A | B | C | D | E | F | G | H | CH | I | J | K | L | M | N | O | P | R | S | T | U | V | W | Z

Spojené arabské emiráty - Diskuze

Původní dotaz

Arabština

01.02.2009 02:25:52 | Ajnab
Ajnab
Dobrý den, moc by mě zajímala informace nejlépe od někoho, kdo v Emirátech žije a hovoří arabsky, v čem se například liší arabština spisovná od místní hovorové? Několik let jsem žila a studovala spisovnou arabštinu a tuniskou hovorovou v Tunisu, což je ale samozřejmě úplně jiný kout arabského světa... Jak se jinak domlouváte v Emirátech vy, kteří arabsky nemluvíte? Díky za odpověď!
Poslední reakce
Velikost písma
+
+
+
Řadit podle času | Řadit podle vláken vzestupně sestupně

Při vkládání příspěvku do diskuze jako neregistrovaný uživatel budete mít u vašeho příspěvku zobrazenu IP adresu

:-) :-( ;-) :-P :-D :-[ :-\ =-O :-* 8-) :-$ :-! O:-) :'( :-X :-)) :-| <3 <:-) :-S >:) (((H))) @};-- \o/ (((clap))) :-@
Ajaja 16.03.2014 18:51
Re:  

Pokud zájem trvá, mám Egyptskou hovorovou arabštinu včetně CD - klidně prodám

yasmina1 05.01.2014 21:04
Re: ...  

Francouština je uřední jazyk v Tunisu :-)

Nicol habibi 27.08.2012 16:32

Ahoj :) není tu někdo kdo prodává slovník arabský? ... nejlíp Egyptská hovorová ar. Děkuju.

Ajnab 15.09.2011 03:45
Vyuka arabstiny  

Dobry den, 
nabizim kurzy standardni spisovne arabstiny a take marockeho, egyptskeho ci tuniskeho dialektu. Vyuka probiha skupinove nebo individualne v centru Prahy, pripadne mozno i online nebo formou vikendovych intenzivnich kurzu. Vice informaci:

arabstina.webs.com

Primy kontakt s lektorkou = zadne zbytecne poplatky!

Zaregistrujte se a ziskejte slevu 5% na vsechny kurzy!!!

Pantharei 14.07.2009 10:25
...  

anglicky, je to i úřední jazyk :-D

DinaDina
13.07.2009 15:15 86.49.80.***
arabský jazyk  

Dobrý den,
jelikož občas také nahlédnu na tyto stránky, dovoluji si Vás pozvat na návštěvu do naší jazykové školy, která je zaměřená na výuku arabského a perského jazyka a češtiny pro Araby. Sídlíme v ulici Eliášova 3, Praze 6 - Dejvicích, kousíček od stanice metra Dejvická. Kontakt na mne je 7777 87 335. Mějte se krásně . S pozdravem Dana, jazyková škola Arabesque

Ajnab 14.04.2009 23:05
RE: RE: RE: RE: RE: RE: Arabština  

Ano, diky, to mam na mysli... Zajimaji me slova pouze v dialektu Emiratu, konkretne ta, ktera jsou zajimave odlisna od spisovne arabstiny...

Anas 13.04.2009 15:52
RE: RE: RE: RE: RE: Arabština  

Tak jesly jsem to pochopil, tak snad mislis rozdilne slova?! napriklad,
CS : "Jak se mas?"
Egyprcky : "Eziak?", Syrsyky : "Slonak?", Libanonsky/Syrsky : "Kifak?" , Emiraty : "Kif Halak?" ..
Tak to mislis? jesly tak, tak rekni slova, a snad pomuzu. jinak nemuzu rist vsechne rozdily.

Ajnab 05.04.2009 23:15
RE: RE: RE: RE: Arabština  

Aha, no to jsem nemyslela, ale nevadi... Co me zajima jsou konkretni priklady na nekolika frazich, jak se lisi dialekt v SAE od spisovne arabstiny...Rozumis, co mam na mysli? Diky!

Anas 03.04.2009 08:26
RE: RE: RE: Arabština  

Arabstina je dost starej jazyk, dodrzuje ji jako spisovni jazyk, Kuran a literatura jak nova tak stara tak i prastara.
Lide kde mluvi arabsky tak se lisi prizvukem a taky jejich arabstina se michala casem s jinymi jazyky, napriklad, stara Egypcky, Barbarsky, Syriansky,nebo pak s Turecky, Indicky, Francousky .. atd.
Jinak vsichni Arabove pochopi tu spisovnou, jinak by neprecetl ani noviny.
Doufam ze jsem visvetlil, a jesly mas jine otazky, tak klidne se zeptej.

Zpět na všechny diskuze z tohoto státu