne nějaký inzerát , nedostanu žádnou odpověď .

Díky

Marcela Chamkhi
23.02.2010 08:57 91.127.116.***

Ahoj. nedarí sa mi otvorit tvoj profil....prosím napíš mi na moj email budem v Dubai buduci týžden. dakujem

yotanka 19.02.2010 19:16

Ahoj Karolíno,
a co by tě asi tak zajímalo konkrétně? Tvůj mail jsem nenašla, jinak jsem ochotná ti poradit, když budu vědět. Zatím pa
PAvlína

kaji
17.02.2010 19:58 188.220.175.***
RE: ...hledám přátele v SAE  

Ahojky Pavli, hele jen sem se tě chtěla zeptat pač vypadá, že v Emir. si už docela dlouho, jak to tam chodí s prací, s ubytováním, s jejich zvyky a se životem celkově?
Momentálně žiji v Uk, ale docela přemýšlím o Emirátech....
Nejsem tu zaregistrovaná, docela náhoda, že sem se sem dostala tak kdyby jsi měla chvilku a chtělo se ti, budu ráda, když mi to písneš třeba na email.
Díky moc a opatruj se.... Karolína

Salvaje 15.02.2010 20:57
Poradí někdo?  

Ahojte, ráda bych vyjela do Emirátů za prací, ale nějak si nevím rady... Přece jen je to něco trošku jinýho, než když jsem jela na Kypr... Mohl by mi, prosím někdo poradit, napsat pár rad, nejlíp na mail... Jsem tady zaregistrovaná čerstvě, tak se tady ještě moc nevyznám, tak se ptám tou pro mě nejjednodušší cestou... ;-)
Moc dík, lidi... 8-)

yotanka 15.02.2010 12:48

Ahoj Blanko,
jooo - omezení tady určité je, ale čím více čas plyne, tak je v mém případě menší a menší, to na základě diskusí, kompromisů a nalezení své nové kůže v této společnosti. Jestli tě zajímají právě paštůni, tož mám o čem psát. Ale na ostatní kultury si netroufám. Paštůni i Pandžábci jsou např. obojí Pakistánci, ale jejich tradice se od sebe dost liší. V mém případě můj přítel ode mě požaduje, abych nepůsobila jako "prostitutka" (což jsou pro něj hluboké výstřihy, minisukně a sandále na jehlách). Většinou nosím dlouhé barevné sukně a trika nebo košile s dlouhým nebo krátkým rukávem. Kolem krku nějaký šál - pakistánci, indové a bangladéšani vnímají ženu bez šálu, jakoby by si doma něco zapomněla... Sama se však neoblékám výstředně ne kvůli příteli, ale kvůli místním "tmavým nevzdělaným čumilům". Nejsem rasista, ale tohle nemá obdoby, někdy si zaslouží veřejné vynadání. Jedna kamarádka tady z Orbionu mi poradila vynadat klidně v češtině a funguje to :-)
Paštůni si velice zakládají na rodinném systému. Téměř celá linie od mého přítele je sestavena z domluvených svazků - bratranec - sestřenice. To aby se náhodou členem rodiny nestal někdo, kdo by nakonec rodinu rozvrátil. Paštůni jsou muslimové, ale tvrdí, že jejich tradice jsou mnohem starší a důležitější, než samotný islám, takže v mnoha případech nástává rozporu. Můj případ je nevšední - nejsem sestřenice a ještě k tomu z Evropy, takže se na mě půlka rodiny dívá skrze prsty, ale neomezují mě. Za vše zodpovídá muž, takže kulturní neshody odnáší spíše přítel. Když jsem v rodině, tak se oblékám, jak jsem se zmínila, jinak před ostatními paštůny (pracovníky pro naší firmu) si dávám kvůli respektu pro mne a přítele na hlavu šátek. Kdyžtak mi napiš na mail anebo zavolej - mé telefonní číslo i emailová adresa je na mém profilu. Rozhodně platí pravidlo - není Čech jako Čech, není muslim jako muslim a není Paštůn jako Paštůn.
Pac Pavlína

paviocko 14.02.2010 09:37

Marcelo, napiš mi kontakt (např. na meil), znám tu jednu Slovenku, tak kdybys chtěla dám Ti na ní telefon.

Zpět na všechny diskuze z tohoto státu